مدیریت خود

۱۰ ابزار برتر برای یادداشت‌برداری و نکته‌نویسی

در دنیای پر سرعت امروز، منظم بودن امری ضروری به نظر می‌رسد. چه راهی بهتر از یادداشت برداری دیجیتال برای انجام کارهای روزانه خود؟ برنامه‌های یادداشت برداری به شما کمک می‌کنند تا افکار خود را جمع آوری کنید، یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید و حتی اسناد خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

در این نوشته، برخی از برنامه‌های قابل اعتماد و پر از ویژگی یادداشت‌برداری را گردآوری کرده‌ایم. در این متن، بهترین و بدترین جنبه‌های این برنامه‌ها را پیدا خواهید کرد تا در تصمیم‌گیری مناسب‌ترین مورد برای نیازهای خود را انتخاب کنید.

۱٫ برنامه Notion

یکی از ساده‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین برنامه‌های یادداشت برداری در بازار، Notion است که به شما کمک می‌کند تا زندگی شخصی و شغلی خود را بهتر سازمان دهید. این برنامه راه‌حل مناسبی برای ساده سازی پروژه‌ها، کار تیمی، ذخیره و اشتراک یادداشت‌ها و اسناد است.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌هایی که در مورد برنامه مشاهده کردیم این است که دارای یک پلت‌فرم کاملا مشارکتی است و در آن می‌توانید هر تعداد شرکت کننده که می‌خواهید، دعوت کنید. علاوه بر این، یادداشت‌ها و وظایف شما در مجموعه‌ای از دسته‌ها سازماندهی می‌شوند که به صورت یک منوی جمع شونده در یک طرف نمایش داده داده خواهند شد.

حتی اگر، بسیاری از الگوهای برنامه کاملا مفید باشند، با این حال، برای استفاده اولین بار یک کاربر، Notion می‌تواند یک ابزار ترسناک باشد. به محض باز کردن یادداشت جدید، آماده بمباران انواع مختلف الگوهایی باشید که شما را با فضائی پیچیده رو به رو خواهد کرد.

 قابلیت‌ها:

 • سازگاری با کامپیوتر: مرورگرها، ویندوز، MacOS
 • سازگاری با موبایل: iOS ، Android
 • قیمت نصب: رایگان
 • نسخه پولی برای اشتراک‌های برتر: دارد

۲٫ برنامه Evernote

Evernote یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های یادداشت‌برداری است و دلیل خوبی برای این امر وجود دارد. این برنامه از یادداشت‌برداری و مستندسازی ساده تا مدیریت وظیفه پیچیده، بسیاری از ویژگی‌های کوچک و بزرگ را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

آنچه در نظر کاربران برای برنامه Evernote بسیار مفید بررسی شده، ویژگی‌های تلفیق برنامه و هماهنگی چند دستگاه است. شما می‌توانید برنامه‌های مختلفی مانند Gmail ، Google Drive ، Slack و MS Teams و غیره را در حساب خود ادغام کنید و یادداشت‌های خود را در این برنامه‌ها به اشتراک بگذارید. به همین ترتیب، می‌توانید یادداشت‌های خود را در دستگاه‌های مختلفی که استفاده می‌کنید، همگام سازی کنید.

با این حال، بسیاری از بهترین ویژگی‌های Evernote فقط به نسخه پولی قابل دسترس هستند. نسخه رایگان با تعداد محدودی از پهنای باند ماهانه، تعداد انگشت شماری از ویژگی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید از بهترین مزایای این برنامه بهره‌مند شوید، بهتر است، با صرف هزینه مالی، برنامه را ارتقاء دهید.

قابلیت‌ها:

 • سازگاری با کامپیوتر: مرورگر، ویندوز، MacOS
 • سازگاری با موبایل: iOS ، Android
 • قیمت نصب: رایگان
 • نسخه پولی برای اشتراک‌های برتر: دارد

۳٫ برنامه OneNote

برنامه یادداشت برداری از مایکروسافت، OneNote یک برنامه ساده و بدون زنگ و آلارم است. می‌توانید یادداشت‌ها و اسناد خود را در دسته‌های مختلف مدیریت کرده و آنها را در بخش‌ها و صفحات مرتب کنید. سایر ویژگی‌ها شامل برچسب‌های انجام کار، ضبط صدا، صرفه جویی در محتوای وب با یک کلیک و موارد دیگر است.

یک برنامه برای افرادی که از بسیاری ویژگی‌های پیچیده یا فانتزی اجتناب می‌کنند. علاوه بر این، می‌توانید یادداشت‌های خود را در دستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف دیگر نیز همگام سازی کنید. همچنین می‌توانید با تیم، گروه یا دانشجویان خود همکاری کرده و یادداشت‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

به دلیل اینکه OneNote ساده و برای استفاده آسان است، برخی از ویژگی‌های آن بسیار ساده و ابتدائی است. به طور مثال، ویژگی‌های قالب‌بندی یادداشت‌ها کم است، چندین نفر نمی‌توانند یک سند را به طور همزمان ویرایش کنند و برنامه‌های یکپارچه طیف بسیار گسترده ندارند. اگر می‌توانید با نبود این ویژگی‌ها کار خود را پیش ببرید، OneNote بهترین انتخاب شما خواهد بود.

قابلیت‌ها:

 • سازگاری با کامپیوتر: مرورگر، ویندوز، MacOS
 • سازگاری با موبایل: iOS ، Android
 • قیمت نصب: رایگان
 • نسخه پولی برای اشتراک‌های برتر: ندارد

۴٫ یادداشت‌های اپل

برنامه یادداشت‌برداری سیستم پیش فرض اپل، تمام دستگاه‌های iOS و macOS داخلی را در خود دارد. در یک نگاه، خیلی ساده و اساسی به نظر می‌رسد. اما، وقتی شروع به استفاده از آن کردید و در ویژگی‌های آن بیشتر فرو رفته، به مزایای این برنامه پی خواهید برد.

بهترین نکته در مورد برنامه Notes این است که با سرعت کمتری در بین دستگاه‌های اپل همگام سازی می‌شود و بسیار قابل اعتماد است. با کمال تعجب، حتی با Gmail همگام‌سازی می‌شود که کار را برای کاربر حتی راحت‌تر می‌کند. می‌توانید قالب‌بندی ساده یادداشت‌های خود را انجام دهید و حتی کادرهای تأیید را به لیست‌های خود اضافه کنید.

اگرچه وقتی نوبت به اشتراک‌گذاری داده با برنامه‌های دیگر می‌رسد، Apple Notes عقب می‌ماند. همچنین گزینه‌ای برای برچسب گذاری یادداشت وجود ندارد تا بعدا بتوانید آن را با نام برچسب آن پیدا کنید.

قابلیت‌ها:

 • سازگاری با کامپیوتر: مرورگر، MacOS
 • سازگاری با موبایل: iOS
 • قیمت نصب: رایگان
 • نسخه پولی برای اشتراک‌های برتر: ندارد

۵٫ برنامه Google Keep

Google Keep دقیقا همان چیزی است که نامش بیان می‌کند. برای نگه داشتن اسناد، یادآوری‌ها و سایر موارد به جهت استفاده‌های بعدی طراحی شده است. این یک برنامه ساده مبتنی بر ابر توسط Google است که به شما امکان می‌دهد روند فکر خود را در حین حرکت یا به صورت تیمی یادداشت کنید.

با Google Keep می‌توانید بی‌نهایت یادداشت و لیست کارهایی ایجاد کنید، به آنها برچسب و کد رنگ بدهید، یادداشت‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و از هر دستگاه دیگری به آنها دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید یادداشت صوتی را ضبط کنید. برنامه آنها را رونویسی و ذخیره می‌کند.

با این حال، چند مورد کمبود در برنامه وجود دارد. زیرا برنامه دسک تاپ، ویژگی قالب‌بندی متن و ادغام با برنامه‌های دیگر در آن وجود ندارد. با این وجود، اگر نیاز به یادداشت‌برداری اساسی و بدون پرداخت هزینه داشته باشید، Google Keep یک برنامه عالی است.

قابلیت‌ها:

 • سازگاری با کامپیوتر: مرورگر
 • سازگاری با موبایل: iOS ، Android
 • قیمت نصب: رایگان
 • نسخه پولی برای اشتراک‌های برتر: خیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن