BPM Course
رپورتاژ

متن خوش آمد گویی به کارمند جدید

انتخاب روشی مناسب برای معرفی همکار جدید و رفتار اولیه سازمان درواقع برگ برنده‌ای است که فرهنگ سازمان را از همان ابتدا در ذهن فرد شکل می‌دهد. ارائه پکیج خوشامدگویی به فرد می‌تواند گام خوبی برای شروع یه ارتباط دوستانه بین سازمان و فرد برای ایجاد یک حس خوب در او باشد. اگر همراه ولکام پکیج، متن خوش آمد گویی به کارمند جدید هم قرار بگیرد قطعا نتایج خوبی خواهد داشت. ما در این مقاله درباره اهمیت متن خوشامدگویی به کارمند جدید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

متن خوشامدگویی به کارمند جدید به صورت رسمی

متن خوش آمد گویی به کارمند جدید در کنار هدایای تبلیغاتی معمولا از طرف سازمان به فرد داده می‌شود اما هرازگاهی از طرف اعضای تیمی که فرد وارد آن شده نیز می‌تواند آماده شود که باعث ایجاد انگیزه در کارمند جدید می‌شود:

 • ما از ورود شما به تیم‌مان هیجان‌زده و خوش‌حالیم! تجربه شما برای تیم فوق‌العاده است! خوش آمدید!
 • ورود شما را به تیم تبریک می‌گوئیم! مشتاق رسیدن به موفقیت‌های مشترک هستیم!
 • خوش آمدید! ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم.
 • خوش آمدید! ما از حضور شما در اینجا خوشحالیم و مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم. مهارت‌ها و تجربه‌های شما یک دارایی بزرگ برای تیم ما است. برای پرسیدن هر سوالی با این شماره با من در ارتباط باشید. (شماره تماس)
 • خوش آمدید! متشکرم که وارد تیم ما شدید. لطفاً بدانید که می‌توانید در هر زمان برای گفتن ایده‌ها یا پرسیدن سؤالات‌تان تماس بگیرید. (شماره تماس)
 • تبریک و بهترین آرزوها در اولین روز کاری شما! مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستم.

انتخاب لحن خوشامدگویی به فرهنگ تیم بستگی دارد. اگر صمیمیت و ارتباط دوستانه بین اعضا وجود دارد، لحن غیر‌رسمی را برای خوشامدگویی انتخاب کنید. درغیر این‌صورت لحن رسمی انتخاب بهتری خواهد بود.

متن خوش آمد گویی به کارمند جدید به صورت غیر رسمی

فرهنگ شرکت و ترجیحات شخصی مدیر، تعیین‌کننده نوع خوشامدگویی است. در این بخش متن خوش‌آمد‌گویی به کارمند جدید به‌صورت دوستانه و غیررسمی را آورده‌ایم که برای فرد تازه‌ وارد تیم استفاده کنید:

 • سلام! خیلی خوشحالم از حضورت در تیم! مشتاقانه منتظر شروع همکاری هستیم.
 • خیلی خوبه که توی تیم‌مون هستی! لطفاً در صورت نیاز از این راه‌ها با من در ارتباط باش. (راه‌های ارتباطی)
 • اولین روز کاری مبارک! به تیم ما خوش آمدی! خوشحالیم که اینجا هستی و بی‌صبرانه منتظر کار کردن با شما هستیم.

برخی از سازمان‌ها که در نمایشگاه‌های مختلف شرکت می‌کنند، در کنار هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی از متن خوشامدگویی نیز بهره می‌برند. با این کار، برند‌سازی بهتر اتفاق افتاده و نام برند شما برای همیشه در ذهن مخاطب حک خواهد شد.

نکته‌های مهم در متن خوشامدگویی به کارمند جدید از طرف مدیر یا سرپرست تیم

اگر سرپرست یا مدیر تیم هستید، بهتر است پیام دقیق و شفاف‌تری بنویسید و اطلاعاتی را برای عضو جدید تیم خود ارائه دهید. در اینجا چند نمونه را آورده‌ایم که می‌توانید از آنها به عنوان مرجع استفاده کنید:

 • ما خیلی خوش‌حالیم که تصمیم گرفتید به شرکت ما بپیوندید! امروز صبح، شما با مدیر هیئت مدیره ما ملاقات خواهید کرد و درباره کتابچه راهنمای کارمندان توضیحاتی را می‌شنوید. کارهای قرارداد شما امروز انجام می‌شود. بعد از ساعت نهار، شما با من ملاقات خواهید کرد و در مورد وظایف اولیه و برنامه تمرینی شما صحبت کنیم. من امروز زمانی را به شما اختصاص خواهم داد تا هرگونه سوالی که ممکن است داشته باشید را بپرسید. ما می‌دانیم که شما برای تیم ما مناسب هستید و مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم!
 • خوش آمدید! خوشحالم که به تیم ما ملحق شدید. لطفاً بسته خوش‌آمد‌گویی روی میز را باز کنید. از طرف مدیرعامل، امروز برای برنامه‌ریزی جلسه با شما تماس خواهند گرفت. در ضمن، لطفاً اگر سوالی دارید حتما به من اطلاع دهید. (درج راه‌های ارتباطی)
 • به تیم ما خوش آمدید! مهارت‌ها و تجربه شما مناسب تیم ما است. لطفا ایمیلی را که امروز صبح برای کارهای روز اول ارسال کردم مرور کنید، شما را در جلسه بعدازظهر می‌بینم!

گاهی اوقات این پیام‌ها برای کارمندانی در سمت بالاتر یا حتی سایر سرمایه‌گذاران است. برای تاثیر بیشتر پیام خوشامدگویی بهتر است در کنار هدایای تبلیغاتی نفیس متن مناسبی را انتخاب کنید.

چرا انتخاب متن خوش آمد گویی به کارمند جدید مهم است؟

بسیار مهم است که با یک خوشامدگویی خوب از اعضای جدید تیم استقبال کنید تا بتوانید حسی صمیمی و دوستانه را منتقل کنید. یک متن خوشامدگویی به کارمند جدید همراه پکیج هدیه یا لوازم موردنیاز کاری ممکن است مزایای متعددی داشته باشد که ما در این بخش به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد. یک پکیج ممکن است شامل موارد مختلفی از جمله ساعت تبلیغاتی یا حتی یک خودکار و گلدان کوچک باشد! اما مزیت‌های مختلفی به شرح زیر دارد:

 • در اولین برخورد، یک ذهنیت مثبت در فرد ایجاد می‌کند. به عبارتی؛ متن خوشامدگویی به کارمند جدید ممکن است اولین تعاملی باشد که با عضو جدید تیم دارید. همچنین می‌توانید از این فرصت برای ایجاد یک برداشت اولیه مثبت استفاده کنید.
 • به ایجاد یک فرهنگ مثبت کمک می‌کند. وقتی اعضای جدید تیم احساس می‌کنند که در ورود از آن‌ها استقبال شده و برای سازمان اهمیت دارد، محیط کار را برای آن‌ها مثبت‌تر و تعهد به کار را در آن‌ها بیشتر می‌کند.

علاوه‌بر این، متن خوش آمد گویی به کارمند جدید بخشی از فرآیند ورود موثر است. وقتی اعضای جدید تیم احساس ارزشمندی می‌کنند، می‌توان به افزایش مشارکت کلی کارکنان کمک کرده و نحوه تعامل را آسان‌تر می‌کند.

توکاگیفت به شما در تهیه یک پکیج هدیه مناسب برای خوشامدگویی کمک می‌کند

فراموش نکنید هر اتفاقی که در سازمان برای کارمندان می‌افتد در واقع یک تکه از پازلی است که در ذهن او به عنوان فرهنگ سازمانی آن شرکت ساخته می‌شود. پس بسیار مهم است که بدانید در همان ابتدا چطور باید برخورد کنید. متن خوش آمد گویی به کارمند جدید که شاید خیلی بدیهی باشد در عین سادگی باعث ایجاد یک حس خوب در فرد می‌شود که قطعا در آینده اثرات مثبت آن را خواهید دید.

توکاگیفت به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین هدایای خوشامدگویی را برای کارمندان خود انتخاب کنید. برای خرید ولکام پکیج یا هدایای سازمانی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی توکاگیفت به آدرس tokagift.com مراجعه کرده و لیست کاملی از هدایا، با امکان شخصی‌سازی و حک برند را مشاهده و خریداری کنید.

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن