کارآفرینی

معرفی ۱۸ استارتاپ برتر با رشد زیاد در سال ۲۰۲۱

استارتاپ‌ها هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند و به نظر نمی‌رسد این محبوبیت در آینده نزدیک کاهش پیدا کند.

با وجود ده‌ها استارتاپ که هر روز تاسیس می‌شوند، سخت است استارتاپ‌هایی را پیدا کنید که برای استفاده یا سرمایه‌گذاری مفید باشند. در این مقاله، ما ۱۸ استارتاپ برتر را از صنایع مختلف جمع‌آوری کرده‌ایم که در سال ۲۰۲۱ رشد زیادی داشته‌اند:

استارتاپ‌های هوش مصنوعی

SurveyAuto

صنعت: هوش مصنوعی

بودجه: اعلام نشده

سرمایه‌گذاران: بنیاد بیل و ملیندا گیتس

نظرسنجی از افراد با کمک SurveyAuto آسان‌تر شده است؛ یکی از جدیدترین استارتاپ‌های صنعت هوش مصنوعی که نتایج دقیق نظرسنجی را از طریق موقعیت جغرافیایی، سوابق تماس، تصاویر فراطیفی و نقشه‌های خیابانی باز جمع می‌کند. ایده SurveyAuto توسط دکتر عمر سیف، یک کارآفرین پاکستانی به اجرا درآمده است.

این شرکت تازه تأسیس از دو سال گذشته عملیاتی بوده اما اخیراً بودجه‌ای غیرعلنی از بنیاد بیل و ملیندا گیتس دریافت کرده است.

به گفته مدیرعامل این شرکت، دکتر عمر سیف،SurveyAuto از یک مدل تأمین منابع گسترده استفاده می‌کند و برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی داده‌ها را گزارش می‌کند، این داده‌ها کجا جمع‌آوری و چه زمان و چند بار گزارش می‌شوند، به یادگیری ماشین متکی است. این امر هزینه را کاهش می‌دهد و خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند.

Spacemaker

صنعت: هوش مصنوعی

بودجه: ۲۵ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Atomico

Spacemaker  یکی دیگر از استارتاپ‌های موفق است که هدف آن ایجاد زیرساخت‌های پایدار می‌باشد که می‌تواند ضمن کاهش آلودگی محیط زیست به رشد شرکت‌ها کمک کند. این یکی از اهداف توسعه هزاره سازمان ملل است.

طراحان زیرساخت می‌توانند خدمات Spacemaker را برای ارائه هوشمندانه‌ترین روش‌ها جهت به حداکثر رساندن ارزش ساختار املاک و مستغلات خود بدست آورند. آن‌ها میلیاردها پیشنهاد سایت را تولید و کاوش می‌کنند، بهترین پیشنهادات را بررسی کرده و به توسعه‌دهندگان زیرساخت، آماری دقیق درباره هر یک از آن‌ها می‌دهند. Spacemaker برای دستیابی به طراحی‌های سازگار با محیط زیست از هوش ماشینی استفاده می‌کند.

Capacity

صنعت: هوش مصنوعی

بودجه: ۲/۲۳ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Equity.com

آیا نمی‌توانید فایلی را پیدا کنید؟ آیا یک تکلیف را روی دسکتاپ خود فراموش کرده‌اید؟ نمی‌توانید کتاب مورد نیاز خود را پیدا کنید؟ یک راه‌حل برای همه این‌ها وجود دارد. Capacity: یک شرکت استارتاپ موفق در زمینه هوش مصنوعی.

Capacity یک پلتفرم هوش مصنوعی است که هر آنچه را که نیاز دارید (همه برنامه‌های انتخابی شما) را در یک پلتفرم بهم پیوند می‌دهد. شعار استارتاپ Capacity این است: هرگز دیگر یک پرونده دیجیتال را گم نخواهید کرد.

این نرم‌افزار با استفاده از هوش مصنوعی می‌فهمد که در چه زمانی به چه برنامه‌هایی نیاز دارید و آن‌ها را برای شما آماده نگه می‌دارد. این امر به شما و تیمتان کمک می‌کند تا زمان را مدیریت کرده و در مورد چیزهایی که مهم هستند و در دستیابی به اهداف تجاری تاثیر دارند، دانش کسب کنید.

استارتاپ‌های کسب و کار الکترونیکی

Snackpass

صنعت: کسب و کار الکترونیکی

بودجه: ۱/۲۳ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: آندرسن هوروویتز

وقتی می‌توانید غذای خود را به راحتی با تلفن سفارش دهید و وقتی به رستوران می‌روید آن را تحویل بگیرید، چرا باید در صف بمانید؟ این اتفاق حتی بهتر از مفهوم “drive-in” است زیرا مجبور نیستید حتی یک دقیقه صبر کنید.

قبل از Snackpass ، صاحبان رستوران نگران این بودند که مشتریان سفارشات خود را تحویل نگیرند. باSnackpass ، آن‌ها مجبور نیستند نگران این موضوع باشند. به محض سفارش مشتری، برنامه به طور خودکار از کیف پول وی پول کم می‌کند.

Snackpass اکنون در چندین دانشگاه در سراسر ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد و مورد حمایت برخی از بزرگان صنعت فناوری است.

Cazoo

صنعت: کسب و کار الکترونیکی

بودجه: ۸۰ میلیون پوند

سرمایه‌گذاران: DMG Ventures

اگر فکر می‌کنید خرید آنلاین اتومبیل به نظر ترسناک می‌رسد، سخت در اشتباه هستید. خرید ماشین اکنون می‌تواند به راحتی در خانه انجام شود.

Cazoo خرید اتومبیل‌های دست دوم را ساده کرده است. این یک فروشگاه فروش-بازرسی-اتومبیل است. یک چک لیست جامع شامل بیش از ۱۵۰ امتیاز دارد که هر اتومبیل باید از آن عبور کند. علاوه بر این، پس از ثبت سفارش، در ۷۲ ساعت آینده ماشین درب منزل تحویل داده می‌شود. اگر به هر دلیلی ماشین را دوست نداشتید، می‌توانید آن را بدون پرداخت هزینه اضافی پس دهید.

استارتاپ‌های تکنولوژی آموزشی (EdTech)

NutSpace

صنعت: تکنولوژی آموزشی

بودجه: اعلام نشده

سرمایه‌گذاران: نامشخص

NutSpace قصد دارد کودکان را با مهارت‌های قرن بیست و یکم برای آینده آماده کند. این نرم‌افزار به کودکان می‌آموزد “چگونه یاد بگیرند”. NutSpace همچنین برنامه‌ای در کلاس اجرا می‌کند که یادگیری تجربی را برای توسعه مهارت‌های تفکر مستقل در میان کودکان ارائه می‌دهد.

این مطالب به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت تخیل، گوش دادن و گفتار خود را بهبود بخشند.

CoachHub

صنعت: تکنولوژی آموزشی

بودجه: اعلام نشده

سرمایه‌گذاران: نامشخص

CoachHub یک بستر ابری مربی‌گری همراه است که مربی‌گری شخصی‌سازی شده را در همه سطوح شغلی به کارمندان ارائه می‌دهد.

این پلتفرم دارای مجموعه‌ای از مربیان برتر از سراسر جهان است. اگر شرایط را داشته باشید می‌توانید مربی شوید. این نرم‌افزار جلسات مربی‌گری زنده را از طریق کنفرانس ویدیویی با ساعات یادگیری انعطاف‌پذیر در اختیار کارمندان قرار می‌دهد.

با استفاده از این مربی‌گری، می‌توانید مدیران خود را به رهبران الهام‌بخش تبدیل کرده، عملکرد تیم را تقویت و به رشد کارمندان کمک کنید.

این استارتاپ در برلین فعالیت می‌کند و در حال حاضر به مرکزی برای مربیان باتجربه کسب و کار، کارشناسان توسعه پرسنل، کارآفرینان سریالی و مهندسان برجسته فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

استارتاپ‌های فناوری مالی (FinTech)

Securitize

صنعت: فناوری مالی

بودجه: ۸/۷۸ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Stripes

Securitize شرکتی با قابلیت بلاکچین است که با فراهم کردن امکان تجارت در شرکت‌های خصوصی با استفاده از راه‌حل‌های معتبر جهانی برای بازرگانان، بازار سرمایه را تسهیل می‌کند. این پلت فرم امن بوده و تجربه با کیفیت بالا را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

این بازار با چندین بازار مستقر در ایالات متحده ادغام شده است، بنابراین بازرگانان می‌توانند بدون ترس از دست دادن درآمد خود تجارت کنند. این شرکت بیش از ۲۶ میلیون دلار بودجه دریافت کرده و قصد دارد به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای ایالات متحده تبدیل شود.

NuovoPay

صنعت: فناوری مالی

بودجه: Bootstrapped

سرمایه‌گذاران: نامشخص

NuovoPay استارتاپی است که هدف آن محافظت از لیزینگ (اجاره)دستگاه و پشتیبانی از Haas (سخت‌افزار به عنوان یک سرویس) می‌باشد.

NuovoPay، با نرم‌افزار اختصاصی قفل دستگاه، شرکت‌های اجاره دستگاه (موسسات مالی و شرکت‌های حمل و نقل) را قادر می‌سازد تا از دستگاه‌های اجاره‌ای خود در برابر عدم پرداخت محافظت کنند. نرم‌افزار NuovoPay در دستگاه‌های همراه اجاره‌ای قرار دارد و می‌تواند برای یادآوری پرداخت روی صفحه نمایش دستگاه و جلوگیری از دسترسی به دستگاه در صورت عدم پرداخت، مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی کاربر نهایی پرداخت معلق را به پایان رساند، قفل دستگاه باز می‌شود، داده‌های دستگاه دست‌نخورده باقی می‌مانند و می‌توان از آن به صورت موجود استفاده کرد. در داشبورد NuovoPay، شرکت‌های لیزینگ می‌توانند سوابق اجاره خود را ثبت کنند، یادآوری‌های پرداخت را به صورت خودکار انجام دهند یا آن‌ها را برنامه‌ریزی کنند و دسترسی دستگاه را با یک کلیک مسدود کرده یا انسداد دهند.

استارتاپ‌های غذا و نوشیدنی

Meatable

صنعت: غذا و نوشیدنی

بودجه: ۶/۱ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Golden Angel Investors

Meatable یک شرکت تولید گوشت ارگانیک است که گوشت‌های آزمایشگاهی را در بازار تولید و عرضه می‌کند. بنیان‌گذاران این شرکت بر این عقیده هستند که تولید گوشت فعلی توانایی پاسخگویی به خواسته‌های آینده را ندارد و کشتن حیوانات برای غذا بسیار “بی‌رحمانه” است.

Meatable گوشت یک سلول از بدن حیوانات برمی‌دارد و سپس کل اندام را در آزمایشگاه‌ها توسعه می‌دهد. در محیط طبیعی، این فرآیند سه سال طول خواهد کشید، در حالی که این شرکت می‌تواند در طی سه هفته همان روند را تکرار کند.

Meatable ممکن است پاسخی برای افزایش امنیت غذایی داشته باشد بدون اینکه در طعم و سلامتی گوشت واقعی تغییری ایجاد کند.

Kitopi

صنعت: غذا و نوشیدنی

بودجه: ۸۹ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: VentureSouq

Kitopi مخفف Kitchen+Operation+Innovation (آشپزخانه+عمل+نوآوری) است. این ابزار یک شبکه آشپزخانه پیشرفته می‌باشد که غذا را تهیه و به سایر خرده‌فروشی‌ها تحویل می‌دهد. Kitopi یک شبکه آشپزخانه ابری مدیریت شده است، که در آن یک رستوران می‌تواند سفارش دهد و آن را در زمان سریع تحویل بگیرد. این امر به رستوران‌ها، برندهای غذایی و غذاخوری‌ها کمک می‌کند تا روی مواردی که بیشترین اهمیت را دارند، یعنی بازاریابی، بودجه و نوآوری محصول تمرکز کنند.

استارتاپ‌های مراقبت‌های بهداشتی

NuvoAir

صنعت: مراقبت‌های بهداشتی

بودجه: ۲/۵ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Industrifonden

NuvoAir بستر اصلی شما برای ردیابی و بهبود سلامت تنفس است. این شرکت نوپا دستگاه‌هایی را برای ردیابی و نظارت بر سلامت تنفسی افراد (چه پیر و چه جوان) ارائه می‌دهد. این داده‌ها به طور خودکار به برنامه تلفن همراه کاربر منتقل می‌شوند که به وی و پزشک اجازه می‌دهد تصمیمات مربوطه را اتخاذ کرده و بر اساس داده‌های دقیق خدمات پزشکی تصمیم‌گیری کنند.

این پلتفرم پس از تحقیقات گسترده بیمار و بینش متخصصان برجسته ریه طراحی شده است. هدف آن توانمندسازی بیماران در سراسر جهان است.

Kindbody

صنعت: مراقبت‌های بهداشتی

بودجه: ۳/۳۱میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: GV

Kindbody از مراقبت‌های زنان و زایمان استاندارد تا بارداری، تغذیه و سلامتی ذهنی و موارد دیگر خدمات مراقبت از زنان را ارائه می‌دهد. Kindbody در زمینه علوم پزشکی انقلابی ایجاد کرده است و به کاربران کمک می‌کند تا با خیالی آسوده درمان تخصصی دریافت کنند. این استارتاپ خدماتی مانند تلقیح داخل رحمی، حمایت از اهداکنندگان و انجماد جنین را برای بهبود سلامتی زنان ارائه می‌دهد.

استارتاپ‌های بلاکچین

Eligma

صنعت: بلاکچین

بودجه: ۴/۱۷ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Bitcoin.com

Eligma انقلاب جدیدی در بخش بلاکچین و بیت کوین ایجاد کرده است. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید از ارز رمزنگاری شده‌ای استفاده کنید که ناشی از تقاضای عمومی نیست؟ این همان جایی است که Eligma وارد می‌شود.

Eligma در حال تعیین استانداردهای جدید برای بیت کوین به طور خاص و بلاکچین به طور کلی است. این استارتاپ همچنین قدرت پشت سر آخرین پروژه شهر بیت کوین اسلوونی می‌باشد. هدف این استارتاپ استفاده از فناوری بلاکچین جهت ایجاد استانداردهای ارتباطی برای شبکه‌های پرداخت رمزنگاری است.

Mythical Games

صنعت: بلاکچین

بودجه: ۳۵ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: Javelin Ventures

استودیوی Mythical Games با بازی‌های مبتنی بر بلاکچین معیارهای جدیدی را برای صنعت بازی در نظر گرفته است. این شرکت قصد دارد سازندگان بازی و محتوا را به بازی‌های مورد علاقه خود نزدیک کند. این شرکت با تیمی از متخصصان بازی و پلتفرم در حال تولید کالاهایی در سطح جهانی است که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا از بازی برای فناوری توزیع شده استفاده کنند.

استارتاپ‌های اینترنت اشیاء (IoT)

xFarm

صنعت: اینترنت اشیاء

بودجه: ۳ میلیون یورو

سرمایه‌گذاران: TiVenture

کسب و کار کشاورزی به دلیل الزامات قانونی و گواهینامه‌های محصول پیچیده‌تر شده است. xFarm استارتاپی است که هدف آن تبدیل فرآیندهای کشاورزی با استفاده از فناوری دیجیتال می‌باشد. این ابزار برنامه‌ای را برای حمایت از کشاورزان و زنجیره تامین مواد غذایی، ذینفعان فراهم می‌کند.

تمرکز اصلی سازمان حول محور راحتی، شهود و سازگاری برای خرده‌فروشان کشاورزی است. اکوسیستم دیجیتال شامل یک برنامه کاربردی رایگان کشاورزی، هم در موبایل و هم در دسکتاپ و با ماژول‌های پیشرفته برتر، یک داشبورد تحلیلی اختصاص یافته به متخصصان و یک سری سنسورهای اینترنت اشیاء انتخاب‌شده، بهینه‌شده و متصل‌شده توسط xFarm است.

Infraspeak

صنعت: اینترنت اشیاء

بودجه: ۴/۵ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران: TiVenture

با استفاده از Infraspeak، هر کاربر در یک سازمان می‌تواند نقص فنی را مستقیماً به تکنسین‌های مربوطه در زمان سریع گزارش کند. این ابزار با توجه به نوع، مکان، تجهیزات یا اولویت، خرابی‌های یک سیستم الکتریکی را شناسایی و اطلاع می‌دهد. آن‌ها می‌توانند این خطاها را “حل شده” علامت‌گذاری کنند، یا در غیر این صورت آن‌ها را به شخص مربوطه که در آن مکان کار می‌کند اختصاص دهند.

نرم‌افزار و استارتاپ‌های SaaS

Speechly

صنعت: نرم‌افزار و SaaS

بودجه: ۲ میلیون یورو

سرمایه‌گذاران: Cherry Ventures

الکسا و سیری دو دستیار صوتی عالی در زمان ما هستند. اگر بخواهید همان ویژگی کمک صوتی را به برنامه تلفن همراه خود اضافه کنید، چه خواهید کرد؟ این همان جایی است که Speechly وارد کار می‌شود. به شما امکان می‌دهد از APIهای برنامه استفاده کنید و با برنامه‌های دلخواه خود تجربه‌های جذاب را برای مشتریان ایجاد نمایید.

نتیجه؟ تجربه مشتری بهتر، بهبود نرخ ماندگاری، رابط کاربری صوتی بصری و سود مطمئن. Speechly برای فروشگاه‌های کسب و کار الکترونیکی که می‌خواهند خرید را از طریق رابط کاربر صوتی تشویق کنند مناسب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن