عمومی

چرا نباید فالوورهای اینستاگرام را بخریم؟

ممکن است بدانید محتوای اینستاگرام شما خوب است، اما تصور کنید اگر ۱۰۰۰۰ نفر با شما موافق باشند، چقدر بهتر به نظر می‌رسد.

چه بخواهید به یک سلبریتی رسانه اجتماعی تبدیل شوید یا صرفاً به دنبال گسترش آگاهی از برند در اینستاگرام باشید، ممکن است وسوسه شوید که برای گسترش مخاطبان خود هر جا که می‌توانید از میانبرها استفاده کنید؛ برای مثال فالورهای اینستاگرام را بخرید.

در این مقاله، ما تمام سوالاتی را که در مورد خرید فالوور اینستاگرام دارید پوشش می‌دهیم. ما همچنین مزایا و معایب این کار را بررسی کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید خودتان تصمیم بگیرید که آیا این حرکت خوبی برای برند شما است یا خیر.

آیا می‌توانید فالوور اینستاگرام بخرید؟

بله، می‌توانید فالوور اینستاگرام بخرید. خدمات ارزان زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد ۱۰۰۰ فالوور را با کمتر از ۱۰ دلار خریداری کنید. اما شما این پول را فقط برای یک عدد پرداخت می‌کنید. بسیاری از این فالوورها، ربات‌ها یا حساب‌های غیرفعال هستند، به این معنی که هرگز با پست‌های شما تعامل نخواهند داشت.

۱۰۰۰ فالوور برای قیمت یک لاته کوچک استارباکس معامله خوبی به نظر می‌رسد. اما مطمئناً، اگر واقعاً به این ارزانی و آسان بود، همه آن را انجام می‌دادند. پس مشکل آن چیست؟ آیا خرید فالوور اینستاگرام برای کسب و کار شما قانونی و امن است؟ آیا سرمایه‌گذاری ارزشمندی است؟ و این فالوورهای جعلی چقدر هزینه دارند؟

هزینه فالوورهای اینستاگرام چقدر است؟

هزینه خرید فالوورهای اینستاگرام می‌تواند از چند دلار تا هزاران دلار بسته به تعدادی که قصد خریدشان را دارید متغیر باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که خرید فالوور برخلاف شرایط خدمات اینستاگرام است، بنابراین هزینه‌ای که می‌پردازید می‌تواند بیشتر از پول باشد. خرید فالوور در بدترین حالت ممکن است به هزینه اکانت اینستاگرام شما و در بهترین حالت کاهش تعامل و دسترسیتان به مخاطبان تمام شود.

نحوه خرید فالوور اینستاگرام

اکثریت قریب به اتفاق فالوورهای قابل خرید، ربات‌ها یا حساب‌های غیرفعال هستند. در اینجا نحوه خرید آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

فروشندگان فالوور جعلی

خرید فالوورهای تقلبی در اینستاگرام در حال حاضر بسیار سخت‌تر از چند سال پیش است. چرا؟ اینستاگرام حساب‌هایی را که شرایط خدمات آن‌ها را نقض می‌کنند حذف کرده است. این روزها برای خرید فالوور اینستاگرام، باید شخصی را بشناسید که بتواند بین شما با فروشنده‌ای که ربات‌ها (فالوورهای جعلی) را تحویل می‌دهد ارتباط برقرار کند.

اما وقتی برای فالوورهای خود پول پرداخت می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ با فرض قانونی بودن فروشنده، از چند دقیقه تا چند روز منتظر خواهید بود تا فالوورهای شما وارد شوند. فروشنده فالوورها را به مرور وارد می‌کند تا اینستاگرام مشکوک نشود. هنگامی که فالوورهای جدید را بدست آوردید، انتظار زیادی نداشته باشید. این فالوورها برای معیارهای تعامل شما کاری انجام نمی‌دهند.

وقتی فالوور اینستاگرام می‌خرید، تنها پول یک عدد را می‌پردازید. تعامل تضمین نمی‌شود و حتی احتمال آن نیز وجود ندارد.

ربات‌های اینستاگرام

ربات‌های اینستاگرام همه جا هستند؛ احتمالاً همین امروز هم با چندین مورد از آن‌ها برخورد کرده‌اید. شرکت‌هایی وجود دارند که فرآیند ایجاد ربات‌ها را آنقدر خودکار کرده‌اند که می‌توانند آن‌ها را به عنوان فالوور بفروشند. در برخی موارد، ربات‌ها حتی ممکن است هویت یک شخص واقعی را با استفاده از تصاویر و نام‌های دزدیده شده قرض کنند.

بسته به خدمات، این حساب‌های ساختگی ممکن است حتی ارگانیک به نظر برسند و برای اشتراک‌گذاری و لایک کردن محتوا به صورت خودکار اجرا شوند. برخی حتی می‌توانند برای تولید محتوا برنامه‌ریزی شوند. با این حال، از آنجایی که آن‌ها افراد واقعی نیستند، نسبت فالوور به فالووینگ ارگانیک نخواهند داشت. در نتیجه، تعاملی که ایجاد می‌کنند تأثیر کمی خواهد گذاشت.

بدون فالوورهای واقعی که با محتوای شما تعامل برقرار کنند، پست‌های شما اساساً از همه به جز مخاطبان غیرمعتبرتان پنهان خواهند شد. بعلاوه، فالوورهای ربات شما در زندگی واقعی درباره برندتان با دوستان یا خانواده خود صحبت نمی‌کنند.

حساب‌های غیر فعال

با این حال، همه فالوورهای جعلی ربات نیستند. برخی از شرکت‌ها فالوورهایی را با حساب‌های واقعی می‌فروشند.

در این شرایط، حساب‌ها به این دلیل ایجاد می‌گردند که توسط کاربرانی مدیریت می‌شوند که تنها هدفشان فالو شدن در ازای آن است. و در حالی که این فالوورها ممکن است زودهنگام تعامل خود را نشان دهند، اما در نهایت زمانی که حساب‌هایشان غیرفعال می‌شود، معیارهای عملکرد حساب اینستاگرام شما را پایین می‌کشند.

به هر حال، اگر حساب کاربری آن‌ها صرفاً با هدف انجام درخواست‌های حمایت مالی ایجاد شده باشد، شخص واقعی پشت حساب دلیلی برای تمرکز بر روی فید خبری، تعامل با محتوا، یا خرید کالاها و خدماتی که تبلیغ می‌شود، ندارد.

بدون آن تعامل، تعداد فالوورهای شما ارزشی که فالوورهای ارگانیک به ارمغان می‌آورند، به دنبال نخواهد داشت.

به عبارت ساده شما تعاملی زودهنگام خواهید داشت که با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

فالوورهای خریداری شده اینستاگرام نیز هیچ ارزش بلندمدتی برای محتوای پروفایل شما ندارند. فالوورهایی که می‌خرید ممکن است در اوایل به دست آوردن آن‌ها به عنوان فالوور به شما بازدید، لایک و کامنت بدهند، اما توجهی که اکنون به شما می‌دهند بعداً وقتی شروع به گزارش در مورد عملکرد حساب اینستاگرام خود کنید جلب نخواهد شد.

اما ۱۰۰۰۰ فالوور که با شما تعاملی ندارند چقدر مفید هستند؟ تعامل، کلید نحوه نمایش پست‌ها توسط الگوریتم اینستاگرام به کاربران است. بدون لایک یا نظر، پست شما احتمالاً در فیدهای خبری مخاطبان و صفحه اکسپلور نمایش داده نمی‌شوند.

سخن پایانی

اینستاگرام در چندین سال اخیر یکی از سریع‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال رشد بوده است و به نظر نمی‌رسد قصد کاهش این سرعت را داشته باشد.

حتما بخوانید:  داشبورد OKR کار و کسب

فشار برای هم‌گام ماندن و همراه با رشد می‌تواند خرید فالوورها را وسوسه‌انگیز کند، اما تسلیم این فشار نشوید. با توجه به پیامدهای خود پلتفرم، معیارهای تعامل کمتر و خطر ارسال اسپم به کاربران خوش‌نیت با کامنت‌های ربات، خرید فالوور اینستاگرام ارزش این مشکل را ندارد. جایگزین‌های موجود در این مقاله می‌توانند به شما کمک کنند مسیری را به سمت رشد فالوور ارگانیک طی کنید که ارزش بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور جعلی را داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن