کارگاه عملی OKR و KPI

ورکشاپ کاربردی هدف‌گذاری، مدیریت و ارزیابی عملکرد سازمان براساس OKR و KPI


یک ورکشاپ KPI & OKR ارائه شده است. در این صفحه سرفصل‌ها، ویژگی‌ها، رزومه مدرس و توضیحات نحوه برگزاری این ورکشاپ آنلاین ارائه شده است.

این دوره در حال حاضر در کاروکسب برگزار نمی‌شود،
برای مشاهده دوره‌های مشابه لطفا به تقویم آموزشی مراجعه فرمایید.

تقویم دوره‌های آموزشی

 


معرفی کارگاه عملی OKR و KPI
Practical OKR & KPI Workshop


OKR به معنی اهداف و نتایج کلیدی، یک چارچوب مدیریتی است که برای تدوین اهداف و نتایج کلیدی سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در OKR اهداف به شما می‌گویند به کجا بروید، و نتایج کلیدی می‌گویند چگونه عملکرد خود را راستای رسیدن به مقصد اندازه‌گیری و مدیریت کنید. بسیاری از سازمان‌های بزرگ دنیا در حال حاضر از چارچوب OKR برای رسیدن به اهداف کلان سازمانی استفاده می‌کنند.

علاوه بر این سازمان‌ها برای مدیریت عملکرد خود همواره نیاز دارند، عملکرد خود را اندازه بگیرند. یکی از ابزارهایی که در اندازه‌گیری عملکرد سازمان می‌تواند موثر و مفید باشد KPI یا شاخص کلیدی عملکرد است.

دو مفهوم ذکر شده OKR و KPI در بسیاری از سازمان‌ها در حال حاضر به طور مستقل یا با هم برای جاری‌سازی استراتژی و مدیریت عملکرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما نیز برای آشنایی با این دو مفهوم و نحوه پیاده‌سازی آنها در سازمانتان می‌توانید در این کارگاه عملی شرکت کنید.

ما در این کارگاه سعی داریم بعد از معرفی مفهوم OKR و KPI و ویژگی‌های هر یک، به طور عملی مسیر صفر تا صد تدوین آنها را با هم طی کنیم. در این مسیر نمونه OKRها و KPIهای شرکت های موفق در جهان و در ایران را بررسی می‌کنیم، اهداف، نتایج کلیدی و شاخص‌های کلیدی عملکرد تیم یا سازمانتان را تدوین می‌کنید و در نهایت در مورد نحوه استفاده از شاخص‌های کلیدی عملکرد در نظام حقوق و پاداش صحبت خواهیم کرد.

این دوره برای افراد و سازمان‌هایی که در حال حاضر در حال استفاده از این دو ابزار هستند یا می‌خواهند بیشتر با این ابزارها آشنا شوند تا در آتی در تیم، سازمان یا زندگی شخصی خود آنها را پیاده کنند بسیار مفید است. این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد و هر فرد با هر موقعیت سازمانی و در هر صنعتی می‌تواند در این کارگاه عملی شرکت کند.


کارگاه عملی OKR و KPI در یک نگاه

۱۸ ساعت آموزش کاربردی و کارگاهی

در این کارگاه، آموزش کاملا کاربردی و متناسب با نیاز سازمان‌های ایرانی براساس مشارکت شرکت‌کنندگان و برگزاری کارگاه صورت می‌گیرد؛ بنابراین دوره اصلا یک‌نواخت نخواهد بود و به هیچ وجه خسته نخواهید شد.

مدرک حضور در دوره

به شرکت‌کنندگان در این کارگاه، گواهی معتبر از سوی موسسه کاروکسب با امکان استعلام آنلاین تقدیم می‌گردد.

مشاهده فیلم دوره

در صورتی که به هر دلیل، نتوانستید در بخشی از جلسات کارگاه شرکت کنید، نگران نباشید. به مدت یک ماه پس از پایان دوره، فرصت دارید که فیلم جلسات دوره را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

ارائه منابع و جزوات تکمیلی

کلیه منابع و جزوات تکمیلی به صورت PDF برای استفاده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

گروه پرسش و پاسخ

برای شرکت‌کنندگان در کارگاه، گروه واتس‌اپ برای پرسش و پاسخ در خصوص مباحث دوره و به‌اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات تشکیل می‌شود.

کارگاه‌های OKR و KPI قبلی

سال ۱۴۰۱

نام کارگاهزمان برگزاریوضعیت
کارگاه عملی OKR و KPIآذر و دی ۱۴۰۱ برگزار شد.
کارگاه عملی OKR و KPIشهریور ۱۴۰۱برگزار شد.
کارگاه عملی OKR و KPIاردیبهشت ۱۴۰۱برگزار شد.

سال ۱۴۰۰

نام کارگاهزمان برگزاریوضعیت
کارگاه عملی OKR و KPIاسفند ۱۴۰۰برگزار شد.
کارگاه عملی OKR و KPIآبان ۱۴۰۰برگزار شد.
کارگاه عملی OKR و KPIمرداد ۱۴۰۰برگزار شد.
کارگاه عملی OKR و KPIاردیبهشت ۱۴۰۰برگزار شد.

سال ۹۹

نام کارگاهزمان برگزاریوضعیت
کارگاه عملی OKR و KPIاسفند ۹۹برگزار شد.

برخی از همراهان قبلی دوره‌هاOKR چارچوب مورداستفاده برترین سازمان‌های دنیا

گوگل، آمازون، مایکروسافت، نت‌فلیکس، زیمنس، ادوبی، اینتل، دراپ‌باکس، لینکدین، اسلک و … از OKR برای هدف‌گذاری و مدیریت نتایج کلیدی استفاده می‌کنند.

یکی از سوالات همیشگی سازمان‌ها این است که چگونه اهداف سازمانی درستی تعیین کرده و آن‌ها را در پروژه‌ها و فرایندهای سازمانی خود متبلور کنند. OKR مخفف Objectives & Key Results می‌باشد که اولین‌بار از سمت شرکت‌های مطرح و پیشروی جهان به کار گرفته شد. در این چارچوب ما می‌توانیم اهداف درستی تعیین کرده و برای هر هدف یک سری نتایج کلیدی تعیین کنیم.

از طرف دیگر، شاخص کلیدی عملکرد (KPI) ابزاری برای اندازه‌گیری و مدیریت عملکرد است. شاخص کلیدی عملکرد، موفقیت سازمان یا موفقیت یک وظیفه یا فرایند خاص را ارزیابی می‌کند که این وظیفه یا فرایند می‌تواند در حوزه‌های مختلفی مانند پروژه، تولید، مارکتینگ، منابع انسانی، مالی و … باشد. انتخاب شاخص کلیدی عملکرد درست به این بستگی دارد که چه چیزی از لحاظ استراتژیک برای سازمان مهم است. نکته مهم دیگر این که شاخص کلیدی عملکرد یک واحد ممکن است با واحد دیگر متفاوت باشد.

نکته دیگر این است که اندازه‌گیری شاخص‌ها باید نشان‌دهنده رسیدن به هدف (اثربخشی) و کدام شاخص‌ها نشان‌دهنده استفاده بهینه از منابع (کارایی)‌ سازمانی باشد تا با اندازه‌گیری آن‌ها بتوان نواحی قابل‌‌بهبود را شناسایی و عملکرد و بهره‌وری سازمان را افزایش داد.

این دوره به شما کمک می‌کند سازمانتان یا واحدتان را از هدف‌گذاری، مدیریت و ارزیابی عملکرد بهره‌مند کنید، و اگر دانشجو هستید در این دوره مهارتی را به دست می‌آورید که بتوانید با آن به سازمان‌ها کمک بزرگی کنید.

توضیحات تکمیلی درباره این دوره (کلیک کنید)

یکی از نقش‌های کلیدی مدیران اطمینان از این است که تمامی افراد تیم مقصدشان را بدانند. بهترین مدیران باید در ابتدا انتظاراتشان را تعیین کنند، عملکرد کارمندانشان را برای رسیدن به این انتظارات ارزیابی کنند و متناسب با ارزیابی انجام شده به آنها پاداش ‌دهند. این دقیقا کاری است که در این کارگاه آموزش خواهید دید، شما در ابتدا یاد خواهید گرفت چگونه اهداف را برای افرادی که آنها را هدایت می‌کنید تعیین کنید، سپس آنها را در راه رسیدن به این اهداف با ارزیابی کنید و متناسب با نتیجه ارزیابی دستمزد و پاداش آنها را تعیین کنید.

در انتهای این دوره توانایی‌هایی متعددی در تدوین اهداف متناسب با استراتژی سازمان و پیاده سازی نظام ارزیابی عملکرد و حقوق و دستمزد فراخواهید گرفت.

مهم‌ترین تمایزات این دوره (کلیک کنید)

  • از معتبرترین منابع بین‌المللی در حوزه OKR & KPI و مدیریت و ارزیابی عملکرد برای طراحی آن بهره‌گیری شده است.
  • نگاه این دوره به مدیریت و ارزیابی عملکرد، یک نگاه «میان‌رشته‌ای» است، و تعادلی میان مباحث مهندسی صنایع، مدیریت کسب و کار و مهندسی IT در آن در نظر گرفته شده است.

مخاطبان دوره (کلیک کنید)

این کارگاه دوره جامعی برای رهبران، مدیران و تحلیلگرانی است که به دنبال:
• پیاده سازی OKR برای هدف گذاری در سازمان و تیم خود هستند.
• یادگیری چگونگی ایجاد، استقرار و بهبود شاخص‌های کلیدی عملکرد برای بهبود علملکرد استراتژیک سازمان خود هستند.

پیش‌نیازهای دوره (کلیک کنید)

این دوره پیش‌نیاز ضروری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن