دوره مدیریت عملکرد

دوره کاربردی آموزش روش‌ها و تکنیک‌های شاخص‌گذاری، ارزیابی و مدیریت عملکرد کارکنان با رویکرد اجرایی


یک دوره آموزش کاربردی صفر تا صد ارزیابی و مدیریت عملکرد (Performance Management) برگزار می‌شود. در این صفحه سرفصل‌ها، ویژگی‌ها، رزومه مدرس و توضیحات نحوه برگزاری دوره ارائه شده است.

اطلاعات دوره ارزیابی و مدیریت عملکرد

نام دورهارزیابی و مدیریت عملکرد
مدت دوره۹ ساعت
زمان برگزاریشنبه ۶ آبان ساعت ۲۱-۱۸
دوشنبه ۸ آبان ساعت ۲۱-۱۸
چهارشنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۱-۱۸
نحوه برگزاریآنلاین
هزینه ثبت‌نام۱،۸۶۰،۰۰۰ تومان
۱،۴۶۰،۰۰۰ تومان
(فقط تا ۳۰ مهر)

هم‌اکنون آنلاین ثبت‌نام کنید:

ثبت‌نام آنلاین (۱،۴۶۰،۰۰۰ تومان)

اطلاعات بیشتر:
۶ ۴ ۵ ۳ ۲ ۰ ۱ ۹ – ۰۲۱


این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌گردد. (ویژگی‌های آموزش آنلاین)

معرفی دوره مدیریت عملکرد

آیا می‌دانید که براساس آمار سال ۲۰۲۳:
تنها ۵٪ از مدیران، از سیستم ارزیابی و مدیریت عملکرد فعلی رضایت دارند؟
 ۵۹٪ از کارکنان از کیفیت بازخوردهای عملکرد خود ناراضی بوده‌اند؟
۷۶٪ از کارکنان خواستار ارتقای سیستم ارزیابی و مدیریت عملکرد هستند؟ (منبع)

بسیاری از سیستم‌ها و فرایندهای فعلی ارزیابی و مدیریت عملکرد در سازمان‌ها اثربخشی و کارایی لازم را ندارد، بنابراین نیازمند به‌کارگیری روش‌ها و تکنیک‌های نوین ارزیابی عملکرد و پیاده‌سازی صحیح آن در سازمان با هدف افزایش بهره‌وری پرسنل هستیم:

دوره ارزیابی و مدیریت عملکرد، مفاهیم، فرایندها و تکنیک‌های کلیدی و نوین مدیریت عملکرد را به‌صورت کاربردی آموزش می‌دهد. شرکت‌کنندگان این دوره می‌توانند با به‌کارگیری مفاهیم و تکنیک‌ها، سیستم ارزیابی و مدیریت عملکرد را در سازمان خود به صورت عملیاتی و اثربخش اجرا کنند.

در هر موقعیت شغلی‌ای که با ارزیابی و مدیریت عملکرد کارکنان سروکار دارید، این دوره به شما کمک می‌کند، عملکرد خود و کارکنانتان را ارزیابی و مسائل و چالش‌های سازمانتان در حوزه منابع انسانی و عملکرد کارکنان را شناسایی کرده و در جهت ارائه راهکار و بهبود عملکرد و بهره‌وری گام بردارید.


دوره مدیریت عملکرد در یک نگاه

۹ ساعت آموزش کاربردی و کارگاهی

در این دوره، آموزش  مدیریت عملکرد با توجه به تجربیات اجرایی مدرس دوره، با هدف پیاده‌سازی عملی مدیریت عملکرد در سازمان‌های ایرانی و به صورت کاملا کاربردی و کارگاهی صورت می‌پذیرد.

مدرک حضور در دوره

به شرکت‌کنندگان در این دوره، گواهی معتبر شرکت در دوره از سوی موسسه کاروکسب با امکان استعلام آنلاین تقدیم می‌گردد.

مشاهده فیلم دوره

در صورتی که به هر دلیل، نتوانستید در بخشی از جلسات دوره شرکت کنید، نگران نباشید. به مدت یک ماه پس از پایان دوره، فرصت دارید که فیلم جلسات دوره را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

ارائه منابع و جزوات تکمیلی

در دوره مدیریت عملکرد، منابع تکمیلی به صورت PDF برای استفاده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پنل کاربری اختصاصی

برای شرکت‌کنندگان در دوره مدیریت عملکرد، پنل کاربری اختصاصی برای پرسش و پاسخ در خصوص مباحث دوره و به‌اشتراک‌گذاری منابع، دانش و تجربیات تشکیل می‌شود.

سرفصل‌های دوره مدیریت عملکرد

 • مفهوم مدیریت عملکرد
 • هدف‌های مدیریت عملکرد
 • فواید مدیریت عملکرد کارکنان
 • روش‌ها و فنون مدیریت عملکرد
 • چرخه مستمر مدیریت عملکرد
 • هدف‌گذاری و تعیین شاخص‌های موثر
 • مربی‌گری و پایش
 • اهمیت بازخوردهی
 • ارزیابی علمکرد
 • منابع ارزیابی عملکرد
 • اشتباهات معمول در ارزیابی کارکنان
 • مشکلات ارزیابی عملکرد
 • مهارت‌های مورد نیاز ارزیاب

مدرک پایان دوره

به شرکت‌کنندگان در این دوره مدرک پایان دوره با امکان استعلام آنلاین از سوی موسسه کاروکسب تقدیم خواهد شد.

نمونه مدرک:


برخی از همراهان قبلی دوره‌هامعرفی مدرس دوره ارزیابی و مدیریت عملکرد

دکتر ایوب اسماعیلی

 • دکترای مدیریت کسب‌وکار (تحول دیجیتال) از دانشگاه تهران
 • دارای بیش از ۲۴ سال سابقه کاری و مسئولیت‌های مستقیم و متعدد اجرایی و مدیریتی در سازمان‌های معتبر کشور مانند مخابرات ایران، هپکو، صدرا، سوپرپایپ اینترنشنال و سی‌گل، گروه مشاوره مدیریت رادمان، مبین نت و گروه مشاوره مدیریت رابین
 • تجربه پیاده‌سازی و استقرار سیستم‌های حوزه مدیریت منابع انسانی در شرکت های سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، لجور، واگن‌پارس، کمباین سازی اراک، آذراب و …
 • بیش از ۱۷ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و سازمان‌های معتبر کشور

 

معرفی تفصیلی دوره مدیریت عملکرد


کارمندان یکی از مهم‌ترین منابع هر سازمان هستند و عملکرد آن‌ها نقش زیادی در موفقیت و پیشبرد اهداف سازمانی دارد. عملکرد به معنای مجموعه وظایف و مسئولیت‌هایی است که یک کارمند جهت رسیدن شرکت به اهداف انجام می‌دهد. ارزیابی عملکرد به سازمان کمک می‌کند با نقاط ضعف و قوت کارکنان خود آشنا شود تا بتواند فرصت بهبود را در جنبه‌های مختلف را ایجاد کند و از بروز برخی مشکلات در آینده جلوگیری کند.

سرعت تغییرات در سازمان‌های نوین و رقابت در بازار، مدیران را به سمتی هدایت کرده است که در جهت ارتقای سیستم‌های مدیریتی خود حرکت کنند و سازمان خود را به متد روز علم مدیریت تجهیز نمایند. استفاده از سیستم‌های منسوخ شده مدیریتی عملکرد کارکنان را تحت‌الشعاع قرار داده و تضعیف می کند. سازمان‌های پیشرو که به دنبال شیوه‌های نوین حفظ و افزایش انگیزش کارکنان هستند، رویکردهای پویا و کارآمد مانند مدیریت عملکرد کارکنان را در سازمان خود پیاده‌سازی می‌کنند.

مدیریت عملکرد، با هدف بهبود و توسعه عملکرد کارکنان و به عنوان فرایندی در جهت همسو کردن کارکنان با اهداف خود و سازمانشان عمل می‌کند. در واقع فرایند مدیریت عملکرد به این موضوع اشاره دارد که کار سازمان با فرایند جذب و استخدام فرد شایسته تمام نمی‌شود، بلکه سازمان می‌تواند با ارزیابی عملکرد کارکنان، تقویت عملکردهای مثبت و آموزش‌های لازم، تاثیر زیادی بر عملکرد آن‌ها داشته باشد.

دیگر سیستم‌های مدیریت عملکرد سنتی براساس چارچوب پاداش و تنبیه که البته هنوز در بسیاری از سازمان‌های ایرانی رایج است، کارایی خود را از دست داده است و نه تنها در جهت بهبود عملکرد نیست بلکه به عنوان عاملی در جهت تضعیف عملکرد کارکنان عمل می‌کند و نمی‌توان اثر آن بر آینده سازمان را نادیده گرفت.

در اکثر سازمان‌ها، مدیریت عملکرد (Performance Management) برای حمایت از تصمیمات مربوط به آموزش و توسعه شغلی، حقوق و دستمزد، جابجایی‌ها، ترفیع و یا تعدیل نیرو استفاده می‌شود. به طور کلی، فرایند مدیریت عملکرد شامل تعیین انتظارات عملکرد مشخص برای هر کارمند و ارائه بازخورد دوره‌ای غیر رسمی و یا رسمی در مورد عملکرد کارکنان نسبت به اهداف اعلام‌شده است.

فرایند مدیریت عملکرد اغلب با سایر سیستم‌های سازمانی مانند اهداف سازمان، برنامه ریزی استراتژیک، پرداخت حقوق و دستمزد، سیستم‌های فناوری منابع انسانی و … پیوند می‌خورد.

برای ایجاد یک سیستم مدیریت عملکرد کارآمد، ارائه و پیاده‌سازی یک‌سری برنامه در دستور کار سازمان لازم است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعیین و تعریف انتظارات سازمان از هر موقعیت شغلی به صورت دقیق
 • آموزش مدیران برای ارزیابی عملکرد کارمندان بخش خود
 • افزایش منابع لازم برای رشد و ارتقای کارکنان در جهت اهداف سازمان

در دوره مدیریت عملکرد درباره این موارد به صورت کامل و مفصل بحث خواهد شد تا شما آمادگی به کار گیری سیستم مدیریت عملکرد را در سازمان خود داشته باشید.


مهم‌ترین تمایزات این دوره (کلیک کنید)

 • از معتبرترین منابع بین‌المللی در حوزه مدیریت عملکرد برای طراحی آن بهره‌گیری شده است. 

مخاطبان دوره (کلیک کنید)

 • مدیران ارشد و میانی و کارشناسان ارزیابی عملکرد در سازمان ها
 • مدیران منابع انسانی و علاقه مندان این حوزه

پیش‌نیازهای دوره (کلیک کنید)

این دوره پیش‌نیاز ضروری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب‌ترین دوره‌های آموزشی کاروکسب (هوش تجاری، فرایند، مدیریت چابک و ...) از همین آبان شروع می‌شوند!برنامه دوره‌ها را ببینید
+
بستن