برنامه‌ریزی شغلیفناوری

۱۵ مدرک برتر مدیریت فناوری اطلاعات در دنیا

در بازار کار فناوری اطلاعات، یکی از بهترین راه‌ها برای متمایز شدن افراد جویای کار از سایر افراد، داشتن مدرک است. این همچنین یک راه عالی برای دریافت حقوق بالا می‌باشد.

مدرک مدیریت فناوری اطلاعات روشی استاندارد برای اثبات این است که یک فرد دارای سطح معینی از دانش و توانایی در حوزه خاصی از تخصص IT می‌باشد.

مدرک نشان می‌دهد که فرد دوره‌ای را در آن حوزه تحصیلی گذرانده است. صدور مدرک معمولاً شامل نوعی آزمون نیز می‌شود. این می‌تواند حضوری یا مجازی باشد، که در آن یک سری سوالات برای آزمایش دانش فرد از موضوع پرسیده می‌شود. پس از اتمام موفقیت‌آمیز آزمون، معمولاً مدرک فناوری اطلاعات به گیرنده اعطا می‌گردد.

مدرک‌های IT برای دسته‌های دانش عمومی فناوری اطلاعات و حوزه‌های خاص‌تر وجود دارند. برخی از مدرک‌های خاص‌تر شامل معمار ابر، خدمات ابری، کنترل سیستم‌ها، شبکه، امنیت سایبری، توسعه، زیرساخت و مدیریت پروژه هستند.

دریافت مدرک فناوری اطلاعات با اخذ مدرک فوق متوسطه متفاوت است. مدرک‌های IT اغلب بر مهارت‌های فناوری اطلاعات بسیار خاص متمرکز هستند. مدارک تحصیلی تمایل به ارائه مهارت‌های سطح بالاتر در حوزه‌های علوم کامپیوتر و مهندسی دارند.

شاید آمار زیر برایتان جالب باشد:

  • Google Certified Professional Cloud Architect با پرداخت متوسط ​​حقوق ۱۷۵۷۶۱ دلار برای دومین سال متوالی پردرآمدترین مدرک است.
  • مدرک‌های مجازی‌سازی و رایانش ابری در سال ۲۰۲۱ به طور متوسط ​​۱۳۶۶۵۹ دلار حقوق دارند که نسبت به میانگین حقوق ۱۲۷۴۹۴ دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.
  • سه مورد از ۱۵ مدرک پردرآمد سال ۲۰۲۱ مربوط به تخصص امنیت سایبری بوده‌اند که میانگین حقوق ۱۴۵۵۱۸ دلار را دریافت می‌کنند.
  • ارزش مدرک‌های مدیریت پروژه حرفه‌ای (PMP) از سال ۲۰۱۸ تا به امروز افزایش یافته است و ۲۵ درصد از میانگین حقوق ۱۱۴۴۷۳ دلار در سال ۲۰۱۸ به ۱۴۳۴۹۳ دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

Global Knowledge ۱۵ مدرک فناوری اطلاعات پردرآمد را بر اساس نتایج تحقیقات خود منتشر کرده است. هشت مورد از مدرک‌های موجود در لیست امسال نیز در لیست پردرآمدترین مدرک‌های سال ۲۰۱۹ قرار دارند. پنج مدرک در محاسبات ابری وجود دارد که یک افزایش نسبت به سال گذشته است. سه مورد در امنیت سایبری قرار دارند که دارای دو کاهش نسبت به سال گذشته می‌باشد. خدمات وب آمازون (AWS)، مایکروسافت و سیتریکس هر کدام دارای دو مدرک در ۱۵ مورد برتر هستند.

۱۵ مدرک پردرآمد IT برای سال ۲۰۲۱ بر اساس پاسخ‌های نظرسنجی مهارت‌های فناوری اطلاعات و حقوق و دستمزد دانش جهانی است. اهداف این مطالعه بر امنیت سایبری، محاسبات ابری، فناوری اطلاعات سازمانی، شبکه‌سازی و روشن‌سازی مهارت‌هایی تمرکز دارد که متخصصان برای دریافت حقوق بالاتر و برتری در حرفه خود نیاز دارند. یک مدرک باید حداقل ۷۰ پاسخ نظرسنجی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که داده‌ها از نظر آماری معتبر هستند و آزمون صدور مدرک باید در حال حاضر در دسترس باشد.

بینش‌های کلیدی در مورد ۱۵ مدرک پردرآمد مدیریت فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۰:

میانگین حقوق در تمام ۱۵ مدرک ۱۳۶۱۸۵ دلار برای سال ۲۰۲۰ است. مدرک‌های مجازی‌سازی و رایانش ابری حقوق متوسطی معادل ۱۳۶۶۵۹ دلار در سال ۲۰۲۰ می‌پردازند که نسبت به میانگین حقوق سال گذشته ۱۲۷۴۹۴ دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. مدرک‌های شبکه به طور متوسط ​​​​۱۲۲۲۲۱ دلار حقوق می‌دهند. Google Certified Professional Cloud Architect، AWS Certified Solutions Architect – Associate، CISM – Certified Information Security Manager، CRISC – Certified Risk and Information Systems Control، PMI® Project Management Professional و CISSP – Certified Information Systems Security Professional همگی حقوق بیشتری (۱۳۶۱۸۵ دلار) دارند.

مدرک‌های Microsoft Certified Azure Fundamentals و Azure Administrator Associate برای اولین بار در سال جاری در لیست ۱۵ مدرک پردرآمد مدیریت فناوری اطلاعات قرار گرفته و میانگین حقوق ۱۲۶۳۲۳ دلار را دریافت می‌کنند. Azure Fundamentals اولین گام در مسیر صدور مدرک‌های مبتنی بر نقش مایکروسافت است و دانش اساسی در مورد مفاهیم و سرویس‌های ابری اساسی ارائه می‌دهد. خدمات Core Azure، مانند امنیت، حریم خصوصی، انطباق و اعتماد، تحت پوشش قرار می‌گیرند. این مدرک به طور خاص برای افراد حرفه‌ای با تجربه غیر فنی در نظر گرفته شده است. مدرک Azure Administrator Associate مهارت‌های لازم برای موفقیت در نقش مدیر ابر Azure را تأیید می‌کند. این یکی از مدرک‌های مبتنی بر نقش مایکروسافت است، به این معنی که مستقیماً با نقش‌های شغلی مورد نظر مطابقت دارد. ۲۱.۴ درصد از متخصصان دارای مدرک مایکروسافت قصد دارند این مدرک را کسب کنند، که این مدرک را در بین تمام مدارک مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ بیشتر مورد پیگیری می‌سازد.

دو مدرک AWS پردرآمد در سال ۲۰۲۰ دارای میانگین حقوق ۱۴۰۴۵۶ دلار هستند که ۱۴۸۶۵ دلار بالاتر از میانگین حقوق سالانه پنج مدرک AWS پردرآمد در سال ۲۰۱۸ معادل ۱۲۵۵۹۱ دلار است. از هر چهار معمار ابر، سه نفر یکی از دو مدرک برتر در این لیست را به دست آورده‌اند و ۲۸٪ هر دو را دارند. AWS Solutions Architect از سال ۲۰۱۹ دو پله صعود کرده و بار دیگر ثابت می‌کند که یکی از محبوب‌ترین و پرسودترین مدرک‌های ابری در فناوری اطلاعات است.

طبق آخرین نظرسنجی Global Knowledge، جدول زیر فهرستی از ۱۵ مدرک برتر فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد.

جمع‌بندی

حوزه فناوری اطلاعات ثابت کرده که یک بازار رو به رشد و پویا با فرصت‌های فراوان و امیدوارکننده است. با داشتن مدرک‌های مناسب IT، می‌توانید انتظار دستمزد بالا و شغلی موفق را داشته باشید. در این مقاله، ما برخی از پیشرفته‌ترین، پرطرفدارترین و پردرآمدترین مدرک‌های موجود در صنعت فناوری اطلاعات را مورد بحث قرار داده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن