فناوری

۱۳ نکته که باید پیش از توسعه اپلیکیشن موبایل مد نظر داشته باشید

آیا ایده‌ای درخشان برای توسعه اپلیکیشن موبایل دارید و می‌خواهید آن را به واقعیت تبدیل کنید؟ از آنجایی که بازار اپلیکیشن‌ها به طرز بی‌سابقه‌ای در حال رونق است و مردم به طور فزاینده‌ای به اپلیکیشن‌های موبایل روی می‌آورند، مطمئنا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی اپلیکیشن موبایل است. داشتن هزاران دانلود و کسب درآمد میلیونی از اپلیکیشن، قطعا ارزش امتحان کردن را دارد. با این حال، با ورود هزاران اپلیکیشن جدید به بازار، رقابت شدید بسیاری از اپلیکیشن‌ها را نیز با شکست مواجه کرده است. توسعه اپلیکیشن موبایل یک سرمایه‌گذاری بزرگ است و به تلاش و منابع بسیار زیادی نیاز دارد.

بنابراین، قبل از اینکه تصمیم بگیرید ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید و پولی را که به سختی به دست آورده‌اید سرمایه‌گذاری نمایید، نکاتی که در این مقاله بازگو خواهیم کرد را مد نظر قرار دهید:

۱- تحقیقات بازار انجام دهید.

قبل از اینکه فرآیند توسعه اپلیکیشن را شروع کنید، بسیار مهم است که تحقیقات بازار را انجام دهید. با تجزیه و تحلیل و تحقیق در بازار، اطلاعاتی در مورد رقبای موجود، اپلیکیشن‌های مشابه در بازار، استراتژی بازاریابی، پایگاه مشتریان، شکست‌ها و موارد دیگر کسب خواهید کرد. این به شما کمک می‌کند تا با نگرانی‌هایی که ممکن است در حین توسعه برنامه‌تان ایجاد شود، مقابله کنید. همانطور که در مورد برنامه‌های مشابه در بازار تحقیق می‌کنید، باید به راه‌هایی نیز فکر کنید که می‌توانید اپلیکیشن را بهبود بخشیده و آن را متمایز کنید. به طور مشابه، اگر برنامه‌های مشابهی وجود دارند که شکست خورده‌اند، باید دلایل شکست آن‌ها را جویا شوید تا اطمینان حاصل کنید که شما اشتباه مشابهی را مرتکب نمی‌شوید.

۲- یک بودجه آزمایشی تنظیم کنید.

زمانی که قصد دارید اپلیکیشن خود را توسعه دهید، بودجه‌بندی بسیار مهم خواهد بود. شما باید تمام هزینه‌هایی را که در هنگام ایجاد برنامه متحمل خواهید شد، تعیین کنید. هزینه ایجاد اپلیکیشن موبایل در درجه اول به ویژگی‌های برنامه‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید، تعداد توسعه‌دهندگان مورد نیاز برای ساخت اپلیکیشن، نرخ توسعه‌دهنده، پشته فناوری و استراتژی‌های بازاریابی بستگی دارد. پس از در نظر گرفتن یک بودجه آزمایشی، باید راه‌هایی را برای تنظیم سرمایه مورد نیاز از طریق تماس با سرمایه‌گذاران مناسب یا راه‌های دیگری برای ایجاد سرمایه بیابید.

ممکن است تعیین قیمت‌ها هنگام خرید مایحتاج خانه آسان باشد، اما برای سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن موبایل، شرایط کاملاً متفاوت است. شما باید هزینه‌هایی را که در حین ایجاد برنامه با آن‌ها روبرو خواهید شد مشخص کنید.

جدا از آن، همچنین باید مطمئن شوید که مبلغی که برای توسعه اپلیکیشن خرج می‌کنید، در نهایت باز خواهد گشت. هزینه یک برنامه در درجه اول به ویژگی‌های مورد نظر شما در آن بستگی دارد. اگر می‌خواهید نرخ‌ها را ارزان کنید، به یاد داشته باشید که آنچه را که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، پس می‌گیرید.

همچنین باید راه‌هایی را در نظر داشته باشید که چگونه می‌خواهید پول برای ساختن یک اپلیکیشن به دست آورید. ممکن است لازم باشد با سرمایه‌گذاران مناسبی که مایل به شنیدن صحبت‌های شما و مذاکره هستند، تماس بگیرید.

۳- مخاطبان هدف خود را بشناسید.

هنگام توسعه برنامه خود، همیشه مطمئن شوید که مخاطبان هدف را به وضوح تعریف می‌کنید. کدام گروه سنی قرار است از این برنامه استفاده کند؟ اپلیکیشن شما چگونه به آن‌ها کمک خواهد کرد؟ آیا برنامه شما می‌تواند انتظارات آن‌ها را برآورده کند؟ شما باید بتوانید به این سوالات پاسخ دهید و بر اساس آن ساخت برنامه را شروع کنید. باید تمام اولویت‌های مخاطب هدف خود را در نظر داشته باشید و سپس برنامه‌ریزی کنید تا برنامه را بر اساس آن‌ها توسعه دهید. هرچه مخاطب هدف خود را واضح‌تر درک کنید، برنامه شما موفق‌تر خواهد بود!

چند سوال مهم در مورد مخاطب هدف از خود بپرسید. سوالاتی از جمله:

  • کدام گروه سنی قرار است از این برنامه استفاده کنند؟
  • چگونه برنامه قرار است به آن‌ها کمک کند؟
  • آیا اپلیکیشن انتظارات آن‌ها را برآورده خواهد کرد؟

نیازی به عجله در این فرآیند نیست زیرا همه افراد دارای سیستم توسعه اپلیکیشن موبایل داخلی نیستند. اگر به سوالات بالا خیلی واضح پاسخ داده شود، برنامه شما در واقع ممکن است موفق باشد.

۴- مشخصات برنامه خود را ارائه دهید.

همانطور که قصد دارید برنامه خود را توسعه دهید، باید ویژگی‌های کلیدی را از قبل برنامه‌ریزی کنید. شما باید آنچه را که برنامه شما ارائه می‌دهد، برای جذب مشتریان بازگو کنید. به عنوان مثال، اگر مشتاقانه منتظر توسعه یک برنامه مشابه واتساپ هستید، باید مشخص کنید که چه ویژگی‌هایی (مانند تماس‌های ویدیویی، تماس‌های صوتی، تم، چت رمزگذاری شده، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی، تبادل رسانه و سایر موارد) را در برنامه چت خود قرار خواهید داد.

این کار، به وضوح مشخص می‌کند که برنامه شما چه چیزی را به کاربران ارائه می‌دهد. اگر از قبل می‌دانید که چه ویژگی‌هایی در برنامه خواهید داشت، می‌توانید اهداف برنامه را برای تیم توسعه تعریف کنید. با این حال، باید در نظر داشته باشید که هر چه ویژگی‌های بیشتری در اپلیکیشن بگنجانید، هزینه توسعه آن نیز بیشتر خواهد شد. اگر مشخصات به خوبی تعریف شده باشند، برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دیگران نیز توصیه می‌شود.

چیزی که یک برنامه ارائه می‌دهد، چیزی است که مشتریان را جذب می‌کند. می‌توانید مشخصات جذابی را برای برنامه خود ارائه دهید و کاربران اصلی را جذب کنید. مشخصات باید پس از تحقیق دقیق در مورد آنچه برنامه‌های دیگر ارائه می‌دهند در نظر گرفته شود.

همچنین باید سعی کنید مشخصات و ویژگی‌ها را با آپدیت‌های مداوم، به روز نگه دارید. اگر مشخصات مطابق با استاندارد باشند، برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵- تیم توسعه را عاقلانه انتخاب کنید.

فرآیند توسعه، سرنوشت برنامه شما را تعیین می‌کند. حتی کوچک‌ترین اشکال در اپلیکیشن می‌تواند اپلیکیشن موبایل شما را رد کند و اعتماد کاربران را از بین ببرد. بنابراین، مهم است که تیم توسعه خود را عاقلانه انتخاب کنید و با یک شرکت توسعه مشهور نتماس بگیرید. قبل از نهایی کردن قرارداد با توسعه‌دهنده، باید کارهای قبلی انجام شده توسط او را نیز بررسی کنید و به بازخوردها و نظرات ارائه شده توسط مشتریان نگاهی بیندازید.

جمع‌بندی

به غیر از نکات ذکر شده در بالا، چندین مورد دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله چارچوب زمانی برای توسعه برنامه، امنیت برنامه، فناوری کراس‌پلتفرم و غیره. هنگامی که تیم توسعه مناسب و یک چشم‌انداز واضح از اپلیکیشن مورد نظر خود را گرد هم آوردید، می‌توانید با اطمینان خاطر ایده‌تان را به یک اپلیکیشن تمام عیار تبدیل کرده و آن را راه‌اندازی کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن