رپورتاژ

با بهترین نرم افزار حضور و غیاب آشنا شوید

آیا با نرم افزار حضور و غیاب کارمندان و مزایای استفاده از آن آشنا هستید؟ معمولا از این نرم افزارها در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ که تعداد قابل‌توجهی کارمند دارند، استفاده می‌شود. نرم افزار حضور و غیاب به نظم سازمانی کمک بسزایی می‌کند و علاوه‌بر آن باعث تسهیل فرایند محاسبه حقوق و دستمزد توسط واحد حسابداری می‌شود.

در ادامه این مقاله به ویژگی‌ها و مزایای نرم افزار حضور و غیاب می‌پردازیم و در آخر بهترین نرم افزار حضور و غیاب را به شما معرفی می‌کنیم. اگر ورود و خروج کارکنان به یک معضل برای شما تبدیل شده است، مطالعه مطلب پیش رو را از دست ندهید.

دقت بالا با کمترین میزان خطا؛ از ملزومات هر نرم افزار حضور و غیاب

مهم‌ترین ویژگی یک نرم افزار حضور و غیاب، مدیریت ورود و خروج کارمندان و زمان کاری آن‌ها است. این نرم افزارها در دو نوع تحت وب و ویندوز در دسترس کاربران قرار می‌گیرند و با کنترل زمان رفت‌وآمد هریک از کارمندان، زمان دقیقی که در محل کار صرف شده است را اندازه‌گیری می‌کنند. این کار با دقت بالا و کمترین خطا انجام می‌شود و در محاسبه دقیق حقوق به واحد حسابداری کمک بزرگی می‌کند. البته در شرکت‌های بزرگ یا کوچک برای محاسبه بهتر و دقیق‌تر حقوق و دستمزد بهتر است از نرم افزار حساب داری استفاده شود.

نرم افزارهای حضور و غیاب دو نوع هستند. برخی از آن‌ها به دستگاه‌های پردازنده اثرانگشت یا دستگاه‌های کارتی متصل می‌شوند؛ برخی دیگر نیز بدون نیاز به دستگاه کار خود را انجام می‌دهند و قابلیت استفاده در گوشی‌های موبایل اندروید و ios را دارند. البته دقت نوع اول بالاتر است و امکان هرگونه تقلب را تقریبا به صفر می‌رساند.

یکپارچگی و تسریع امور؛ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار حضور و غیاب کارمندان

یک نرم افزار حضور و غیاب موبایل یا تحت وب باید سیستم یکپارچه‌ای داشته باشد. یعنی باید کلیه اطلاعات مربوط به حضور، غیاب، مرخصی‌ها، اضافه کاری و ماموریت هریک از کارکنان را بسیار دقیق ذخیره کند و آن‌ها را در اختیار مدیر یا حسابدار قرار دهد. همچنین بهتر است امکان ارسال اطلاعات و برقراری ارتباط بین نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد نیز فراهم باشد تا امور مربوط به حضور و غیاب و محاسبه دستمزد با سرعت بیشتر و دقت بالاتر انجام شود.

یک نرم افزار ساده حضور و غیاب نیز می‌تواند امکانات خوبی در اختیار مدیران و کارفرمایان قرار دهد؛ اما توصیه ما این است که به‌دنبال نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد رایگان نباشید، زیرا این نوع نرم افزارها اغلب شامل پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌شوند یا امکانات کاملی را برای شما فراهم نمی‌کنند. حتی اگر بهترین نرم افزار حضور و غیاب رایگان را در اختیار داشته باشید نیز دسترسی به کلیه اطلاعات ورود و خروج و مرخصی کارمندان برایتان دشوار خواهد بود. قیمت نرم افزار حضور و غیاب باتوجه‌به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری که در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد، متفاوت است. شما می‌توانید بر اساس نیازتان، بهترین نرم افزار حضور غیاب را تهیه کنید.

امکان گزارش‌دهی؛ معیاری کاربردی برای انتخاب بهترین نرم افزار حضور غیاب

یک نرم افزار حضور و غیاب کاربردی باید امکان گزارش‌دهی داشته باشد و کارفرما را از ریز جزئیات رفت‌وآمد پرسنل مطلع کند. گزارش‌هایی درباره زمان دقیق ورود و خروج، تاخیر، اضافه کاری و ماموریت هریک از کارکنان را در بازه‌های زمانی مختلف در اختیار مدیران قرار دهد تا فرایند محاسبه حقوق و دستمزد نیز تسهیل و تسریع شود. این گزارش‌ها اهمیت بالایی دارند و به نظم شرکت‌ها کمک ویژه‌ای می‌کنند.

امروزه نرم افزارهای بسیاری برای ایجاد نظم در بخش‌های مختلف هر کسب‌وکار طراحی و تولید شده‌اند تا از چالش‌های روزانه مدیران و کارکنان کم کنند و دقت کار را افزایش دهند. به‌عنوان مثال، برای ایجاد نظم در بخش‌های فروشگاهی می‌توانید از بهترین نرم افزار پخش مویرگی استفاده کنید. این نرم افزار عملیات فروش و توزیع را به شکل متمرکز و یکپارچه مدیریت می‌کند و باعث افزایش دقت و کارایی می‌شود.

نصب آسان و رابط کاربری ساده؛ فاکتوری مهم در کلیه نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها

نصب سریع و آسان و داشتن یک رابط کاربری ساده، از ویژگی‌های مهم بهترین نرم افزار حضور و غیاب است. امروزه همه افراد به‌دنبال سرعت و سادگی هستند. اگر یک نرم افزار کاربری پیچیده‌ای داشته باشد، فورا کنار گذاشته می‌شود. بهترین نرم افزار حضور و غیاب اندروید یا تحت وب با رابط کاربری ساده را انتخاب کنید تا با استفاده از آن کلیه امور مربوط به رفت‌وآمد کارکنان را تحت نظر قرار دهید.

این نرم افزارها برای اغلب شرکت‌ها و به ویژه سازمان‌های بزرگ و پرجمعیت بسیار ضروری است و باعث برقراری نظم می‌شود. وقتی افراد بدانند که زمان رفت‌وآمد آن‌ها روی عملکردشان تاثیرگذار است و کارفرما کلیه ساعت‌های اضافه‌کاری و مرخصی را با دقت بالا محاسبه می‌کند، با انگیزه بیشتری در محل کار حاضر می‌شوند. حالا که با ویژگی‌های یک نرم افزار حضور و غیاب خوب آشنا شدید، در بخش بعدی بهترین نرم افزار حضور و غیاب را به شما معرفی می‌کنیم.

تسریع فرایند حضور و غیاب و محاسبه حقوق کارمندان با نرم افزارهای سپیدار

در این مقاله به معرفی مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین نرم افزار حضور و غیاب پرداختیم و آن را از منظرهای مختلف بررسی کردیم. وجود این نرم افزارها برای کلیه شرکت‌های پرجمعیت لازم و ضروری است و باعث برقراری نظم سازمانی می‌شود.

شرکت سپیدار سیستم آسیا با عرضه دقیق‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های سخت افزاری و نرم افزاری برای مدیریت رفت‌وآمد پرسنل، باعث کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر شرکت‌های بزرگ و کوچک شده است. کلیه کارفرمایان می‌توانند با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب سپیدار، از وضعیت دقیق حضور پرسنل در محل کار اطلاعات کافی پیدا کنند تا در انتهای هر ماه برای محاسبه حقوق و دستمزد با مشکلی مواجه نشوند. این نرم افزار بسیار دقیق است؛ رابط کاربری ساده‌ای دارد و همچنین امکان گزارشی‌گیری در پایان هر ماه را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد سپیدار وارد سایت این مجموعه به آدرس sepidarsystem.com شوید.

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن