داشبورد شفافیت کاروکسب


ما در کاروکسب تاکنون به سازمان‌های زیادی آموزش و مشاوره برای پیاده‌سازی هوش تجاری داده‌ایم. هدف تمام این آموزش‌ها و مشاوره‌ها، ایجاد فرهنگ تصمیم‌گیری داده‌محور در سازمان‌ها بوده است.

به همین منظور، تصمیم گرفتیم داشبورد شفافیت کاروکسب را که از قبل طراحی و استفاده می‌کردیم، بازنگری کنیم و این‌بار برای استفاده همگان، به صورت عمومی منتشر نماییم. به همین منظور، از ابزار Microsoft Power BI استفاده کردیم که قدرتمندترین ابزار هوش تجاری در حال حاضر در دنیاست. دیتای موجود دوره‌ها و نظرسنجی‌ها را تجمیع کردیم، مدل داده‌ای مناسب را طراحی کردیم و سپس Visualization براساس سوالاتی که نیاز به پاسخ آن‌ها داشتیم، انجام شد.

نکات کلیدی داشبورد شفافیت کاروکسب (براساس آمار تا خرداد ۱۴۰۱):

  • افتخار ارائه خدمات آموزشی به بیش از ۳،۳۰۰ شرکت‌کننده
  • افتخار برگزاری بیش از ۲۵۰ دوره آموزشی عمومی
  • کسب نمره رضایت ۸،۵۳ از ۱۰
  • رشد تعداد شرکت‌کنندگان به صورت سال به سال

داشبورد شفافیت کاروکسب


برای دیدن داشبورد شفافیت کاروکسب در یک صفحه جداگانه، اینجا کلیک کنید


تصاویر داشبورد شفافیت کاروکسباین داشبورد روی دیتای حوزه آموزش کاروکسب تمرکز دارد و داده‌های دوره‌های آموزشی عمومی و نظرسنجی این دوره‌ها را نشان می‌دهد. (لازم به ذکر است، که دیتای آموزش‌های درون‌سازمانی و پروژه‌های مشاوره مدیریت کاروکسب در این داشبورد نیامده است.) همچنین دیتای سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ۱۴۰۱ وارد شده است و در بازه‌های زمانی مناسب در آینده نیز به روز خواهد شد. در ضمن کلیه نمرات نظرسنجی از ۱۰ محاسبه می‌شود.

آمارهایی مانند تعداد کل و میانگین شرکت‌کنندگان دوره‌ها، نتیجه نظرسنجی دوره‌ها به تفکیک سوالات نظرسنجی، مدرسین برتر و … از جمله بینش‌های جالب این داشبورد است. این داشبورد کمک می‌کند نقاطی که باید بیشتر روی آن‌ها کار کنیم و بهبود دهیم را شناسایی کنیم و برنامه‌ریزی بهتری برای آینده داشته باشیم. امیدواریم به‌اشتراک‌گذاری این داشبورد برای شما الهام‌بخش و مفید باشد.


چنانچه برای سازمان خود می‌خواهید هوش تجاری و پاور بی آی را پیاده‌سازی کنید،
می‌توانید از خدمات آموزش کار و کسب استفاده کنید.

دوره آموزشی هوش تجاری با Power BI

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن