عمومی

معرفی ۳۷ ابزار آنلاین برای ایجاد نظرسنجی و پرسش‌نامه

آزمون و امتحان بهترین راه برای ارزیابی درک دانش‌آموز از موضوعی در مدرسه است. به همین ترتیب، نظرسنجی‌ها و پرسش‌نامه‌ها نیز ابزار مناسبی برای دریافت بازخورد بسیار خوب، جهت جمع‌آوری اطلاعات و برآوردن اهداف بازاریابی هستند. اگر معلمی هستید که به دنبال ابزاری برای ایجاد تست‌های آنلاین سریع و آسان می‌گردید، یا یک متخصص بازاریابی هستید که به دنبال ایجاد یک نظرسنجی یا پرسش‌نامه کارآمد است، این مقاله برای شما مناسب خواهد بود.

مزایای استفاده از ابزارهای آنلاین

مزایای استفاده از آزمون‌های آنلاین به‌جای اشکال سنتی ارزیابی عبارت‌اند از:

  • کمک به فراگیران در استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه به‌عنوان ابزاری برای یادگیری
  • صرفه‌جویی در آزمون‌های امتیازدهی باارزش
  • صرفه‌جویی در هزینه‌ای که شما، دانشجویان و دولت می‌توانید در چاپ آزمون‌ها و پرسش‌نامه‌ها صرف کنید.
  • برجسته‌کردن روش تدریس خود

همان‌طور که گفتیم، در این مقاله، ما ۳۷ ابزار آنلاین برای ایجاد نظرسنجی و پرسش‌نامه مبتنی بر وب را گردآوری کرده‌ایم که به شما امکان می‌دهند در عرض چند دقیقه، آزمون‌های مورد نیاز خود را ایجاد و منتشر کنید. برخی حتی به شما کمک می‌کنند آزمون‌ها و داوطلبان نمره را به طور خودکار و در زمان واقعی ارزیابی نمایید. علاوه بر این، برخی از این ابزارها از فضاهای چندرسانه‌ای، پشتیبانی می‌کنند و دارای الگوهای طراحی خیره‌کننده هستند که به شما امکان می‌دهد داده‌های مورد نظر را در قالب‌های مختلف صادر کنید. برخی از ابزارها رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر از آن‌ها به طریق مختلفی قیمت‌گذاری شده‌اند.

۱- ClassMarker

با آزمون‌هایی که با ClassMarker ساخته شده است، داوطلبان می‌توانند در یک آزمون شرکت کرده و مقالات خود را به طور هم‌زمان درجه‌بندی کنند. این فضا روی چندین سیستم‌عامل کار می‌کند و می‌تواند برند خاص خود را داشته باشد. همچنین گواهینامه‌های سفارشی را دارد که می‌تواند بلافاصله پس از امتحانات به آزمون‌دهندگان اعطا شود. این طرح رایگان از ویژگی‌های محدودی برخوردار است اما همچنان ۱۰۰ آزمون در ماه را امکان‌پذیر می‌کند.

۲- SoGoSurvey

SoGoSurvey راه‌حل‌های بازاریابی برای جذب مشتری را ارائه می‌دهد. در این برنامه ابزارهای مختلفی مانند نظرسنجی، دعوت‌نامه‌های الکترونیکی، یادآوری و هشدارها برای کمک به کاربران ارائه می‌شود. برخی از برنامه‌های حق بیمه و یک برنامه اولیه رایگان را در خود دارد، اما علاوه بر این‌ها، مجوزهای سالانه رایگان را برای دانشجویان و سازمان‌های غیردولتی ارائه می‌دهد.

۳- HelpTeaching

HelpTeaching معلمانی را هدف قرار می‌دهد که می‌خواهند ترکیبی از محتوای شخصی شده و ویژگی‌های پیشرفته برای ساخت آزمون‌ها و پرسش‌نامه‌ها داشته باشند. این برنامه ابزارهایی با امکان تعبیه تصاویر و معادلات، جستجوی سؤالات، نوشتن سرصفحه، ذخیره تست‌ها در قالب PDF و برنامه‌ریزی آزمون‌های آنلاین را دارد.

۴- FlexiQuiz

FlexiQuiz اشتراک و آزمون عمومی و همچنین فضای خصوصی را ارائه می‌دهد. این برنامه ویژگی‌های جالبی مانند گریدر خودکار، گزارش‌ها، دعوت‌نامه‌های ایمیل، پشتیبانی از تصاویر و فیلم‌ها و تست‌های به‌موقع را ارائه می‌دهد. تمام جزئیات (کاربران و پاسخ‌های آن‌ها) در پایگاه داده آزمون شما ذخیره می‌شود و می‌تواند در قالب PDF صادر گردد. FlexiQuiz یک برنامه رایگان است اما مبلغی برای حالت پریمیوم را در نظر دارد (۱۵ دلار در ماه).

۵- SpeedExam

SpeedExam امکان ایجاد نظرسنجی‌های مربوط به موضوعات مختلف را فراهم می‌کند. این ابزار دارای یک سیستم پیام کوتاه و ایمیل برای اطلاع داوطلبان از جزئیات امتحانات آن‌ها است. بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته و ابزارهای دیگر مانند نظارت بر امتحان، انواع سؤالات و غیره را ارائه می‌دهد.

۶- Polldaddy

Polldaddy کاربران را قادر می‌سازد نظرسنجی، پرسش‌نامه، آزمون‌ها و رتبه‌بندی‌های دلخواه خود را ایجاد کنند. بسته به برنامه‌هایی که انتخاب می‌کنید (یک فضای رایگان یا ۲ گزینه پریمیوم دیگر)، می‌توانید گزینه‌های رسانه و مضمون را کنترل کنید. CSS مسابقه را سبک دهید، فرم‌هایی را برای جمع‌آوری اطلاعات از کاربران ایجاد کرده و صادرات داده‌ها به قالب‌های مختلف را تعبیه کنید.

۷- GoConqr

GoConqr کاربران را قادر به ایجاد و گرفتن آزمون‌های دلخواه می‌کند. کاربران می‌توانند در نظرسنجی شرکت کنند، آن‌ها را به اشتراک بگذارند و مواردی را تعبیه کنند. امتیازات شما را ردیابی کرده و آن را با میانگین امتیاز دیگران مقایسه کنند. این سایت همچنین کتابخانه‌ای با میلیون‌ها منبع یادگیری را در اختیار شما قرار می‌دهد که به شما در یادگیری بهتر کمک خواهد کرد.

۸- Survio

Survio آزمون‌ها و نظرسنجی‌های آماده برای تلفن همراه ایجاد کرده و به شما کمک می‌کند تا نتایج آنلاین شرکت‌کنندگان آزمون را به‌صورت آنلاین دریافت کنید. می‌توان انواع مختلفی از آزمون‌ها (با ۱۷ نوع) با بیش از ۷۰ طرح خیره‌کننده، با استفاده از بیش از ۱۰۰ قالب آماده را ایجاد کرد. این برنامه ۴ بخش قیمت‌گذاری مختلف دارد که یکی از آن‌ها رایگان است.

۹- Kahoot

Kahoot جدا از ایجاد آزمون، ابزارهای بحث‌وبررسی را ارائه می‌دهد. آزمون‌ها فقط به کسانی که دارای پین هستند محدود می‌شوند. این کار باعث می‌شود که امنیت آزمون‌های شما به‌شدت بالا باشد. کل کلاس می‌تواند از آن برای ایجاد بازی‌های یادگیری و معرفی موضوعات جدید به دیگران استفاده شود. Kahoot رایگان است.

۱۰- Riddle

Riddle به ناشران اجازه می‌دهد لیست‌ها، نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها و تست‌های شخصیت را ایجاد کنند. همچنین به شما امکان می‌دهد تصاویر را تعبیه کنید و با استفاده از ابزار بازاریابی ارائه شده، کار مخصوص به برند خود را ایجاد کنید. به غیر از یک برنامه رایگان، سه سطح دیگر نیز در این برنامه وجود دارد: Starter،Pro Business.

۱۱- QuizStar

با این برنامه مدرسان می‌توانند آزمون‌ها، پرسش‌نامه‌های چندزبانه و ابزار گزارش خود را تکثیر و به اشتراک بگذارند، در حالی که دانش‌آموزان می‌توانند در آزمون‌ها شرکت کنند، امتیازات را مرور کرده و کلاس‌های آنلاین را جستجو نمایند.

۱۲- EasyTestMaker

با این برنامه، نسخه‌های جایگزین آزمون را برای کاهش احتمال تقلب ایجاد کنید. این برنامه همچنین شامل هجی کننده داخلی، قالب‌ساز خودکار، گریدر اتوماتیک و صادرکننده داده است.

۱۳- OwnExams

این برنامه نیز با استفاده از شناسه‌های شرکت‌کنندگان و رمزهای عبور، آزمون‌هایی با نتایج عینی، ارزیابی خودکار و همچنین دستی، مدیریت نتیجه و امنیت پیشرفته ایجاد می‌کند.

۱۴- Online Quiz Creator

با این برنامه آزمون‌هایی را در قالب‌های مختلف ایجاد کنید؛ مانند آزمون‌های چندگزینه‌ای، سؤالات متنی یا تصویری و آزمون‌هایی با چند پاسخ صحیح. در این برنامه نتایج کار آزمون دهندگان در یک وضعیت مناسب برای هر دو سیستم‌عامل تلفن همراه و دسکتاپ نمایش داده می‌شود. این برنامه شامل حالت رایگان (۱۵ سؤال در هر آزمون) و ۳ بخش با اشتراک پولی است.

۱۵- Proprofs

Proprofs الگوهای از پیش تعریف شده را برای ایجاد ۱۰۰۰۰۰ نوع آزمون ارائه می‌دهد. می‌تواند برای ایجاد دوره‌های آموزشی، نظرسنجی‌ها و پرسش‌نامه‌ها، فلش کارت‌ها و موارد دیگر استفاده شود.

۱۶- Free Online Surveys

نظرسنجی‌های آنلاین رایگان گزینه‌های پیشرفته‌ای برای ایجاد انواع آزمون مانند امتیازدهی خودکار، طراحی صفحه و برند و صادرات داده‌ها به قالب‌های PDF / Excel / Word به‌صورت رایگان را فراهم می‌کند. این وب‌سایت دارای رابط کاربری آسان است و چندین قالب سؤال و محافظت از داده است.

۱۷- QuestBase

با یک بانک سؤال تعبیه شده، ارائه گواهینامه‌های شخصی، ابزار ارزیابی و ابزار بازخورد همراه است.

۱۸- GoToQuiz

فقط سه نوع سؤال دارد. استفاده از آن ساده است، اما می‌تواند برای ایجاد انواع مختلفی از آزمون‌ها از جمله چیزهای بی‌اهمیت، آزمون‌های کلاسیک و چند پاسخ استفاده شود.

۱۹- Qzzr

Qzzr گزینه‌های جاسازی و اشتراک‌گذاری آسان را فراهم می‌کند که به شما امکان می‌دهد آزمون را در هر وب‌سایتی که صلاح می‌دانید، قرار دهید. ناشر می‌تواند نتایج را ردیابی کرده و از طریق داشبورد Qzzr آزمون را کنترل کند. همچنین امکان قرار دادن برچسب، پیوندهای پیشتاز، پیشنهادها و تبلیغات برای کمک به جذب مخاطب به وب‌سایت شما را فراهم می‌کند. استفاده از Qzzr به‌صورت رایگان برای ارتقاء برند شما، فراهم است.

۲۰- Make a Quiz

با برنامه Make a Quiz برای آزمون خود یک عنوان و رنگ انتخاب کنید. سؤالات را تنظیم کرده و با یک کلیک کار را تمام کنید. اکنون می‌توانید آزمون را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۲۱- PlayBuzz

با PlayBuzz آزمون‌های زیبا و جذاب را به‌صورت کشویی، کارتی، نظرسنجی، چیزهای بی‌اهمیت با لیست رتبه‌بندی شده و موارد دیگر ایجاد کنید. در این برنامه نمونه آزمون‌هایی نیز ارائه می‌شوند تا در مورد انواع مختلف آزمون‌ها به کاربر ایده دهند. آزمون‌ها  بر اساس نیاز کاربران کاملا قابل تغییر هستند.

۲۲- Testmoz

با Testmoz، درست مثل امتحانات کتبی، سؤالات چندگزینه‌ای ایجاد کنید. آزمون برای افزایش امنیت توسط پین محافظت می‌شود و پاسخ‌ها می‌توانند در قالب CSV صادر شوند.

۲۳- Vocab

آزمون‌های ایجاد شده در Vocab را نمی‌توان بدون ثبت‌نام در سیستم امتحان کرد. اما به‌راحتی قابل اشتراک با دوستان است.

۲۴- Revision Quiz Maker

Revision Quiz Maker ابزاری است که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از چند نوع سؤال در دستگاه‌های مختلف، آزمون مورد نظر خود را ایجاد کنند. شما می‌توانید آزمون‌ها را از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی امتحان کرده و به اشتراک بگذارید و امتیازات را به‌صورت واقعی مشاهده کنید. این برنامه به‌عنوان یک برنامه در iOS ، Android و Windows Phone در دسترس است.

۲۵- AlltheTests

AlltheTests شامل یک پایگاه داده جامع از آزمون‌های منتشر شده در وب است. همچنین می‌تواند برای معرفی داوطلبان در مورد قوانین و دستورالعمل‌ها، یک مقدمه آزمون ارائه دهد.

۲۶- Google Forms

Google Forms یکی از ابزارهای مورد علاقه افراد برای ایجاد آزمون‌های آنلاین است. Google Forms در ابتدا به‌عنوان ابزاری برای امتحان دانش‌آموزان دیده نمی‌شد اما با گذشت سال‌ها، در صورت استفاده از سؤالات بسته (closed questions)، یکی از روش‌های مورد علاقه برای جمع‌آوری پاسخ و دادن نتایج به‌صورت خودکار به دانش‌آموزان تبدیل شده است. Google Forms صد درصد رایگان است و برای سهولت انجام برخی کارها می‌توانید افزونه‌های مناسب را نیز روی آن نصب کنید.

۲۷- Microsoft Forms

Microsoft Forms یک برنامه ساده و سبک است که به شما امکان می‌دهد به‌راحتی نظرسنجی، آزمون‌ها و پرسش‌نامه‌های دلخواه خود را ایجاد کنید. در مؤسسات آموزشی، می‌توان از آن برای ایجاد آزمون‌ها، جمع‌آوری بازخورد از معلمان و والدین ​​یا برنامه‌ریزی فعالیت‌های کلاس و کارمندان استفاده کرد.

۲۸- Poll Everywhere

با این برنامه می‌توانید فعالیت‌های مختلف نظرسنجی را انتخاب کنید. از جمله سؤالات با گزینه‌های متعدد برای جواب‌گویی، پاسخ باز، ابرهای واژه‌ای زنده، تصاویر قابل کلیک، رأی دادن به موارد مختلف و ترتیب رتبه. سؤالات تقریبا به هر زبانی قابل نوشتن هستند و می‌توانند شامل تصاویر، نحو LaTeX (برای فرمول‌ها) و شکلک‌ها باشد.

۲۹- Poll-Maker.com

فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا نظرسنجی‌های هوشمند و کاملا سفارشی را با استفاده از Poll-Maker.com ایجاد کنید. سؤالات خود را اضافه کرده، شکل ظاهری را تنظیم کنید و آماده جمع‌آوری پاسخ‌های نظرسنجی باشید.

حتما بخوانید:  اقتصاد رفتاری چیست؟

۳۰- Mentimeter

با استفاده از این برنامه می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید؛ ارتباطی کاملا رایگان و بدون نیاز به ثبت‌نام.

۳۱- Survey Anyplace (آزمون‌ها و نظرسنجی‌های تلفن همراه)

این برنامه افراد را قادر می‌سازد آزمون‌های جذاب و نظرسنجی‌های لازم را در تلفن همراه ایجاد کند تا با مخاطبان خود در سطح راحت‌تری ارتباط برقرار کند. همچنین می‌توانند از بازخورد آن‌ها برای افزایش رضایت، مشارکت بیشتر و درآمد بالاتر استفاده کنید. شروع به کار با این برنامه رایگان است.

۳۲- Edmodo

Edmodo یک روش ایمن و آسان برای کلاس شما به جهت ارتباط و همکاری بین افراد تیم، به اشتراک گذاشتن محتوا و دسترسی به تکالیف یا شرح وظایف آن‌ها، نمرات و اطلاعیه‌های مدرسه فراهم می‌کند.

۳۳- Quizinator

یکی از بهترین منابع برای معلمان به جهت ایجاد، ذخیره و چاپ صفحه‌های کارنامه، صفحه‌های مطالعه، امتحانات و آزمون‌های آنلاین، Quizinator است. ظرفیت آن برای ایجاد نسخه‌های مختلف از یک آزمون بسیار مفید است.

۳۴- Twtpoll

از نظرسنجی‌های ساده توییتر گرفته تا نظرسنجی‌های قدرتمند وب. همه اینها را می‌توان با Twtpoll، به‌آسانی انجام داد. در واقع یکی از بهترین ابزارهای دریافت بازخورد در رسانه‌های اجتماعی است.

۳۵- Zoho Challenge

در Zoho Challenge ، اخیرا چند ویژگی را ارائه داده شده است که انجام آزمایش‌های آنلاین رقابتی را آسان می‌کند. این آزمون‌های آنلاین بلافاصله ارزیابی می‌شوند. همچنین لیست نامزدهای دارای رتبه و زمان را به‌سرعت تولید می‌کند. شما همچنین می‌توانید نمرات منفی را تنظیم کرده و پاسخ‌های با نمره منفی را به‌صورت خودکار، ارزیابی کنید.

۳۶- Gnowledge

این یک سایت رایگان و جدید است که برای ایجاد و گرفتن تست / تمرین طراحی شده است. این سایت ویژگی‌های مختلفی را شامل می‌شود. مانند: به اشتراک‌گذاری آزمون‌ها و نتایج تست در شبکه‌های اجتماعی، ردیابی پیشرفت‌ها، رتبه‌بندی یک آزمون، جستجوی یک آزمون بر اساس سطح موضوع یا پایه.

۳۷- ThatQuiz

این مورد نیز یک منبع آنلاین غیرتجاری رایگان برای معلمان و دانش‌آموزان است که آزمون‌هایی برای ریاضیات، علوم، هنر و مطالعات اجتماعی را ارائه می‌دهد. این آزمون‌ها از نظر سختی و مدت‌زمان، قابل تنظیم هستند. رابط کاربری به‌صورت پیش‌فرض، محدود نشده است و به مربیان اجازه می‌دهد تا تست‌های خود را با پوشش هر موضوع و مجموعه سؤالات بسازند. این برنامه به چندین زبان اجازه کار می‌دهد.

نتیجه سخن

همان‌طور که اشاره شد، استفاده از ابزارهای آنلاین برای طراحی سؤالات و آزمون‌های مختلف، تجربه جدیدی را به کاربران خواهد داد. از این رو، در متن حاضر سعی کردیم ۳۷ نمونه از بهترین ابزارها را نام برده و با یک معرفی اجمالی، شما را با نحوه کار آن‌ها آشنا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن