استراتژیبرندینگ

۸ استراتژی برای تقویت برند

همانطور که  همه ما می‌دانیم، یک برند یا نام تجاری ضعیف می‌تواند باعث سقوط یک شرکت شود، بنابراین نام تجاری شما و شناساندن آن به دیگران بسیار اهمیت دارد. اگر شما به دنبال تقویت نام تجاری خود هستید ما در اینجا ۸ استراتژی را ذکر کرده‌ایم که می‌توانید با عمل به آنان نام تجاری خود را بهبود بخشید.

۱- یک نام فراموش نشدنی انتخاب کنید

اگر شما به تازگی کسب و کار خود را آغاز کرده‌اید یا هنوز برند یا نام تجاری خود را به طور کامل انتخاب نکرده‌اید، بسیار مهم است که نامی را برای کسب و کار خود پیدا کنید که جذاب باشد و توجه را جلب کند. اگر نمی‌خواهید که نام تجاری شما فراموش شود از انتخاب یک نام طولانی یا نامی که تلفظ آن سخت باشد خودداری کنید. همچنین بسیار مهم است که نام تجاری که انتخاب می‌کنید مشابه نام رقیب شما نباشد تا باعث گمراهی مشتری نشود.

۲- نام تجاری خود را با یک شرکت بزرگ پشتیبانی کنید

یک نام جذاب و محصولات بی نظیر بسیار عالی هستند اما اگر نام تجاری شما توسط یک شرکت بزرگ پشتیبانی نشود، رو به رشد پیش نخواهد رفت. هنگام ساختن نام تجاری خود درباره فرهنگ شرکت خود فکر کنید و روی رضایت مشتری تمرکز کنید و همچنان به رشد و توسعه شرکت و فرهنگ خود ادامه دهید.

۳- روی پیام خود تمرکز کنید

ظاهر بخش بزرگی از یک نام تجاری است، اما پیامی را که یک نام تجاری منتقل می‌کند نمی‌توان نادیده گرفت و نباید تنها روی جنبه بصری یک نام تجاری تمرکز کرد. سعی کنید پیامی در نام تجاریتان باشد که داستان شما را بگوید و با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کند.

۴- معتبر و منحصر به فرد باشید

هیچ دلیلی ندارد که شما نام تجاری خود را از روی رقبای خود کپی کنید. شما باید کاملا اصلی و منحصر به فرد باشید و چیزی متفاوت را ارائه دهید، حتی اگر مشابه یک محصول دیگر باشد. سعی نکنید مسابقه بگذارید. معتبر باشید و آنچه را که شما را منحصر به فرد می‌کند برجسته کنید.

۵- در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

اگر شما در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشید یعنی در واقع اصلا وجود ندارید. شبکه‌های اجتماعی یک ابزار بسیار مهم در کسب و کار هستند. مردم کسب و کارها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و در مورد محصولاتشان اطلاعات کسب کنند. رسانه‌های اجتماعی راهی بسیار خوب برای ارتباط با مخاطبان مورد نظر و آگاهی از نام تجاری شما است.

۶- آموزش دهید

یک وبلاگ بسازید، مقالاتی را تهیه کنید و منابع اطلاعاتی را منتشر کنید. درباره محصولات خود و هدف از ایجاد محصولات صحبت کنید و بگویید چه مشکلی را برای آن‌ها حل می‌کند. به آن‌ها آموزش دهید. مصرف کنندگان شما می‌خواهند بدانند که چه چیزی باعث جذب آن‌ها می‌شود و شما با این کار آن‌ها را مطلع می‌کنید که چرا بهتر است از محصولات شما استفاده کنند.

۸- از بسته بندی سفارشی استفاده کنید

بسته بندی سفارشی یک راه عالی برای ایجاد یک تاثیر ماندگار بر روی مشتریان شما است. بسته بندی منحصر به فرد شما باعث تقویت نام تجاری شما و ماندگار ماندن آن در ذهن مشتریان خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن