رپورتاژ

دلایل قطع همکاری بین شرکت سئو و کارفرمایان

شرکت‌های سئو با ارائه خدمات سئو به کسب‌وکارهای آنلاین کمک می‌کنند تا با جذب مشتریان بیشتر میزان درآمد خود را افزایش دهند. اما در این میان به دلایلی اشتباهاتی در همکاری بین کسب‌وکارهای کوچک و شرکت سئو رخ می‌دهد. گاهی این دلایل که بیشتر ریشه در ناآگاهی دارند منجر به قطع همکاری بین شرکت سئو و کارفرمایان در بازار آنلاین می‌شود.

 

چرا به دنبال سئو هستید؟

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از فواید سئو برای شما جذب مشتری و افزایش ترافیک سایت شماست؛ اما آیا به همین ختم می‌شود؟

مسلماً خیر! این تنها یکی از مزایای آن ست؛ به‌تدریج به مفهوم شرکت سئو سایت نزدیک‌تر می‌شویم؛ دررابطه‌با فوایدی که سئو برای کسب‌وکار و سایت شما می‌تواند داشته باشد، به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

  • کسب رضایت مشتری
  • برندینگ و کسب اعتبار
  • افزایش سود و درآمد
  • تبلیغ پایدار و رایگان

 

اشتباهاتی که منجر به قطع همکاری شما با شرکت های سئو می‌شود!

با وجود فوائد انکارنشدنی سئو و مزایایی که همکاری با شرکت‌های سئو برای کسب‌وکار شما دارد یک سری از اشتباهات که به‌خصوص کسب‌وکارهای کوچک درگیر آن می‌شوند می‌تواند موجی قطع همکاری با شرکت سئو شود.

 

از شرکت های سئو انتظارات غیرواقعی نداشته باشید.

بهتر است یادمان باشد که شرکت‌های سئو چراغ جادو ندارند که از آن‌ها انتظار معجزه داشته باشیم. برخی از انتظاراتی که کسب‌وکارها به‌خصوص کسب‌وکارهای کوچک از سئو و شرکت‌های سئو دارند نه‌تنها غیرمنطقی است بلکه غیرواقعی است.

درست است که سئو یکی از بهترین روش‌های بازاریابی آنلاین است اما سئو نمی‌تواند معجزه کند. اینکه سئو می‌تواند درآمد یک کسب‌وکار را افزایش دهد درست است اما در هر کسب‌وکاری این میزان متفاوت است و به نوع آن کسب‌وکار، رقبا، بازار هدفش، نوع کاربرانش و … بستگی دارد.

میزان افزایش درآمد در کسب‌وکارهای مختلف ممکن است از چند صدهزار تومان تا چند صد میلیون تومان باشد. یک کسب‌وکار کوچک که به‌تازگی شروع به سئو سایتش کرده و هیچ کاری روی برندینگ خود انجام نداده است انتظار غیرواقعی است اگر تصور کند از همان ابتدا می‌تواند درآمد چند صد میلیونی داشته باشد.

این تصور غیرواقعی حتی زمانی که کلیدواژه‌های سایتش به صفحه اول رسیده‌اند می‌تواند او را از سئو دلسرد کرده و منجر شود که قراردادش را با شرکت سئو فسخ کند.

 

آیا بودجه کافی برای سئو کردن سایت خود ندارید؟

کسب‌وکارهای کوچک بودجه محدودی دارند و نمی‌توانند مانند کسب‌وکارهای بزرگ هزینه‌های بالایی را صرف سئو سایت خود کنند.

برخی از این کسب‌وکارهای کوچک با گمان اینکه با شروع سئو کسب‌وکار آن‌ها رونق می‌گیرد و می‌توانند میزان فروش و درآمد خود را افزایش دهند پا به این عرصه می‌گذارند.

اما در میانه راه قبل از اینکه سئو سایت به نتیجه برسد به دلیل باور اشتباهی که داشتند و همچنین نداشتن بودجه کافی قرارداد همکاری خود را با شرکت سئو فسخ می‌کنند.

 

رقبای شما در سئو سرسخت هستند؟ می دانید باید چه کنید؟

یکی از مواردی که در سئو و زمان نتیجه دهی آن مهم است تعداد رقبای یک کسب‌وکار، میزان فعالیت آن‌ها بر روی سئو سایتشان، قدرت برندینگی که دارند و موارد دیگری است. کسب‌وکارهای بزرگ کسب‌وکارهای کوچک را می‌خورند در دنیای واقعی به عینه دیده بودیم.

اما باید بدانید که کار برای یک کسب‌وکار نوپا در دنیای آنلاین بسیار سخت‌تر است. وجود رقبای قدر که برای سئو و برندینگ خود هزینه‌هایی بالایی می‌کنند و می‌توانند جایگاه خوبی در نتایج گوگل داشته باشند، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک بعد از اندک زمانی از فعالیت خود در دنیای آنلاین دل‌زده و ناامید می‌شوند و قرارداد پروژه سئو خود را با شرکت‌های سئو لغو می‌کنند.

غافل از اینکه سئو نیازمند صبر است. غافل از اینکه هیچ جایگاهی در گوگل دائمی نیست و اگر تلاش برای سئو را ادامه می‌دانند شاید کمی بیشتر طول می‌کشید اما حتماً به نتیجه می‌رسیدند.

 

اگر صبر ندارید سایت خود را سئو نکنید!

کسب‌وکارهای نوپا و کوچک برای اینکه بتوانند مشتری جذب کنند و به درآمد برسند صبر کمی دارند. مدام پیگیر این هستند که چرا کلیدواژه‌های هدف آن‌ها هنوز به صفحه اول نرسیده است. از آن جایی که در فورس زمانی برای رسیدن به نتایج بازاریابی موردنظر خود هستند صبر کمی دارند.

درحالی‌که سئو و بهینه‌سازی شرایط خودش را دارد. درست است که تا حدی شرایط قابل‌پیش‌بینی و برنامه‌ریزی است اما هیچ‌چیز در سئو قطعی و ۱۰۰ درصد نیست. رسیدن به نتیجه با روش‌های درست مستلزم زمان است. استفاده از روش‌های سئو کلاه‌سیاه هم عواقب خودش را دارد؛ بنابراین اگر کسب‌وکاری نمی‌تواند برای رسیدن به نتیجه صبر کند بهتر است از همان اول به سراغ روش‌هایی مثل گوگل ادز برود تا اینکه هم بخشی از زمان و هزینه خود را برای سئو صرف کند.

سئو را تا همیشه باید ادامه داد…

بارها شنیده‌ایم که سئو یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین است که بر خلاف سایر روش‌های تبلیغاتی اثرات ماندگارتری دارد. ماندگار نه جاودانه! گاهی برخی از صاحبان کسب‌وکارها گمان می‌کنند زمانی که کلیدواژه‌های هدف آن‌ها به نتیجه رسید دیگر کار تمام شده و آن‌ها مالک اول و آخر آن جایگاه شده‌اند. درحالی‌که اصلاً این‌طور نیست.

باتوجه‌به آپدیت‌های گوگل و تغییراتی که هر از چند گاهی در الگوریتم‌های آن اتفاق می‌افتد، نیاز است که یک سری به‌روزرسانی‌ها انجام شود تا بتوانید جایگاهی را که به دست آورده بودید از دست ندهید. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند این آغاز پایان ندارد. دقیقاً در مورد سئو صدق می‌کند.

سئو را تا همیشه باید ادامه داد. این مسئله کسب‌وکارهای کوچک را که بودجه‌های کافی برای سفارش سئو خود ندارند را دلسرد می‌کند و غافل از اینکه چه گنجینه‌ای را از دست می‌دهند، قرارداد سئو خود را با شرکت‌های سئو لغو می‌کنند.

 

خلاصه که …

شرکت‌های سئو با ارائه خدمات سئو به کسب‌وکارهای آنلاین کمک بزرگی به رشد و پیشرفت آن‌ها کرده‌اند در این میان کسب‌وکارهای کوچک و نوپا به دلیل یک سری باورها و اطلاعات نادرست، انتظاراتی غیرمنطقی از سئو دارند که منجر به این می‌شود که از سئو ناامید شده و همکاری خود را با شرکت سئو لغو کنند.

بنابراین توصیه می‌شود مانند هر پروسهٔ دیگری برای اینکه زمان و هزینه خود را بیهوده صرف نکنیم در مورد کاری که قرار است انجام دهیم انتظاراتی که باید داشته باشیم و نتایج موردنظرمان بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

 

منبع: نبض مارکتینگ | nabzemarketing.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن