عمومیفناوری

معرفی سرویس‌های جایگزین گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

آیا به دنبال ابزار ردیابی وب سایت هستید که قابلیت‌هایی فراتر از آنچه گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) ارائه می‌دهد، داشته باشد؟

ابزارهای جدید ده‌ها ویژگی دارند که شما در گوگل آنالیتیکس پیدا نخواهید کرد و متناسب با یک نیاز خاص طراحی شده‌اند، مانند تشخیص اینکه کدام کسب و کارها از سایت شما بازدید می کنند؛ یا نظارت بر برند در سراسر وب.

در این مقاله، ما به ۲۰ گزینه جایگزین برای گوگل آنالیتیکس نگاهی می‌اندازیم و این ابزار را بسته به نوع راه‌حلی که ارائه می‌دهند، به چهار گروه تقسیم می‌کنیم:

  • تجزیه و تحلیل سرنخ و مشتری
  • تجزیه و تحلیل سئو
  • تجزیه و تحلیل عملکرد
  • مجموعه‌های کامل بازاریابی

تجزیه و تحلیل سرنخ و مشتری

ابزارهای تجزیه و تحلیل مشتری می‌تواند به شما در درک بهتر مشتریان و بهبود سرنخ یا قیف فروش کمک کند. روندهای موجود در این ابزارها به سمت داده‌های شخصی در حال حرکت است که اغلب در زمان واقعی ردیابی می‌شوند.

۱- Piwik PRO Analytics Suite

Piwik PRO Analytics Suite (PPAS) جایگزینی برای حفظ حریم خصوصی گوگل آنالیتیکس است. این یک گزینه مناسب برای بخش‌هایی مانند دولت، بهداشت و درمان و امور مالی می‌باشد که داده‌های حساس مشتری را مدیریت می‌کنند. هر سازمانی که به دنبال یک ابزار تجزیه و تحلیل مطابق با قوانین محافظت از داده است، باید آن را بررسی کند.

با PPAS می‌توانید سفر کامل مشتری را در دسکتاپ، موبایل، برنامه‌ها و اینترانت، از جمله مناطق ورود به سیستم، تجزیه و تحلیل کنید. محصولات تحلیلی بسیار کمی هستند که می‌توانند مناطق امن را نظارت کنند و آن‌ها تحت سخت‌ترین قوانین امنیتی کار می‌کنند.

برای استفاده از PPAS نیازی نیست که تخصص داشته باشید. این شرکت به مشتریان خود آموزش داده و هر زمان که چالش‌هایی پیش آمد مشاوره ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری: برای دریافت قیمت با فروشنده تماس بگیرید

امتیاز: ۶/۴ از ۵ ستاره در G2

۲- Smartlook

Smartlook  ابزاری برای رفتار کاربر است که رفتار بازدیدکنندگان را در وب سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه و بازی‌ها ضبط می‌کند.

مجموعه ابزار Smartlook ترکیبی از ویژگی‌های پیشرفته تجزیه و تحلیل کمی و کیفی است. به لطف فیلتر داده‌های ضبط شده در یک رویداد خاص، امکان استفاده از این ابزار برای حجم بالای بازدید وجود دارد. اخیراً، فضای کاری چند کاربره و REST API اضافه شده است، که حتی برای شرکت‌های بزرگ سازمانی آن را به یک راه‌حل مناسب تبدیل می‌کند.

حتما بخوانید:  مدیریت دانش (KM) چیست؟

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه آغازین از ۳۱ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۷/۴ از ۵ ستاره

۳- Woopra

Woopra  تجزیه و تحلیل وب سایت مبتنی بر نقاط تماس مشتری، مانند تعاملات با چت زنده یا رفتار کاربر پس از ارسال ایمیل‌ها را ارائه می‌دهد. این ابزار برای راهنمایی کاربران در سفر مشتری از طریق تجزیه و تحلیل داده‌محور ایجاد شده است.

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه‌های حرفه‌ای از ۹۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۲/۴ از ۵ ستاره

۴- GoSquared

GoSquared  بازدیدکنندگان سایت و نقاط داده کمپین‌های شما را در زمان واقعی ردیابی می‌کند. این ابزار می‌تواند منبع ترافیک بازدیدکنندگان و صفحاتی را که مشاهده می‌کنند نشان دهد. این پلتفرم می‌تواند با چت زنده، صندوق ورودی تیم و CRM داخلی به بیشتر مراحل فروش شما کمک کند.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۲۹ دلار در ماه شروع می‌شوند.

امتیاز: ۵/۴ از ۵

۵- FoxMetrics

FoxMetrics  یک پلتفرم تجزیه و تحلیل بازاریابی و شخصی‌سازی است که در زمینه تقسیم‌بندی مشتری تخصص دارد.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۵ از ۵ ستاره

۶- Mixpanel

تیم‌های بازاریابی و فروش از Mixpanel برای بهبود قیف فروش خود با ترکیبی از تست A / B ، ردیابی رویدادها و تجزیه و تحلیل رفتار کاربر استفاده می‌کنند. این ابزار همچنین شامل یک کتابخانه گسترده API برای تلفیق Mixpanel با پشته بازاریابی شما است.

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه‌های حرفه ای از ۱۵۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۹/۳ از ۵ ستاره

۷- Heap

Heap برای دسترسی آسان افراد با فناوری کمتر به تجزیه و تحلیل پیشرفته وب سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و خدمات ابر طراحی شده است. راه‌اندازی آن سریع بوده و به طور خودکار کلیه تعاملات کاربر را ردیابی می‌کند. همچنین هنگامی که می‌خواهید تأثیر تغییر در سایت یا برنامه خود را بررسی کنید، تجزیه و تحلیل بازگشتی ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری: اعلام نشده

امتیاز: ۴/۴ از ۵ ستاره

تجزیه و تحلیل وب ساده‌شده

گاهی اوقات آنچه افراد و کسب و کارهای کوچک نیاز دارند اصول اولیه است. ابزاری مانند StatCounter و Clicky گزینه‌های بی‌حد و حصر گوگل آنالیتیکس را ارائه می‌دهند که به دارندگان سایت کمک می‌کند مهم‌ترین معیارها را دنبال کنند.

۸- Statcounter

Statcounter یک رابط ساده است که تجزیه و تحلیل اساسی سایت و گزارش در مورد بازدید از صفحات وب، جلسات، بازدیدکنندگان سایت و بازدیدکنندگان جدید ارائه می‌دهد. این داشبورد رایگان می‌باشد. Statcounter همچنین ویژگی‌های پیشرفته مانند گزارشات نرخ پرش، نرخ تبدیل و ترافیک پرداخت شده را ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه‌های پرداختی از ۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۴/۴ از ۵ ستاره

۹- Clicky

Clicky یک راه‌حل تحلیلی در زمان واقعی و بدون فلاش است. در حالی که این ابزار کلیه تجزیه و تحلیل‌های اساسی مانند مراجعه‌کنندگان به سایت را ارائه می‌دهد، همچنین شامل حجم شگفت‌آوری از ویژگی‌های اضافی، از جمله نقشه‌برداری حرارتی و نظارت بر زمان کار است.

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه‌های پرداختی از ۹.۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۳/۴ از ۵ ستاره

۱۰- Matomo

Matomo که به طور رسمی با نام Piwik شناخته می‌شود، یک پایگاه تجزیه و تحلیل و آزمون منبع باز گسترده است. برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از: تجزیه و تحلیل مشترک سایت، مانند اهداف و کمپین‌ها و همچنین تجزیه و تحلیل ویدیویی و صوتی، ردیابی کلمات کلیدی، تست A / B و حسابرسی فرم آنلاین. شما می‌توانید بین میزبانی پیش پرداخت به صورت رایگان یا خدمات اشتراکی مبتنی بر ابر انتخاب کنید.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۷.۵۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: اعلام نشده

تجزیه و تحلیل سئو (SEO)

برخلاف ابزارهای تجزیه و تحلیل که بر ترافیک و رفتار سایت تمرکز دارند، ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو به شما کمک می‌کنند نحوه رتبه‌بندی و محتوای سایت خود را بهینه کنید. بهینه‌سازی موتور جستجو یک فرآیند سنگین است، بنابراین منطقی است که این ابزارها با تجزیه و تحلیل غنی باشند.

۱۱- Serpstat

Serpstat ابزاری برای جستجوگرها و تجزیه و تحلیل عمیق جستجوهای ارگانیک و کلمات کلیدی و همچنین عملکرد سئو در محتوای شما و رقبا است. این ابزار همچنین ممیزی‌های داخلی و نظارت بر بک‌لینک را ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۱۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۷/۴ از ۵ ستاره

۱۲- SE Ranking

SE Ranking دارای بسیاری از ویژگی‌های مشابه Serpstat است، اما با برچسب قیمت بسیار ارزان‌تر. این ابزار تعدادی برنامه شخصی و کسب و کار در دسترس دارد که با مقیاس‌گذاری خدمات را برای شرکت‌ها قابل استفاده نگه می‌دارد.

اختلاف قیمت دو دلیل عمده دارد. یکی مقدار داده‌ای است که می‌توانید ردیابی کنید. به عنوان مثال، با ۴۹۹ دلار در ماه با Serpstat، می‌توانید ۵/۲ میلیون صفحه را حسابرسی کرده و ۷۵۰۰ کلمه کلیدی را ردیابی کنید. با ۱۸۹ دلار در ماه با SE Ranking، می‌توانید ۲۵ صفحه را حسابرسی کرده و ۲۵۰۰ کلمه کلیدی را ردیابی کنید. دلیل دوم این است که SE Ranking همان مخزن کلمات کلیدی Serpstat را ندارد.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۷ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۸/۴ از ۵ ستاره

۱۳- SEMrush

SEMrush بسیاری از ویژگی‌های دیگر ابزارهای جستجوگر را ارائه می‌دهد. با این حال، این ابزار بیشتر یک پلتفرم نظارت بر برند است. همچنین دارای تحقیقات تبلیغاتی داخلی برای کمک به شما در درک استراتژی‌ها و بودجه تبلیغات رقبا است.

قیمت‌گذاری: برنامه ها از ۱۰۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۴/۴ از ۵ ستاره

۱۴- Ahrefs

مانند سایر ابزارهای جستجوگرایانه، Ahrefs به صاحبان سایت نمایش داشبوردی از عملکرد سئو خود را با اعتبار دامنه، کلمات کلیدی ارگانیک و غیره می‌دهد. پلتفرم SEO بیشتر به دلیل تحقیق در مورد کلمات کلیدی و کتابخانه لینک‌دهی گسترده شناخته شده است.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۶/۴ از ۵ ستاره

تجزیه و تحلیل عملکرد برند

اطلاعات مربوط به شرکت شما فقط در وب سایت یا حساب‌های رسانه‌های اجتماعیتان یافت نمی‌شود. برداشت عمومی از برند شما چگونه است؟ این جایی است که ابزارهای عملکرد برند برای نظارت بر به اشتراک گذاری محتوای شما و همچنین بحث پیرامون آن وارد می‌شوند.

۱۵- Mention

Mention برای یافتن ذکر نام برند یا محصولات شما (و رقبا) وب را جستجو می‌کند. این ابزار از هوش مصنوعی برای تشخیص بین موارد مثبت و منفی و ایجاد گزارش‌های دقیق از نحوه رشد آنلاین شرکت شما استفاده می‌کند.

قیمت‌گذاری: برنامه‌ها از ۲۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۳/۴ از ۵ ستاره

۱۶- Chartbeat

Chartbeat عملکرد محتوای شما را در زمان واقعی خود پیگیری کرده و همچنین به شما در نظارت بر ذکر نام برندتان در شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند. این ابزار برای صنعت انتشارات با مشتریانی مانند واشنگتن پست، ESPN و آتلانتیک طراحی شده است.

قیمت‌گذاری: اعلام نشده

امتیاز: ۱/۴ از ۵ ستاره

مجموعه‌های کامل بازاریابی

مجموعه‌های کامل بازاریابی، تجزیه و تحلیل را به ابزاری پیوند می‌زنند که کانال‌های بازاریابی و فروش را هم اعمال و هم ردیابی می‌کند. آن‌ها به جای ارائه تصویر کاملی از عملکرد وب سایت یا سئو شما، بیشتر بر رفتار و مشتری تمرکز دارند.

۱۷- Hubspot

اگر برای نیازهای بازاریابی خود به دنبال یک ابزار واحد هستید، HubSpot کارهای زیادی انجام می‌دهد.

از جمله ابزارهای HubSpot در بستر بازاریابی آن، تجزیه و تحلیل سایت و سئو سایت است. HubSpot به چرخه حیات یک کمپین بازاریابی از زمان ایجاد تا پیگیری فروش کمک می‌کند. تجزیه و تحلیل مربوط به آن شامل عملکرد کمپین و ردیابی تبدیل است.

قیمت‌گذاری: طرح رایگان در دسترس است. برنامه‌های حرفه‌ای از ۲۰۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

امتیاز: ۳/۴ از ۵ ستاره

۱۸- Optimizely

Optimizely یک پلتفرم قوی است که شامل تست وب و تجزیه و تحلیل، همراه با قابلیت شخصی‌سازی تجربه وب برای بازدیدکنندگان سایت می‌باشد. Optimizely همچنین Full Stack را ارائه می‌دهد: یک بستر مشابه مناسب برای توسعه دهندگان محصول.

قیمت‌گذاری: اعلام نشده

امتیاز: ۴/۴ از ۵ ستاره

۱۹- Marketo

Marketo یکی دیگر از سیستم‌عامل‌های اتوماسیون بازاریابی قوی و مشابه HubSpot است. شهرت Marketo به دلیل قابلیت‌های گسترده تحلیلی می‌باشد که در HubSpot گنجانده نشده است، از جمله تجزیه و تحلیل پیش بینی‌شده درباره ترجیحات برگزیده محتوای کاربر در میان کمپین‌ها و کانال‌ها، و همچنین بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی مبتنی بر درآمد گران.

قیمت‌گذاری: اعلام نشده

امتیاز: ۱/۴ از ۵ ستاره

۲۰- Adobe Analytics

Adobe Analytics بخشی از مجموعه Adobe Experience Cloud است که به شرکت‌های سطح سازمانی خدمات ارائه می‌دهد. Adobe Analytics رفتار کاربر در زمان واقعی و داده‌های عملکرد کمپین، وب سایت، برنامه تلفن همراه و کانال برند را ردیابی می‌کند. بقیه مجموعه از این داده‌ها برای ایجاد سایت‌های شخصی و تجربیات در سطح کمپین، مانند توصیه‌های محصول یا صفحات فرود سفارشی استفاده می‌کند.

قیمت‌گذاری: اعلام نشده

امتیاز: ۴ از ۵ ستاره

چگونه ابزار تجزیه و تحلیل مناسب را انتخاب کنیم

چه بخواهید روند بازاریابی خود را به شکلی کم‌هزینه خودکار کنید و چه بخواهید اطلاعات شخصی در مورد افرادی که از وب سایت شما بازدید می‌کنند را بدست آورید، ابزارهای ذکرشده در این مقاله گزینه‌های مختلفی فراتر از آنچه از گوگل آنالیتیکس دریافت می‌کنید را ارائه می‌دهند.

اهداف مورد نظر خود را برای گزینه جایگزین گوگل آنالیتیکس ذکر کنید، سپس از لیست بالا استفاده نمایید تا مشخص شود کدام سرویس‌ها می‌توانند برای شما بهتر کار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن