بازاریابیفناوری

معرفی ۵ مورد از بهترین نرم‌افزارها برای بازاریابی رشد

بازاریابی رشد نیروی حیاتی شرکت‌هایی است که تصمیم دارند بزرگ‌تر و سریع‌تر شوند. این نوع بازاریابی کسب و حفظ مشتری را ترکیب می‌کند تا جریان فزاینده‌ای از مشتریان جدید ایجاد کرده و در عین حال تا حد ممکن مشتریان موجود را حفظ کند و وفاداری و حمایت از برند/محصول را توسعه دهد.

این استراتژی بلندمدت، برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها را در استارت‌آپ‌های فناوری، SaaS و طیف وسیعی از صنایع دیگر ایجاد کرده است که در آن‌ها رشد سریع بهترین راه برای ایجاد قدرت برند می‌باشد. همانطور که صنایع به طور فزاینده‌ای رقابتی می‌شوند، بازاریابی رشد به شرکت‌های جدید این امکان را می‌دهد که به سرعت قدرت برند خود را ایجاد کرده، جایگاه خود را در بازار تثبیت نمایند و از پیشروی رقبای فعلی و آینده جلوگیری کنند.

صحبت در مورد مزایای بازاریابی رشد آسان است، اما اجرای یک استراتژی جامع یک چالش واقعی می‌باشد. در این مقاله، ۵ مورد از بهترین ابزارهای نرم‌افزار بازاریابی رشد را بررسی می‌کنیم که به شما در برنامه‌ریزی، پیاده‌سازی و بهینه‌سازی کمپین‌ها در کل سفر مشتری کمک می‌کنند. همه این‌ها با هدف به حداکثر رساندن رشد برای دستیابی به اهداف کسب و کار شما انجام می‌شود.

بازاریابی رشد چیست؟

همانطور که خود این اصطلاح نشان می‌دهد، بازاریابی رشد اولویت‌بندی رشد کسب‌وکار از طریق تمام تلاش‌های بازاریابی است، به این معنی که تمام اهداف، ایده‌ها و استراتژی‌های کمپین شما با هدف افزایش اندازه کسب و کار شما ایجاد می‌شوند. ما بازاریابی رشد را اینگونه توصیف می‌کنیم:

بازاریابی رشد یک رویکرد مبتنی بر شواهد برای بازاریابی است که حداکثر کردن رشد کسب و کار را با تمرکز بر کل قیف در اولویت قرار می‌دهد. این در تضاد با بازاریابی سنتی است، که اغلب مبتنی بر عقیده بوده و در مناطق خاصی از قیف محو می‌شود (مثلاً بازاریابی باید X تعداد سرنخ را تولید کند).

شما ممکن است رشد درآمد، مشتریان، تعداد کاربران یا ترکیبی از KPIها را اندازه‌گیری کنید، اما در بازاریابی رشد همه چیز در مورد مقیاس‌بندی به سمت چیزهای بزرگ‌تر است. برای بسیاری از شرکت‌ها، بازاریابی رشد صرفاً با هدف به حداکثر رساندن درآمد و سود از طریق رشد مشتری انجام می‌شود، اما همیشه همه چیز آنقدر ساده نیست.

برخی از شرکت‌ها رشد را به درآمد و سود ترجیح می‌دهند و برای به حداکثر رساندن حجم مشتری، تعداد کاربران و سرنخ‌ها تلاش می‌کنند تا سرمایه‌گذاری را جذب کرده و تقریباً تمام درآمد خود را صرف رشد بیشتر می‌کنند. این یکی از ویژگی‌های کلیدی رونق استارت‌آپ‌های فناوری که در آن شرکت‌ها دائماً در جهت تأمین محرک سرمایه‌گذاری بعدی تلاش می‌کنند، می‌باشد.

در حالی که این مدل رشد به هر قیمتی برای اکثر شرکت‌ها پایدار نیست، مهم است که درک کنیم که بازاریابی رشد لزوما همیشه با سود هم‌سو نخواهد بود. با این حال، همیشه باید با اهداف اصلی بازاریابی شما هماهنگ باشد و این ما را به اولین نرم‌افزار بازاریابی رشد که استفاده از آن توصیه می‌شود، هدایت می‌کند.

۱- TrueNorth

هزینه: ۹۹ دلار در ماه

ویژگی‌های کلیدی:

 • جمع‌آوری ایدهها: با ایده‌پردازی بدون جلسه طوفان فکری و اولویت‌بندی کنید که چگونه رشد خواهید کرد.
 • شبیه‌سازی: به صورت بصری پیش‌بینی کنید که چگونه از جایی که هستید تا جایی که می‌خواهید باشید رشد خواهید کرد.
 • اولویت‌بندی کمپین‌ها: امتیازدهی و اولویت‌بندی ایده‌های کمپین بر اساس پیش‌بینی‌های عملکرد
 • نقاط عطف: رشد شبیه‌سازی‌شده خود را به نقاط عطف هفتگی یا ماهانه قابل دستیابی تقسیم کنید.
 • ردیاب کمپین: یک برنامه‌ریز دقیق و ردیاب همه کمپین‌ها، در هر کانالی.
 • نتایج کمپین: نتایج و ROI (بازده سرمایه) هر کمپین را در یک مکان متمرکز کنید.
 • ردیابی پیشرفت: با نظارت بر رشد واقعی خود در برابر رشد شبیه‌سازی‌شده در مسیر مناسب بمانید.
 • تجزیه و تحلیل: برای تجزیه و تحلیل چند کانالی با گوگل آنالیتیکس، گوگل ادز، فیسبوک ادز و موارد دیگر ادغام کنید.
 • اعضای تیم نامحدود: بدون توجه به اینکه تیم شما چقدر بزرگ است، همان هزینه ماهانه را بپردازید.

TrueNorth یک پلتفرم بازاریابی رشد است که همه کمپین‌ها، داده‌ها و پیش‌بینی‌های شما را در یک پلتفرم با کاربری آسان به ارمغان می‌آورد. هنگامی که آژانس بین‌المللی Vital از هزاران شرکت و بازاریاب در مورد چالش‌های اصلی بازاریابی خود سوال کرد، به طور کلی دو نوع پاسخ وجود داشت: چالش‌برانگیزترین اهداف بازاریابی و چالش‌های برتر مدیریت بازاریابی.

اگر اهداف بازاریابی (به دست آوردن سرنخ‌های بیشتر، ایجاد آگاهی از برند، افزایش ترافیک کلی وب سایت و غیره) را حذف کنیم، چالش‌های باقی‌مانده عبارتند از:

 • برنامه‌ریزی یک استراتژی بازاریابی جامع
 • همگام ماندن با آخرین روندها
 • سازماندهی و مولد ماندن
 • تولید محتوا
 • افزایش، گزارش و اثبات ROI بازاریابی

این‌ها مشکلاتی هستند که TrueNorth برای حل آن‌ها با ساده کردن برنامه‌ریزی استراتژیک، اجرا و بهینه‌سازی استراتژی‌های بازاریابی رشد شما طراحی شده است.

۲- ActiveCampagin

هزینه: از ۷/۵۰ دلار در ماه

ویژگی‌های کلیدی:

 • CRM: اطلاعات تماس و مشتری را در طول سفر بازاریابی و فروش مدیریت کنید.
 • بازاریابی ایمیلی: با ایمیل مارکتینگ خودکار، مشتریان را پرورش دهید و آن‌ها را حفظ کنید.
 • اتوماسیون بازاریابی: کمپین‌های خودکار ایجاد کنید تا کسب و کار خود را به صورت خودکار توسعه دهید.
 • سازنده ایمیل: ایمیل‌های بصری بسازید که الهام‌بخش عمل هستند یا از الگوهایی برای شروع کار استفاده کنید.
 • امتیازدهی سرنخ: واجد شرایط بودن و امتیازدهی منجر به اولویت‌بندی مشتریان با ارزش در سراسر قیف می‌شود.
 • تقسیم‌بندی: پیام‌های مرتبط را به گروه‌های تماس برای افزایش تبدیل در طول سفر مشتری ارسال کنید.
 • خدمات مشتری: پشتیبانی مشتری را با چت، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی مدیریت کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله، ما ۵ مورد از ضروری‌ترین نرم‌افزارهای بازاریابی رشد برای کسب و کارهایی که به دنبال ساخت بزرگ و سریع خود هستند را بررسی کرده‌ایم. اکنون، این شما هستید که باید از ابزارهای موجود برای رشد معنی‌دار و قابل اندازه‌گیری استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن