دوره جیرا Jira

یک دوره آموزش کاربردی نرم‌افزار جیرا Jira برگزار می‌شود. در این صفحه سرفصل‌ها، ویژگی‌ها، رزومه مدرس و توضیحات نحوه برگزاری دوره ارائه شده است.

این دوره در حال حاضر در کاروکسب برگزار نمی‌شود،
برای مشاهده دوره‌های مشابه لطفا به تقویم آموزشی مراجعه فرمایید.

تقویم دوره‌های آموزشی

 


معرفی دوره جیرا Jira

در دوره آموزشی جیرا، شما را با این ابزار قدرتمند و پرکاربرد مدیریت پروژه چابک، مدیریت کارها و فرایندها آشنا کرده و مهم‌ترین کاربردهای آن را معرفی می‌نماییم.

پس از گذراندن این دوره با استفاده از جیرا، شما می‌توانید امور سازمانی را مدیریت کرده، فرایندهای سازمانی خود را در جیرا پیاده‌سازی کنید و همچنین با نحوه مدیریت پروژه‌های خود به شیوه چابک (Agile) آشنا می‌شوید.


برخی از همراهان قبلی دوره‌هادوره جیرا Jira
دوره جیرا Jira

جیرا یکى از ابزارهاى شرکت اطلسیان مى باشد که از سال ٢٠٠٢ در استرالیا شروع به کار کرده است. این نرم افزار امروزه بیش از ۶٠٠٠٠ مشترى جهانى دارد که ویژگی‌هاى آن در سه شاخه مدیریت کار، مدیریت پروژه و مدیریت فرآیند مى‌باشد.

جیرا با اتکا به افزونه‌هاى بی‌شمار خود (که بیش از ٣٠٠٠ افزونه مى باشد) توانسته یکى از اصلى‌ترین ابزارهاى پیاده‌سازى فرآیندها در سازمان و به طور مشخص ITIL باشد؛ و طى گزارشى که Version One در سال ٢٠١٨ ارائه کرده است برترین ابزار در پیاده سازى مدیریت پروژه بر اساس رویکرد چابک (اجایل) مى‌باشد.

به واسطه جیرا مى‌توانیم یکپارچگى در حوزه ابزارها داشته باشیم چرا که عملا سامانه هایی مثل مدیریت کار، مدیریت منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت فرآیندهای کسب و کار، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت اسناد، مدیریت دارایی‌ها و … همه در جیرا قابل پیاده سازى مى‌باشد. از آنجایى که ممکن است در سازمان‌ها در حوزه‌هایی که بحث شد نرم افزارهاى خاصى استفاده کرده باشند، جیرا توانایی زیادى در ارتباط با سایر سیستم‌ها دارد که بتواند فراتر از همه نرم‌افزارها، کنترل فرآیندهاى سازمان را به دست گیرد و سازمان را به سمت بهره‌ورى ببرد. لازم به ذکر است که شیوه مدیریت سازمانى جیرا از بستر کار آغاز مى‌شود و با دیتاهاى ارزشمندى که از کارکرد نیروى انسانى بدست مى‌آید در مسیر کنترل پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع ما با داده‌هاى واقعى از سازمان، تصمیم گیرى هاى مدیریتى خواهیم داشت.

نکته جالب دیگر این که محیط جیرا و مفاهیم مورد استفاده آن بسیار نزدیک به شبکه هاى اجتماعى مى‌باشد تا افراد علاقه‌مند به کار با آن شوند و از طرفى توسط بروزترین اپلیکیشن‌هاى موبایل مى‌توانند دسترسی به لیست کارهاى خود داشته باشند.

6 سوال یا دیدگاه درباره “دوره جیرا Jira”

    1. با سلام و احترام
      تمرکز بیشتر روی سرویس دسک می‌باشد.
      درباره نحوه مدیریت پروژه‌های چابک در جیرا توضیح داده می‌شود اما آموزش مفاهیم و چارچوب‌های مدیریت پروژه چابک و متدهای آن جزو سرفصل‌های این دوره نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن