رپورتاژ

معرفی تکنیک‌های موفقیت در اینستاگرام

اینستاگرام از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی با میلیون‌ها کاربر فعال است. فرقی نمی‌کند چه کسب و کاری داشته باشید، حضور در این شبکه‌ اجتماعی پرطرفدار می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد: از مشتری‌های بیشتر تا شناخته‌تر شدن برند و جذب مخاطب بالاتر. اما با این همه رقیب و اکانت‌های مختلف چگونه می‌توان در اینستاگرام موفق شد؟ با تکنیک‌های زیر خیلی زود می‌توانید راه خود را در این پلتفرم جذاب را پیدا کنید.

چرا باید در اینستاگرام محتوا تولید کنیم؟

برای هر کسب و کاری، تولید محتوای اینستاگرام باید دو هدف عمده داشته باشد. اول، محتوا باید دامنه برند را افزایش دهد و در عین حال دنبال کنندگان موجود را درگیر کند. دوم، محتوا باید به عنوان یک نیروی محرک برای فالوورها عمل کند تا از طریق رسانه های دیگر با برند شما بیشتر درگیر شوند. از طرفی داشتن محتوای اینستاگرام با کیفیت بالا بیش از هر زمان دیگری مهم است. اگر به سال‌های اولیه اینستاگرام فکر کنیم، افزایش فالوور با تصاویر با کیفیت پایین و پست‌های پراکنده بسیار آسان‌تر بود. اما در حال حاضر، ثبات کلیدی است و شما باید بتوانید به طور منظم محتوایی را تولید و ارسال کنید که مخاطبان شما دوست دارند و با آن درگیر هستند.

تکنیک های موفقیت در اینستاگرام

استراتژی دقیق داشته باشید

قبل از راه‌اندازی حساب اینستاگرام، از خود بپرسید که چرا این کار را انجام می‌دهید. آیا می‌توانید مخاطبی را که می‌خواهید جذب کنید شناسایی کنید؟ آیا می‌دانید مخاطبان شما چه محتوایی را می‌خواهند؟ آیا اهداف خود را مشخص کرده‌اید؟ موفقیت را چگونه می‌توان ارزیابی کرد؟ اگر پاسخ‌ این سوالات را نمی‌دانید، دست از تولید محتوای بی هدف بکشید. کمی زمان صرف تحقیق کنید و استراتژی محکمی برای خود بچینید.

با الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید

الگوریتم اینستاگرام مجموعه‌ای از قوانین است که محتوا را در این پلتفرم رتبه بندی می‌کند. این الگوریتم تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی و به چه ترتیبی در فیدهای همه کاربران اینستاگرام، صفحه اکسپلور، فید ریلز، صفحات هشتگ و … نمایش داده شود. هرچه بیشتر با این الگوریتم آشنایی داشته باشید، محتوای خود را بهتر بهبود می‌دهید و در نتیجه خیلی راحت‌تر می‌توانید پیشرفت کنید.

تقویم محتوا داشته باشید

یک برنامه ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. روی چیزی که به شما و مخاطبان‌تان الهام می‌بخشد تمرکز کنید. در مورد رویدادهای جاری صحبت کنید. از تصاویر برای برقراری ارتباط آماری استفاده کنید و سعی کنید یک داستان دنباله‌دار برای مخاطبان داشته باشید. یک نکته‌ی طلایی هم وجود دارد که می‌توانید به آن فکر کنید:  زمانی که تقویم محتوای خود را برنامه ریزی می کنید به ۴-۱-۱ فکر کنید. این یعنی شما باید ۴ پست در مورد علایق مشترک ایجاد کنید، ۱ پست متمرکز بر فروش و ۱ پست در مورد شرکت اما نه محصول. به این ترتیب به همه چیز پرداخته‌اید و مخاطب را نیز خسته نخواهید کرد.

به زمان انتشار محتوا دقت کنید

دانستن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام نیز بسیار مهم است، به خصوص زمانی که با جدول زمانی الگوریتمی اینستاگرام سروکار دارید. زمان پیشنهادی برای گذاشتن پست بسیار متفاوت هستند و بیشتر افراد زمانی را پیشنهاد می‌دهند که مردم کمتر مشغول باشند، مانند ساعات بعد از ساعات کاری یا اوایل روز. مهم این است که شما زمان مناسب برای فالوورهای خودتان را پیدا کنید و می‌‌توانید این کار را از طریق بخش اینسایت انجام دهید.

هشتگ تخصصی بزنید

از هر ۱۰ هشتگ در اینستاگرام هفت هشتگ تخصصی هستند. این بدان معناست که هشتگ شما باید منحصر به فرد، به یاد ماندنی و جذاب باشد و اهمیت تخصصی کردن هشتگ را نشان می‌دهد. مخاطبان با دیدن هشتگ باید به یاد شما بیفتند و تنها پست‌های شما را مشاهده کنند. می‌توانید برای نتایج هر چه بهتر از ترکیبی از هشتگ‌های پرجستجو با هشتگ تخصصی برند خود استفاده کنید.

با کاربران ارتباط داشته باشید

بالاتر بردن تعامل از روش های الگوریتم اینستاگرام است و روش‌های بسیار زیادی دارد. می‌توانید در استوری و پست‌های خود سوالی بپرسید و از مخاطبان خود بخواهید جوابی به آن بدهند. یک پست کامل و جامع آموزشی و مقایسه‌ای بگذارید تا مخاطبان تشویق شوند آن را ذخیره کنند و بعدا به آن برگردند.

یکی دیگر از راه‌هایی که خودتان می‌توانید به تعاملات پیج کمک کنید، پاسخ دادن به کامنت‌هاست. اگر کسی برای شما کامنت می‌گذارد بی‌تفاوت از آن رد نشوید و یک پاسخ حتی کوتاه بدهید. به این ترتیب اولا به فالوورهای خود نزدیک‌تر می‌شوید، دوما تعداد کامنت‌های پست‌های خود را بالاتر خواهید برد و همین هم میزان تعاملات پیج‌تان را بیشتر می‌کند.

مسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقه یک ابزار تعامل قدرتمند در اینستاگرام است که نسبت به پست‌های معمولی تعامل بیشتری ایجاد می‌کند. نحوه اجرای یک مسابقه اینستاگرامی مستلزم برنامه‌ریزی، همکاری با سایر برندها برای افزایش دسترسی و شناسایی قوانین و اهداف مسابقه است. به علاوه نحوه شرکت در مسابقه نیز اهمیت بسیاری دارد. مثلا تنها این که از فالوورها بخواهید برای‌تان کامنت بگذارند یا کسی را تگ کنند ایده‌ی خوبی نیست چون زیر پست شما هزاران کامنت بی‌معنی به وجود خواهد آمد که اتفاقا اصلا با الگوریتم‌های اینستاگرام منطبق نیست.

لایو و استوری را فراموش نکنید

استوری‌ها به شما امکان می‌دهند ترکیبی از عکس‌ها و تصاویر را پست کنید که پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند، اما مزایای ماندگاری برای تعامل صفحه شما ایجاد می‌کنند. به علاوه شانس شما را برای حضور در بخش اکسپلور افزایش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند در این فرآیند فالوورهای بیشتری هم به دست آورید. علاوه بر این‌ها لایو نیز یک گفتگوی زنده را به وجود می‌آورد که می‌تواند احساس نزدیکی بیشتری بین شما و فالوورها ایجاد کند و شما را بیشتر به آن‌ها بشناساند.

اینفلوئنسر مارکتینگ انجام دهید

این نکته را فراموش نکنید که اکثر کاربران اینستاگرام علاقه‌ای به تبلیغات سنتی ندارند. در سال‌های اخیر بازار اینفلوئنسر مارکتینگ به صورت فزاینده‌ای رشد داشته است و بهتر است شما هم از این بازار بی‌نصیب باقی نمانید. از آن جایی که اینفلوئنسرها به عنوان افراد مستقل در نظر گرفته می‌شوند، نظرات و پیشنهادات آن‌ها نیز واقعی‌تر به نظر می‌رسد و مخاطبان به آن‌ها اعتماد زیادی دارند. اما دقت کنید که قبل از سپردن تبلیغ برند یا محصول خود به یک اینفلوئنسر، تحقیقات کاملی انجام دهید و فرد مناسبی را برای این کار پیدا کنید.

آیا پیج بیزینس اینستاگرام باعث رشد بیشتر میشود؟

پیج  بیزینس اینستاگرام برای اشخاصی در نظر گرفته شده است که یا قصد راه اندازی یک کسب وکار را برای فروش آنلاین را دارند؛ یا قرار است بعنوان یک بلاگر برای تولید محتوا در یک زمینه تخصصی فعالیت داشته باشند.البته یک نکته که بدانید هر شخصی بنا بر هر هدفی، می‌تواند پیج اینستاگرامی خود را به یک بیزینس پروفایل تبدیل کند بدون اینکه حرفی از فروش یا تولید محتوای تخصصی در میان باشد.

کلام آخر

کسب و کارهای کوچک اغلب آن چه را که برای موفقیت در پلتفرم اجتماعی مانند اینستاگرام لازم است دست کم می‌گیرند. اما باید بدانید که تنها  یک عکس با هشتگ نمی‌‌تواند برند شما را به موفقیت برساند. در عوض باید با نوآوری‌های جدید همگام شوید و یاد بگیرید چگونه از ویژگی های فراوان و متنوع اینستاگرام کمک بگیرید. با رعایت نکات گفته شده برای بهبود تعامل اینستاگرام، می‌توانید پتانسیل اکانت اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید و موفقیت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن