ترجمه فارسی آنلاین و رایگان مدل APQC ویرایش ۲۰۲۲

کاروکسب ترجمه فارسی چارچوب طبقه‌بندی فرایندهای APQC را ارائه کرده است

ترجمه فارسی چارچوب طبقه‌بندی فرایندهای APQC


توجه: نسخه تحت وب ترجمه فارسی جدیدترین نسخه APQC به صورت رایگان در این صفحه در دسترس می‌باشد، در صورت تمایل به دانلود نسخه اکسل این فایل، کافی است اشتراک کاروکسب را تهیه نمایید و آن را از پایین همین صفحه دانلود کنید. جهت توضیحات بیشتر درباره نحوه دانلود فایل به توضیحات پایین همین صفحه مراجعه کنید.

چارچوب طبقه‌بندی فرایندهای APQC یک مرجع شناخته‌شده و معتبر در حوزه مدیریت فرایند است و به سازمان‌هایی که می‌خواهند فرایندهای خود را براساس به‌روش‌های بین‌المللی طراحی و تحلیل کنند، کمک می‌کند مرجعی مناسب در اختیار داشته باشند. در واقع، APQC به عنوان یک مدل مرجع (Reference Model) در حوزه فرایند شناخته می‌شود. این مدل مرجع ضمن مشخص‌کردن معماری کلان فرایندی سازمان به شکل فرایندهای عملیاتی و فرایندهای مدیریتی و پشتیبان، براساس یک ساختار سلسله‌مراتبی از دسته‌بندی‌های کلی فرایندی (High Level) شروع کرده و در اغلب حوزه‌ها تا سطح فعالیت و وظیفه (Low Level)، جزئیات لازم را ارائه می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم کارگاه آموزشی APQC را از دست ندهید:

کارگاه آموزشی طراحی فرایند با APQC

 

نام کامل این مدل مرجع American Productivity & Quality Center Process Classification Framework است که به اختصار APQC PCF نام‌گذاری شده است. در سال ۲۰۲۲ جدیدترین ویرایش APQC یعنی ویرایش ۷.۳ عرضه شده است که دارای تفاوت‌هایی با ویرایش‌های قبلی است. این مدل مرجع به همه تحلیلگران فرایند کمک می‌کند که معماری فرایندی و فرایندهای موجود (As Is) سازمان خود را با به‌روش‌ها و الگوهای بین‌المللی مقایسه کرده و بتوانند با تحلیل شکاف، به سمت بهبود و نزدیک‌شدن به حالت بهینه حرکت کنند.

تیم کاروکسب با توجه به تجربیات مختلفی که در آموزش، مشاوره و پیاده‌سازی APQC داشته است، نسخه فارسی جدیدترین ویرایش این مدل مرجع را براساس فایل اکسل مدل Cross-Industry آماده نموده و در دسترس قرار داده است تا راهنمایی برای همه تحلیلگران فرایند باشد. برای این که این کار بتواند در طول زمان تکمیل شود و بهتر انجام شود، ما از یک مدل پیاده‌سازی آنلاین بر بستر Google Sheets استفاده کرده‌ایم. شما از کادر زیر می‌توانید به مدل به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

دسترسی به نسخه آنلاین (تحت وب) و رایگان ترجمه فارسی APQC
APQC Cross-Industry PCF Version 7.3 2022

نسخه فارسی APQC ویرایش ۷.۳ سال ۲۰۲۲

 

در حال حاضر توضیحات و تعاریف فرایندها ترجمه شده است و در آینده نزدیک، ترجمه شاخص‌ها (Metrics) نیز آماده خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که این نسخه اولیه از ترجمه APQC بوده و تیم کاروکسب به طور مستمر به تکمیل و بهبود این ترجمه ادامه خواهد داد. همچنین از شما نیز خواهشمندیم چنانچه در خصوص هر کدام از بندهای مدل، پیشنهادی جهت بهبود ترجمه دارید، از طریق صفحه پشتیبانی به ما اطلاع دهید.


دانلود فایل اکسل ترجمه فارسی چارچوب طبقه‌بندی فرایندهای APQC


دسترسی به نسخه آنلاین و تحت وب (گوگل شیت) مدل APQC رایگان است و از طریق لینک بالا امکان‌پذیر است؛ اما چنانچه شما علاقه‌مند به داشتن فایل اکسل آن هستید، می‌توانید با عضویت و خرید اشتراک در سایت کاروکسب آن را دانلود نمایید.

لطفا دقت فرمایید:

۱. محتوای فایل اکسل دقیقا مشابه فایل آنلاین تحت وب (گوگل شیت) می‌باشد. بنابراین خواهشمندیم ابتدا فایل تحت وب (گوگل شیت) را بررسی فرموده و در صورتی که نیاز به فایل اکسل دقیقاً همین محتوا را دارید، با تهیه اشتراک کاروکسب، آن را دانلود فرمایید.

۲. مبلغ پرداختی به هیچ عنوان قابل عودت نمی‌باشد.

در صورت توافق کامل با موارد بالا، جهت دانلود فایل اکسل ابتدا « اشتراک سایت کاروکسب » را تهیه کنید، سپس لینک دانلود فایل اکسل در همین صفحه و در همین قسمت برای شما به نمایش در خواهد آمد:چنانچه برای سازمان خود می‌خواهید مدیریت فرایند را پیاده‌سازی کنید،
می‌توانید از خدمات آموزش کار و کسب استفاده کنید.

کارگاه آموزشی طراحی فرایند با APQC

دوره آموزشی مدیریت فرایندهای کسب‌وکار

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن