رپورتاژ

معرفی بهترین شغل های زنان در کشور کانادا

یکی از نگرانی‌های اصلی افراد هنگام مهاجرت به کانادا و سایر کشورهای دنیا، آینده شغلی آن‌ها است و خانم‌ها دغدغه بیشتری در این زمینه دارند؛ ازاین‌رو باید پیش از مهاجرت نگاهی به بازار شغلی هر کشور و درآمد مشاغل مختلف بیاندازید. بهترین مشاغل برای زنانی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، چیست؟ چه میزان درآمد و آینده شغلی در انتظار آن‌ها است؟ در ادامه مطلب به کلیه این سوالات پاسخ خواهیم داد. با مطالعه مقاله پیش رو با ۷ مورد از بهترین شغل‌ها برای زنان در کانادا آشنا می‌شوید. به کمک این اطلاعات تصمیم بهتر و هوشمندانه‌تری برای آینده خود خواهید گرفت.

۱- خیاطی؛ بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

یکی از بهترین مشاغل برای خانم‌ها در کانادا شغل خیاطی است. این شغل به هنر و ظرافت بالایی نیاز دارد و خانم‌های بسیاری در این زمینه به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. همچنین رشته طراحی دوخت و لباس یکی از رشته‌های پرطرفدار در دنیا است که سالانه تعداد قابل‌توجهی دانشجو را به سوی خود جلب می‌کند. البته برای کار در زمینه خیاطی در کشور کانادا نیاز به مدرک تحصیلی ندارید و تخصص شما کافی است. حتی می‌توانید با راه‌اندازی یک مزون و استخدام نیرو، برای اشخاص بسیاری اشتغال‌زایی کنید. با شروع یک کسب‌وکار جدید و اخذ ویزای کارآفرینی کانادا دیگر نگران آینده شغلی خود در این کشور نباشید. میانگین حقوق در نظر گرفته شده برای شغل خیاطی در کانادا سالانه بیش از ۳۰ هزار دلار است.

۲- سمت‌های مدیریتی؛ از مشاغل محبوب زنان در کانادا

از دیگر مشاغل پرطرفدار و پردرآمد برای دریافت ویزای کار کانادا مدیریت است. اگر در انواع رشته‌های مدیریتی تحصیل کرده‌اید و سابقه کار در این زمینه را دارید، بسیاری از شرکت‌های کانادایی از شما استقبال خواهند کرد. درصد قابل‌توجهی از مدیران شرکتی در کشور کانادا را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و در این زمینه بسیار موفق عمل می‌کنند. اگر مدیر توانمندی هستید و به این کار علاقه دارید، سمت مدیرعامل برای شما کاملاً مناسب است. مدیرعامل‌ها مرتبه بالایی دارند و طبیعتاً حقوق خوبی دریافت می‌کنند. درآمد یک مدیرعامل در کشور کانادا معمولاً سالانه بیش از ۱۴۷ هزار دلار است.

۳- پزشک عمومی و متخصص درآمد بالایی در کانادا دارد

پزشکی از سایر مشاغل مناسب برای بانوان است و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. اگر پزشک عمومی یا متخصص هستید، این کشور مقصد خوبی برای مهاجرت شما به شمار می‌رود. پزشکان بسیاری از سراسر جهان به کانادا مهاجرت می‌کنند؛ زیرا این کشور از لحاظ درآمد در این رشته در رتبه پنجم جهانی قرار دارد. متوسط درآمد یک پزشک عمومی در کانادا بیش از ۱۴۰ هزار دلار در سال است. افراد متخصص در این زمینه نیز می‌توانند تا ۳۰۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.
با استفاده از مدرک پزشکی خود به‌راحتی می‌توانید ویزای کاری از این کشور دریافت کنید. ویزای کاری با ویزا توریستی کانادا متفاوت است و اغلب شامل اقامت دائم می‌شود.

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا
بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

۴- پرستاری؛ از مشاغل محبوب زنان در کانادا

پرستاری یکی از محبوب‌ترین مشاغل در کانادا و سایر کشورهای جهان است و زنان بسیاری در این عرصه مشغول به کار هستند. این شغل در کانادا انواع گوناگونی دارد و پرستاران می‌توانند در بخش‌های مختلفی مانند بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی و حتی در منازل فعالیت کنند. این کشور در سال‌های اخیر با کمبود نیروی متخصص در زمینه پزشکی و پرستاری روبه‌رو شده است؛ ازاین‌رو کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران و به‌ویژه خانم‌ها به شمار می‌رود. اگر در این رشته تحصیل کرده یا مهارت‌های کافی برای کار در شغل پرستاری را دارید، کانادا کشور بسیار مناسبی برای شما است. پرستارانی که در کانادا مشغول به کار هستند و سالانه حدود ۷۱ هزار دلار درآمد دارند. البته میزان درآمد افراد به نوع وظایف و تخصص آنها وابسته است.

۵- برنامه‌نویسی؛ از شغل های بدون مدرک در کانادا

برنامه‌نویسی از مشاغل جذاب و پردرآمد در دنیا است و کانادا به‌عنوان یک کشور پیشرفته همواره به نیروی متخصص در این زمینه نیاز دارد. اگرچه تحصیلات تخصصی و دانشگاهی در رشته برنامه‌نویسی وجود دارد؛ اما این شغل یکی از مشاغل بدون مدرک در کانادا است و در آن تخصص بیشتر از مدرک موردتوجه قرار می‌گیرد. برنامه‌نویس‌ها می‌توانند در حیطه‌های متنوعی مانند طراحی سایت، کدنویسی، داده‌کاوی و عناوین دیگر مشغول به کار شوند. درآمد هر برنامه‌نویس باتوجه‌به توانایی و تخصص او تعیین می‌شود و میانگین آن حدود ۱۸ تا ۴۵ دلار در ساعت است.

۶- موقعیت شغلی مناسب برای زنان آشپز در کشور کانادا

آشپزی یکی دیگر از مشاغل پرطرفدار بانوان در کانادا است. این شغل به مدرک تخصصی نیاز ندارد. افرادی که دوره آن را گذرانده و در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند، قادر به کسب درآمد بالایی در کشور کانادا خواهند بود. کشور کانادا دوره‌های بسیاری در این زمینه برگزار می‌کند و گواهی‌های معتبری ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مهاجرت به این کشور در رستوران‌ها مشغول به کار شوید یا رستوران خودتان را راه‌اندازی کنید. میانگین درآمد هر آشپز در کانادا به‌طورمتوسط حدود ۳۶ هزار دلار به بالا است. باتوجه‌به نوع فعالیت، تخصص و خلاقیت خود می‌توانید درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

شغل های بدون مدرک در کانادا
شغل های بدون مدرک در کانادا

۷- شغل آرایشگری در کانادا به مدرک آکادمیک نیازی ندارد

تسلط به حرفه آرایشگری فرصت‌های شغلی بی‌شماری را در اختیار شما قرار می‌دهد. شغل آرایشگری در کانادا بازار بسیار خوبی دارد و سالانه حدود ۳۴ هزار دلار برای شما درآمدزایی می‌کند. درآمد حاصل از این شغل ارتباط مستقیم با حیطه کاری و توانایی‌های فرد دارد. شغل آرایشگری کلیه امور در ارتباط با مو، ناخن،‌ پوست و زیبایی را دربرمی‌گیرد و بسیار گسترده است. خانم‌ها سلیقه خوبی دارند و در کارهای هنری بسیار قدرتمند ظاهر می‌شوند؛ ازاین‌رو آرایشگری شغلی مناسب و پردرآمد برای بانوان در کشور کانادا است.

مهاجرت کاری به کانادا با کمک متخصصان حرفه‌ای

پیدا کردن شغل مناسب در کشوری دیگر، همواره دغدغه مردان و زنان مهاجر است. در این مطلب به معرفی ۷ مورد از پرطرفدارترین مشاغل برای زنان در کانادا پرداختیم. شما می‌توانید بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا را باتوجه‌به توانایی‌ها و مهارت‌هایتان انتخاب کنید.
ایران کانادا یکی از معتبرترین موسسه‌های مهاجرتی است که در تمام مراحل مهاجرت کاری، تحصیلی، اخذ جاب آفر و ویزای توریستی به شما کمک می‌کند. با یاری کارشناسان حاضر در این موسسه دیگر نگران آینده شغلی و تحصیلی خود در کشور کانادا نباشید و کلیه مراحل مهاجرت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت این موسسه به آدرس irancanada.cc شوید یا با شماره‌های ۰۲۱۲۶۲۱۱۱۳۰ – ۰۲۱۲۶۲۱۱۱۲۰ تماس بگیرید.

برچسب ها
دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن