BPM Course
رپورتاژ

بهترین دوره MBA در ایران و تهران کجا برگزار می‌شود؟

بهترین دوره MBA در ایران و تهران

پس از آنکه تصمیم خود را برای شرکت و خرید دوره MBA گرفتید، حالا زمان آن رسیده است که بهترین موسسه را برای مطالعه این رشته و مهارت‌های کسب و کار انتخاب کنید. اما برای انتخاب بهترین موسسه چه مواردی را باید مدنظر داشت و کدام موسسه در ایران چنین شرایطی را داراست؟
اگر در حال تحقیق در مورد برنامه های MBA هستید، باید به چیزهای زیادی فکر کنید. رفتن به مدرسه کسب و کار و شرکت در دوره MBA یک تعهد قابل توجه از زمان و منابع است و می‌تواند مسیر زندگی و حرفه شما را برای سال‌های آینده تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین گرفتن یک تصمیم آگاهانه ضروری است.

یافتن برنامه‌ای که نه تنها با اهداف تحصیلی و شغلی شما مطابقت داشته باشد، بلکه با زندگی پرمشغله‌تان هم جور دربیاید، نیاز به صرف زمان دارد. برای انتخاب بهترین مدرسه کسب و کار MBA، باید تحقیقات کاملی انجام دهید و قبل از نهایی کردن آن، چند عامل مهم را در نظر داشته باشید.
با توجه به گسترش استقبال از دوره‌های MBA در ایران، در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای مطالعه این دوره در کشورمان وجود دارد. این تنوع ممکن است شما را گیج کند و انتخاب بهترین در بین تعداد زیادی موسسه و دانشگاهی که ارائه‌کننده دوره MBA هستند، می تواند کار سختی باشد.
اما جای نگرانی نیست.
اگر شما نیز در مورد نحوه انتخاب موسسه یا دانشگاه ارائه‌کننده MBA مناسب سردرگم هستید، بهتر است وقت کافی بگذارید و این موارد را در بین گزینه‌های موجود بررسی کنید. به خواندن ادامه دهید. چند نکته سریع و کاربردی دریافت خواهید کرد که می توانید بر اساس آنها بهترین را برای خود انتخاب کنید.
برخی از نکات اساسی که هنگام تحقیق در مورد هر دوره MBA باید در نظر داشت عبارتند از:

عوامل مهم برای انتخاب بهترین دوره MBA

قدمت و شهرت

شهرت و سابقه برگزاری دوره های MBA مهم است. چرا که با بررسی مسیری که موسسه طی کرده و صحبت با دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان می‌توانید به اطلاعات ارزشمندی دست یابید.
دوره MBA مدرسه کسب و کار ماهان، شهرت خوب خود را مدیون در هم آمیختن تئوری آکادمیک کسب و کار با کاربرد‌های عملی آن، و برنامه درسی دقیقی که با حضور مشاوران صنعت و با توجه به نیازهای کسب‌وکار قرن بیست و یکم توسعه پیدا کرده است.
بومی‌سازی محتوای دوره MBA با نیاز مدیران و رهبران کسب و کار ایرانی و انتخاب اساتید، منتورها و مشاوران دوره از میان برترین‌های کسب و کار کشور از دیگر ویژگی‌های دوره MBA مدرسه عالی کسب و کار ماهان است.

برنامه درسی انعطاف پذیر

بهترین دوره MBA باید این ویژگی را داشته باشد که با ارائه آموزش‌های نوآورانه فارغ التحصیلان را برای رهبری با تصمیم گیری های مبتنی بر داده، وضوح و همدلی آماده کند. یک دوره کارآمد با دقت تنظیم شده و با مطالعه جامع و کامل از حوزه های حیاتی تجارت از جمله حسابداری، تجزیه و تحلیل کسب و کارها، امور مالی، فناوری اطلاعات، مدیریت و بازاریابی شما را برای آینده آماده می‌کند.
همچنین با توجه به اینکه بیشتر داوطلبان دوره‌های MBA شاغل هستند، باید برنامه‌های درسی انعطاف‌پذیر باشد تا قادر باشید که برنامه خود را بر اساس اهداف و علایق شغلی‌تان تنظیم کنید.
در مدرسه عالی کسب و کار ماهان، مهارت های مورد نیاز کسب و کارتان را از طریق مطالعات موردی کسب و کارهای جهانی و ایرانی، تمرینات عملی و شبیه سازی به عنوان بخشی از دوره آموزشی، کسب می‌کنید.
فرصتی برای کسب دانش و مهارت‌های کاربردی و به روز در حوزه مدیریت کسب و کار برای شما فراهم شده است. تحصیل در دوره MBA به مدیران از صنایع مختلف کمک می‌کند تا با نگاهی وسیعتر به فرآیندهای کسب‌وکار، مسائل و چالش‌های پیش رو را مدیریت کنند.
دوره MBA، تنها دوره آموزشی نیمه خصوصی در ایران است که تفکر خلاقانه، حل مسئله و بررسی مسائل از ابعاد مختلف را به مدیران می‌آموزد. سرفصلهای دوره MBA، با ترند کسب‌وکار در دنیا به‌ روز شده و مطابق با خواست و نیاز مدیران ایرانی و شرایط بازار کشور، بومی‌سازی می‌شود.

به‌روز‌رسانی برنامه‌های آموزشی

در دنیای مدرن امروز که بزرگترین سرمایه زمان و رقابت اصلی بر سر تمایزهاست، یک برنامه MBA که خود را با نیازهای روز کسب و کار به‌روز می‌کند، بسیار مفید خواهد بود. مثلا آموزش از راه دور همزمان با همه گیری کرونا در جهان بسیار اهمیت پیدا کرد.
مدرسه عالی کسب و کار ماهان این امکان را برای مدیران پرمشغله فراهم می‌آورد که با یک مدیریت زمان کوچک فرصت یادگیری که لازمه عصر مدرنیته و مخصوصا بروز رسانی اطلاعات و تغییرات است را به دست بیاورند. در دوره آنلاین MBA ماهان با روند به کارگیری تکنولوژی‌های مدرن با شیوه‌ای جدید آشنا می شوید.
شیوه‌ای مدرن برای کسب اطلاعات مهم کسب و کار، مشارکت در کلاس و ارتباط با همکلاسی‌ها و ارائه تمرین‌ها از راه دور. اطلاعاتی که شما را مجهز می‌کند تا در روابط کاری و حتی شخصی برای ارتقا برند کاری و شخصی خود تلاش کنید.

ارتباط با بازار کسب و کار

با بهره‌مندی از دانش اساتید بزرگ عرصه مدیریت و رهبری کسب و کار در دوره‌های MBA، باید تلاش شود تا دانش پذیر ارتباط دانش و تئوری با حوزه عمل حفظ کند.
بیشتر اعضای هیئت علمی مدرسه عالی کسب و کار ماهان، سالها تجربه تجاری در دنیای واقعی دارند و بسیاری از آنها هنوز در حین تدریس در صنعت مشغول به کار هستند.
شما از متخصصان باتجربه ای آموزش خواهید دید. همچنین حضور منتورها و مشاوران کسب و کار که بیشتر آنها از مدیران موفق کسب و کار کشور هستند، با تازه ترین مسائل بازار کار و تجارت آشنا می‌شوید.
این یک رابطه شبکه ای قدرتمند و فرصتی برای دریافت مشاوره شغلی واقعی از شخصی که در صنعت شما مشغول است، ایجاد می‌کند. اعضای هیئت علمی متخصص و مشاوران کسب و کار مدرسه عالی کسب و کار ماهان در این مسیر «تغییر نگرش» و پیاده‌سازی یافته‌هایتان در عمل، در کنار شما هستند.

چگونه بهترین دوره MBA را انتخاب کنیم؟

مهمترین عامل برای انتخاب بهترین موسسه MBA بررسی دوره‌های قبلی ارائه شده است. فهرستی از مهارت‌ها یا تخصص‌های متناسب با نیازهای خود تهیه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا لیست را محدود کنید و تصویر واضحی از آنچه در طی گذراندن دوره MBA کسب می‌کنید، به‌دست آورید.
هنگامی که انتظارات‌تان از دوره MBA را برای خود واضح کنید، دیدگاه روشنی درباره مسیر هم خواهید داشت. این موضوع کمک می‌کند تا در طی دوره MBAنیز بهتر عمل کنید. به هر حال هر دوره MBA با اهداف و شرایط متفاوتی تهیه و ارائه می شود. باید بررسی کنید که آیا نیازهای شما با روند آنها مطابقت دارد یا خیر.
موضوع دیگر روش پذیرش شما در دوره MBA است. تعداد کمی از دوره‌های MBA بر اساس شایستگی پذیرش می‌گیرند. تهیه فهرستی از موسسه ها و دانشگاه‌های ارائه‌دهنده MBA که با توجه به نیازها، اهداف و دغدغه های شما مناسب است باعث می شود که آسان‌تر تصمیم‌گیری کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن