BPM Course
منبع این مقاله
بهره‌وری شخصی

۵ نکته برای مدیریت استرس در طول تعطیلات

هدایت وقت استراحت کارمندان (و خودتان) و البته توجه به مهلت‌های زمانی خود، قابل انجام است. کتی سندلر، مربی حرفه‌ای است و تعدادی توصیه منتخب برای مدیریت استرس در تعطیلات دارد. در اینجا، ۵ نکته برتر او بیان شده است:

  •    یک برنامه برای پایان سال بریزید

انرژی استرس خود را تبدیل به یک طرح که می‌تواند شامل مدیریت سلامت و اولویت‌های شما در محل کار باشد، تبدیل کنید. سندلر می‌گوید: «در مسیر خود با خواب، ورزش و ارتباطات اجتماعی بمانید. اهداف خود را برای هر ماه به صورت لیستی بنویسید. با نوشتن همه چیز، در زمان پریشانی در برنامه‌ریزی تعطیلات منابعی برای رجوع به آن دارید.»

  • در مورد اهداف خود با دیگران گفتگو کنید

سندلر می‌گوید: «گفتگو با دیگران در مورد برنامه و اهداف تعطیلات خود، نه تنها شما را در برابر آنها مسئول و پاسخگو نگه می‌دارد، بلکه کمک می‌کند تا افکار شما در کنار هم گرد بیاید.» کمک‌های دیگر چه هستند؟ سندلر می‌گوید: «آگاهی داشته باشید که شما تنها نیستید و می‌توانید با دیگران در مورد مدیریت بهتر، استراتژی تعیین کنید.»

  • زمانی را برای خودتان کنار بگذارید

مطمئنا تعطیلات، کاملا پیرامون تخصیص وقت به دیگران است، اما خودخواه بودن و اعطای توجه جدی به خود هم بسیار خوب است. سندلر توصیه می‌کند: «پنج، ده، پانزده دقیقه در روز کنار بگذارید تا کاری هدف‌دار را برای خود انجام دهید. خرید آنلاین ناخودآگاه و بی هدف یا نگاه کردن به پستهای اینستاگرام، جز این موارد به حساب نمی‌آید.»

احتمالا این کارهای هدف‌دار می‌تواند شامل دور شدن از میز خود و بیرون راه رفتن باشد یا اگر هوا بسیار سرد است، می‌توانید مکانی جدید را در اداره خود پیدا کنید و بنشینید و به یک یا دو موسیقی دلخواه خود گوش دهید.

سندلر اضافه می‌کند: «هیچ کس تا کنون زمان هدف‌داری را برای دوری از استرس به خود اختصاص نمی‌دهد و می‌گوید: «امیدوارم که دیگر آن را انجام ندهم.» »

مدیریت استرس
مدیریت استرس
  • محدودیت‌های خود را بشناسید و به آنها پایبند باشید

ممکن احساس کنید که باید هر کاری را انجام دهید و همه‌جا باشید، مخصوصا زمانی‌که تکنولوژی این کار را بسیار آسان کرده است. اما تنها این موضوع نیست. ممکن است اشتباه کرده باشید، اما زمان و انرژی شما محدود است. بنابراین باید از آن عاقلانه استفاده کنید. سندلر می‌گوید: «در مورد رویدادهایی که می‌خواهید بخشی از آن باشید، تصمیم بگیرید و برای حضور یافتن در جایی مانند یک مهمانی کاری در تعطیلات احساس فشار نکنید. مگر اینکه فکر کنید که بهترین زمان برای انجام آن کار می‌باشد.»

  • از سرعت کمتر در کار به نفع خود استفاده کنید

به جای ناامیدی از هر کسی که به ایمیل‌ها به آرامی یا کاملا دور از اداره به آنها پاسخ می‌دهد؛ سندلر توصیه می‌کند که: «نفس عمیق بکشید و آرام باشید. با مکث کردن، قادر خواهیم بود تا با یک چشم‌انداز متفاوت و خلاقانه‌تر، با اهداف کاری رویارو شویم.»

علاوه براین، زمانی‌که احساس راحتی داشتید؛ می‌توانید از آن انرژی «برای برجسته بودن و احساس به حق قدرتمند بودن برای انجام این کار» در مقایسه با دیگران که احتمالا هنوز در حال تلاش هستند، استفاده کنید.

منبع
Inc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن