BPM Course
فناوری

معرفی ۲۰ اپلیکیشن برتر برای خواندن فایل‌های PDF در موبایل و تبلت

در متن پیش رو، ۲۰ اپلیکیشن برتر برای خواندن فایل‌های PDF در موبایل و تبلت را به شما ارائه می‌دهیم. این برنامه‌ها کارهایی بیش از بازکردن فایل‌های PDF انجام می‌دهند و عملکردهای مختلفی مانند حاشیه‌نویسی یا ذخیره‌سازی اطلاعات در فضای ابری را با طیف کاملی از ویژگی‌های موردنظر، به شما ارائه می‌دهند.

 1. Librera Reader

Librera یک برنامه خواندن کتاب الکترونیکی است که از قالب‌های مختلف کتاب دیجیتال همراه با قالب‌های محافظت شده با رمز عبور را پشتیبانی می‌کند. برخی از فایل‌های پشتیبانی شده توسط این برنامه با فرمت‌های EPUB ،DjVu ،RTF ،HTML و XPS هستند. مزیتی که در این برنامه شما را مجذوب خود خواهد کرد، قابلیت خواندن صدای تلفیقی آن است که می‌تواند مانند داستان‌های قبل از خواب، داستان‌های بلند را برای شما بخواند.

علاوه بر این، ویژگی‌های دیگر آن مانند پیمایش خودکار و حالت‌های روز و شب، خواندن کتاب را در دستگاه‌های تلفن همراه نسبتا مناسب خواهد کرد. مانند سایر برنامه‌ها، همچنین می‌توانید نشانک‌ها و حاشیه‌نویسی را برای یادداشت‌برداری و ایجاد موارد دلخواه به جهت نگهداری آسان کتاب خود، مدیریت کنید.

 1. Google Play Books

Google Play Books نسخه Google of Amazon Kindle است. سرویسی برای مشترک شدن و خواندن کتاب‌ها. این برنامه به شما امکان می‌دهد فایل‌های PDF و EPUB خود را بخوانید و به آنها دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید فونت فایل‌ها را تغییر دهید. صفحه‌نمایش را شخصی‌سازی کرده و حالت شب‌خوانی را فعال کنید تا زمان خواندن کتاب، یک مزیت قابل‌توجه را در تلفن همراه تجربه کنید.

اگرچه ویژگی‌های کار با فایل‌های PDF در این برنامه، برخلاف برخی دیگر از برنامه‌های موجود در این لیست، محدود است، اما این یک برنامه عالی برای مطالعه آنلاین کتاب و همچنین مشاهده PDFهای ذخیره شده در دستگاه شما است. در کنار ویژگی‌های عالی خود، از ویژگی VoiceOver در برنامه iOS شما نیز پشتیبانی می‌کند.

 1. WPS

WPS Office یک مجموعه برنامه را شامل می‌شود که عبارت است از: PDF Reader ،Editor و Converter. درست مثل Adobe Acrobat Reader، می‌توانید با دوربین تلفن همراه خود عکس بگیرید و آنها را در حالت PDF ذخیره کنید. علاوه بر این، این برنامه همچنین امکان ایجاد PDF با استفاده از Word ،Excel ،PowerPoint و فایل‌های متنی برای شما فراهم می‌کند. اضافه کردن نشانک‌ها و مشاهده حاشیه‌نویسی را نیز به همراه دارد.

همچنین می‌توانید امضاهای الکترونیکی را اضافه کرده و PDFها را ادغام، تقسیم یا استخراج کنید. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا با استفاده ازDropbox ، Evernote ،Google Drive ،OneDrive و Box فایل‌های خود را همگام‌سازی کنید. WPS Office به شما امکان می‌دهد فایل‌های خود را در هر دستگاهی مشاهده کنید.

 1. OfficeSuite

Office Suite یک بسته اداری مانند WPS است که شامل یک PDF خوان نیز می‌باشد. استفاده از آن به شما امکان می‌دهد PDFها را مشاهده کرده و آنها را به فایل‌های Word ، Excel یا ePub تبدیل کنید. این برنامه می‌تواند اسناد فیزیکی را اسکن کرده و عکس‌های اسکن شده را در قالب PDF ذخیره کند. بااین‌حال، از ویژگی‌های بیشتری در نسخه حرفه‌ای خود مانند گزینه‌های امنیتی پیشرفته، همگام‌سازی داده‌ها در چندین دستگاه و غیره بهره‌مند است.

می‌توانید فایل‌های خود را از طریق سرویس‌های ابری مانند Dropbox ،Google Drive ،OneDrive ،Amazon Cloud Drive و SugarSync به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، با ویژگی‌های بیشتری مانند مشاهده حاشیه‌نویسی، مدیریت مجوزها و اشتراک‌گذاری با استفاده از بلوتوث و موارد دیگر همراه است.

 1. PDF Viewer

PDF Viewer به شما امکان می‌دهد فایل‌های PDF را بخوانید و آنها را مدیریت کنید. با این برنامه می‌توانید سریعا فایل‌های خود را جستجو کرده، ویرایش و از این برنامه به‌راحتی با آنها ارتباط پیدا کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد نشانک‌ها را به فایل‌های PDF اضافه کنید و همچنین صفحات را بچرخانید، تقسیم کنید یا تغییر اندازه دهید.

این برنامه، همراه با رابط کاربری آسان، ویژگی‌های ساده‌ای را برای استفاده از PDF به ارمغان می‌آورد. پشتیبانی از چند پنجره و بهینه‌سازی فایل‌ها در موبایل، تجربه برتری را در هنگام خواندن فایل‌ها در موبایل و تبلت فراهم می‌کند. در سیستم iOS، همچنین می‌توانید با اسناد iCloud کار کرده و آنها را همگام‌سازی کنید.

 1. Polaris Office

Polaris Office به شما امکان می‌دهد با چندین نوع سند مانند WPS و Office Suite کار کنید. قابلیت خواندن PDF در این برنامه، دارای ویژگی‌هایی مانند افزودن حاشیه‌نویسی به فایل‌ها و تبدیل فایل‌های دیگر به PDF است. همچنین، از یک گزینه جستجوی قوی برای یافتن PDF با استفاده از نام فایل یا برخی از مطالب درون فایل‌ها برخوردار است.

شما با این برنامه می‌توانید فایل‌های خود را با استفاده از سرویس‌های فضای ابری پشتیبانی شده از جمله Dropbox ،Google Drive و غیره همگام‌سازی کنید. برنامه‌های اصلی آن طیف کاملی از ویژگی‌ها را شامل می‌شوند و از Polaris Drive پشتیبانی می‌کنند.

 1. PDF Slicer

این یک برنامه برای تقسیم، ادغام، تکثیر، حذف و ایجاد فایل‌ها / صفحات PDF در دستگاه iOS شما است. از یک برنامه ذخیره‌سازی مانند Dropbox یا Mail به یک فایل PDF دسترسی پیدا کنید و آن را با این برنامه باز نمایید. فایل‌ در صفحه اصلی برنامه ذخیره می‌شود.

با این برنامه می‌توانید صفحات را از PDF انتخاب کرده و برای ایجاد PDF جدید یا ادغام PDFهای جداگانه، روی دکمه Copy سپس دکمه Insert ضربه بزنید. همچنین، برای بازکردن PDF تازه ادغام شده خود، روی گزینه All سپس دکمه ” Export” را ضربه بزنید. همچنین می‌توانید فایل موردنظر را به یک ایمیل پیوست کنید.

بااین‌حال، یک اشکال جزئی در این برنامه وجود دارد. از آنجا که رایگان است، هنگام صادر کردن فایل PDF، آگهی‌های زیادی در صفحه اول درج می‌شوند. اگر تبلیغات شما را اذیت نمی‌کند، این مسئله بزرگی نیست. زیرا باعث از بین رفتن یا محدودیت تعداد صفحات نمی‌شود.

 1. Foxit PDF Reader

این برنامه دارای ویژگی‌های درخشانی مانند موارد زیر است:

 • شما می‌توانید فایل‌ها را بین همکاران خود به اشتراک بگذارید.
 • چند فعالیت متنی را به هم انجام دهید.
 • برای به‌روزرسانی سند اعلان دریافت کنید.
 • فعالیت سند را ردیابی کنید و غیره.

علاوه بر این، گزینه‌های نشانک و جستجو را برای تجربه بهتر ارائه می‌دهد. جالب اینجاست که امکان ادغام با Dropbox ،Box ،Google Drive و OneDrive را نیز فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید فایل‌ها را از طریق بلوتوث، Evernote و غیره به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، می‌توانید PDFها را با فایل‌های Microsoft Office، متن و همچنین فایل‌های تصویری – مستقیم در تلفن همراه خود – تبدیل کنید.

 1. PDF Utility and PDF tools

این ابزار PDF خوان رایگان که فقط در اندروید یافت می‌شود دارای مجموعه‌ای از توابع است که در دو برنامه قبلی ذکر شده وجود دارد. نسخه Lite PDF Utility به شما امکان تقسیم، ادغام، تکثیر، حذف و ایجاد فایل / صفحات PDF با محافظت از رمز عبور را می‌دهد. بااین‌حال، این برنامه عملکردهای هنگام خواندن مانند یادداشت‌نویسی یا جستجوی متن را ندارد. اما هنوز هم، ابزارهای آن برای کسی که نیاز به کار با چندین فایل PDF دارد، بسیار مفید هستند.

 1. Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader یک برنامه چندمنظوره است که با آن می‌توانید PDF را مشاهده، حاشیه‌نویسی و چاپ کنید. نسخه این برنامه در تلفن همراه، به شما امکان می‌دهد از طریق دوربین تلفن خود عکس بگیرید و آنها را مستقیما در قالب PDF ذخیره کنید. آنچه که بیشتر دوست خواهید داشت این مزیت است که می‌تواند به Dropbox و Adobe Document Cloud متصل شود و به شما امکان دسترسی به اسناد را در هرکجا که می‌خواهید، بدهد.

علاوه بر این، می‌توانید فایل‌های PDF رمزگذاری شده و محافظت شده با رمز عبور را نیز مشاهده کنید. برخی از ویژگی‌های اضافی آن شامل ویرایش، امضا و تبدیل PDF به فایل‌های Word ، Excel ، PowerPoint یا RTF است. این ویژگی آخر، برای مشترکین با پرداخت هزینه همراه است.

 1. Xodo PDF Reader & Editor

Xodo شامل یک بخش برای خواندن PDF و همچنین یک ویرایشگر PDF است که برای کار در تلفن همراه بهینه شده و به شما امکان می‌دهد در زمان واقعی فایلی را بخوانید، به اشتراک بگذارید و حاشیه‌نویسی کنید. همچنین فرم‌ها را پر کرده و اسناد را امضا کنید. به لطف ویژگی‌های حاشیه‌نویسی، این برنامه به شما امکان می‌دهد موارد موردنظر را یادداشت کرده، زیر آنها خط بکشید و متن را روی PDF برجسته کنید. همچنین می‌توانید PDFهای رمزگذاری شده با رمز عبور را نیز باز کنید.

حتما بخوانید:  وب سرویس SOAP چیست؟

با درنظرگرفتن ویژگی “Xodo Connect” شما و هم‌تیمی‌هایتان می‌توانید بدون نیاز به ثبت‌نام – فقط با استفاده از آدرس ایمیل آنها – یک نسخه از یک سند را هم‌زمان مشاهده کنید. همچنین، مانند سایر برنامه‌های بالا، Xodo از همگام‌سازی خودکار با برنامه‌های ابری مانند DropBox ،Google Drive ،OneDrive و غیره پشتیبانی می‌کند.

 1. Documents: Files, PDF, Browser

این برنامه PDF خوان که توسط Readdle Inc طراحی شده است، مشاهده، ویرایش و مدیریت فایل‌های PDF را از طریق تلفن هوشمند شما آسان می‌کند. با این برنامه شما می‌توانید فایل‌های PDF را از رایانه یا وب خود وارد و بارگیری کنید. از طریق گزینه‌های مختلف ویرایش حاشیه‌نویسی کنید. فایل‌ها را مدیریت کرده و پوشه‌هایی ایجاد کنید و حتی فایل‌ها را با هرکسی که لازم است، به اشتراک بگذارید (با استفاده از گزینه محافظت از فایل‌ها با رمز عبور).

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌هایی که این ابزار ارائه می‌دهد این است که از همه سرویس‌های ابری پشتیبانی می‌کند بنابراین می‌توانید بر روی هر سندی در فضای ابر کار کنید بدون اینکه آن را بارگیری کرده باشید. جنبه جالب دیگر این است که شما می‌توانید با استفاده از این PDF Reader به هر موسیقی گوش دهید و حتی فیلم تماشا کنید.

 1. PDFelement

این برنامه، با کاربرد آسان، یک برنامه غنی از ویژگی‌های مختلف برای تلفن‌های هوشمند یا رایانه لوحی با رابط بصری است. برخی از ویژگی‌های اصلی آن شامل:

 • مشاهده فایل PDF
 • تشخیص قلم
 • گزینه‌های حاشیه‌نویسی هوشمند
 • ایجاد و تبدیل اسناد PDF
 • درج امضاها
 • چاپ و ارسال فایل‌های ویرایش شده از طریق ایمیل
 • تبدیل عکس به PDF و بسیاری موارد دیگر است.
 1. PDF Pro 4

یک برنامه PDF خوان تمیز، ساده و رایگان برای تلفن‌های هوشمند است که به شما امکان می‌دهد به‌راحتی فایل‌های PDF را بخوانید، علامت‌گذاری کرده و به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید قسمتی از متن را در اسناد خود برجسته کنید. فایل‌های خود را مدیریت کرده و کل کتابخانه PDF خود را در عرض چند ثانیه جستجو کنید.

ویژگی‌های مختلفی در برنامه وجود دارد که می‌توانید منتظر آنها باشید. این موارد شامل مشاهده سریع هر سند PDF، حالت‌های مختلف خواندن، به اشتراک گذاشتن فایل‌های محافظت شده با رمز عبور، جستجوی یک کلمه یا کل طرح کلی سند و همچنین بازکردن اسناد PDF از منابع مختلف به همراه بسیاری از ویژگی‌های دیگر است.

 1. Gaaiho PDF Reader

این برنامه با طراحی زیبا و رابط کاربری مسطح با حالت‌های مختلف نمایش برای انتخاب ارائه می‌شود. همچنین یک تجربه خواندن PDF با کیفیت بالا در تلفن همراه شما را فراهم می‌کند. برنامه دارای ویژگی‌های جالب توجه و حاشیه‌نویسی نیز هست. این نرم‌افزار به سرعت فایل PDF را از هر منبعی باز می‌کند، فایل‌های شما را بهتر سازماندهی می‌کند و حالت‌های خواندن آسان را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید سند PDF را به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارید، فایل‌هایی با رمز عبور ایجاد کنید و مستقیما از طریق برنامه فایل‌های خود را چاپ کنید.

 1. PDF Viewer & Book Reader

PDF Viewer & Book Reader به شما کمک می‌کند تا فایل‌های PDF و کتاب الکترونیکی را در دستگاه تلفن همراه خود بارگیری، مدیریت کرده و بخوانید. یک مرورگر فایل‌ درون برنامه‌ای برای مرور و دسترسی به اسناد وجود دارد. همچنین، می‌توانید فایل‌ها را ویرایش کرده و بوکمارک‌ها را اضافه کنید تا از جایی که متوقف شده بودید، ادامه دهید. همچنین می‌توانید فایل‌ها را از طریق این برنامه کوچک، جستجو کنید.

حالت‌های خواندن شبانه‌روز و گزینه‌های مشاهده صفحه به شما کمک می‌کند هروقت راحت بودید، کتاب بخوانید. علاوه بر این، می‌توانید از طریق سرویس‌های ابری مانند DropBox ،Amazon Drive و Google Drive به اسناد دسترسی داشته و همچنین آنها را همگام‌سازی کنید و فایل‌ها را از طریق برنامه‌هایی مانند Skype و Slack به اشتراک بگذارید.

 1. PDF Reader

PDF Reader به شما کمک می‌کند تا فایل‌های PDF را در تلفن همراه خود باز کرده و مدیریت کنید. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به افزودن و صادرکردن نشانک‌ها و ایجاد PDF با استفاده از تصاویر و غیره اشاره کرد. همچنین یک گزینه جستجوی فایل داخلی نیز برای دریافت فایل در هر جستجوی شما وجود دارد.

 1. PDF Reader & PDF Viewer Ebook

این برنامه با رابط کاربری آسان ارائه می‌شود. هنگام بازکردن PDF سریع و روان کار می‌کند و از بسیاری از قالب‌های کتاب الکترونیکی دیگر از جمله XPS ،DjVu پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، مانند سایر برنامه‌های PDF، می‌توانید بوک مارک ایجاد کنید، موارد برجسته را اضافه کرده و با استفاده از این برنامه ساده، فایل‌ها را جستجو کنید.

 1. Scanbot

Scanbot یک برنامه اسکن اسناد است که به‌عنوان یک برنامه PDF خوان نیز عملکرد خوبی دارد. وظیفه اصلی آن اسکن اسناد و کمک به شما در برش، صاف کردن یا استفاده از فیلترها برای کامل کردن اسکن‌ها و سپس ذخیره آنها به‌عنوان سند PDF است. این برنامه نیز مانند دیگر برنامه‌های ذکر شده، امکانات ویراستاری خوبی را ارائه می‌دهد.

 1. PDF Expert

برنامه PDF Expert برای ارائه تمام ویژگی‌های اساسی و پیشرفته‌ای که یک خواننده PDF می‌تواند انتظار داشته باشد، طراحی شده است. به‌اندازه کافی سریع، کاربرپسند و قدرتمند است و به شما امکان می‌دهد هر سند PDF را به‌راحتی استفاده کنید.

با استفاده از PDF Expert می‌توانید PDF را از هر برنامه‌ای با حالت‌های مختلف مطالعه، بخوانید. اسناد را علامت‌گذاری یا ویرایش کنید. از طریق یادداشت‌های مهم یا ابزار طراحی نظرات خود را اضافه کنید. از ویژگی تبدیل متن به گفتار استفاده کرده، فرم‌ها را پر کنید و بوک مارک ایجاد نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن