رپورتاژ

استخدام سریع در ۵ گام با سایت استخدامی کاربرد

سایت‌های استخدام و کاریابی متنوعی وجود دارند که می‌توانید برای جستجوی فرصت‌های شغلی از آن‌ها استفاده کنید. اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که کارجویان با آن مواجه هستند، تعدد این سایت‌ها و زمانبر بودن فرآیند جستجوی تک تک آن‌ها برای پیدا کردن فرصت شغلی مورد نظر است. سایت کاربرد با نمایش جدیدترین آگهی‌های استخدامی برترین سایت‌های کاریابی به صورت یکجا، این مشکل را برای کارجویان حل کرده است. در این مقاله به آموزش نحوه کاریابی و استخدام سریع با پلتفرم کاربرد می‌پردازیم.

استخدام سریع با کاربرد در ۵ قدم

کاریابی و پیدا کردن آگهی استخدام مناسب می‌تواند زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد. کارفرمایان جهت پیدا کردن متخصصین برای موقعیت‌های شغلی شرکت و سازمان خود، در سایت‌های کاریابی مختلفی ثبت آگهی می‌کنند. ممکن است آگهی استخدامی که در یک حوزه خاص مثل برنامه نویسی در سایتی منتشر شده است، در سایت دیگر ثبت نشده باشد. به همین دلیل، شما برای پیدا کردن فرصت شغلی مورد نظرتان مجبور به بررسی تمامی سایت‌های استخدامی هستید که کاری بسیار زمانبر و خسته کننده است. سایت کاربرد با نمایش به‌روزترین آگهی‌های استخدامی منتشر شده در تمامی سایت‌های استخدام و کاریابی، به تسریع فرآیند استخدام کمک شایانی می‌کند. در ادامه، فرآیند استخدام سریع با کمک سایت کاربرد را بررسی می‌کنیم.

۱- جستجوی فرصت شغلی

اولین قدم برای استخدام سریع، جستجوی فرصت شغلی مورد نظرتان به صورت یکجا و بدون نیاز به مراجعه به سایت‌های مختلف است. برای این کار کافی است به صفحه اصلی سایت کاربرد مراجعه کرده و با وارد کردن نام شغل، مثل استخدام تایپیست و شهر مورد نظرتان، به جدیدترین آگهی‌های استخدامی منتشر شده در این حوزه دسترسی پیدا کنید. برای مشاهده تمام آگهی های استخدامی برترین سایت های کاریابی کلیک کنید.

شما می‌توانید با فعال کردن گزینه امکان کارآموزی، امکان دورکاری، امکان امریه سربازی و همچنین با مشخص کردن نوع همکاری در نوار جستجوی بالای صفحه، به نتایج دقیق‌تری در جستجوی فرصت‌های شغلی دست پیدا کنید.

۲- مشاهده آگهی استخدامی

پس از جستجوی عنوان شغلی، می‌توانید با کلیک روی هر آگهی شرایط استخدام، مهارت‌های مورد نیاز و میزان حقوق آن را مشاهده کرده و از طریق گزینه ارسال رزومه به صفحه اصلی آگهی بروید. پس از کلیک روی گزینه ارسال رزومه، کادری برای شما باز می‌شود که می‌توانید با وارد کردن ایمیل یا شماره موبایل خود جدیدترین آگهی‌های استخدامی در حوزه مورد نظرتان را به صورت روزانه از طریق ایمیل یا اس ام اس دریافت کنید. در صورتی که علاقه‌ای به این کار ندارید، می‌توانید روی لینک پایین کادر با عنوان «بدون وارد کردن اطلاعات بالا مستقیما به سایت منبع آگهی برو» کلیک کنید تا به صفحه سایت منتشر کننده آگهی منتقل شوید.

۳- ارسال رزومه

پس از ارجاع به سایت منبع آگهی و کلیک روی گزینه ارسال رزومه، می‌توانید رزومه خود را در قسمت مشخص شده آپلود کرده و یا با استفاده از قابلیت رزومه ساز سایت کاریابی، یک رزومه استاندارد و حرفه‌ای برای جلب توجه کارفرما بسازید. رزومه شما اولین چیزی است که توجه کارفرما را جلب کرده و در دعوت یا رد شدن برای مصاحبه شغلی و استخدام سریع تاثیر مستقیم دارد. ساخت رزومه حرفه‌ای با ابزار رزومه‌ساز سایت‌های استخدامی عموما رایگان است و بهتر است از قالب‌های استاندارد این ابزارها جهت رزومه‌سازی استفاده کنید.

۴- مصاحبه

پس از ثبت رزومه و دریافت آن توسط کارفرما، در صورتی که سوابق و مهارت‌هایتان با موقعیت شغلی تناسب کافی را داشته باشد، با شما برای شرکت در جلسه مصاحبه استخدامی تماس گرفته خواهد شد. شما می‌توانید وضعیت تایید یا رد شدن رزومه خودتان را از طریق سایت کاریابی مورد نظر مشاهده کنید و نیازی به تماس با شرکت ندارید. در واقع کار شما در این مرحله تمام شده است و کافی است منتظر تماس از سوی شرکت‌ها باشید. همچنین در صورت رد شدن رزومه، می‌توانید با بررسی دلیل رد شدن، رزومه خودتان را اصلاح کرده و یا برای موقعیت‌های شغلی که تناسب کمتری با آن‌ها دارید مجددا رزومه ارسال نکنید.

۵- استخدام

اگر با آمادگی کافی به جلسه مصاحبه بروید، شانس استخدام بالایی خواهید داشت. فراموش نکنید که گاهی رقابت بسیار زیاد باعث می‌شود علیرغم شرایط مناسبی که برای استخدام در موقعیت شغلی دارید، نتوانید آن را بدست بیاورید. ناامید نشوید و برای فرصت‌های شغلی دیگری که با شرایط شما تطابق دارند رزومه ارسال کنید.

به همین سادگی و در چند قدم می‌توانید به عنوان کارمند یا نیرو کار تخصصی یک شرکت استخدام شده و شروع به کار کنید. سایت کاربرد با حذف زمان و انرژی زیادی که برای بررسی چندین سایت استخدامی لازم است، به استخدام سریع و راحت‌تر شما کمک شایانی می‌کند. چه به  دنبال استخدام به عنوان کارآموز هستید و چه کارشناس ارشد یا مدیر، می‌توانید به فرآیند کاریابی و استخدام خود با کمک سایت کاربرد سرعت ببخشید.

نقش جاب اگریگیتورها در تسریع کاریابی

سایت‌های کاریابی و استخدام متعددی وجود دارند که هر کدام در یک یا چند مورد از حوزه‌های شغلی آگهی‌های بیشتر و به‌روزتری منتشر می‌کنند. برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب لازم است به سایت‌های زیادی مراجعه کنید و فرآیند جستجو را در تک تک آن‌ها تکرار کنید. این کار می‌تواند زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد و در نهایت نیز شما را به فرصت شغلی مورد نظرتان نرساند.

جاب اگریگیتورها این مشکل را برای شما حل کرده‌اند. جاب اگریگیتور در واقع یک موتور جستجوی شغلی است که آگهی‌های استخدامی منتشر شده در سطح وب را به صورت یکجا برای شما به نمایش می‌گذارد و دردسر بررسی تمامی سایت‌ها را برایتان کم می‌کند.

«کاربرد» نیز یک جاب اگریگیتور است که آگهی‌های استخدامی در حوزه‌ها و شهرهای مختلف را به صورت یکجا برای شما نمایش داده و می‌توانید به صورت کاملا رایگان از خدمات آن جهت تسریع فرآیند کاریابی استفاده کنید.

جمع‌بندی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما پس از پایان تحصیلات یا در هنگام خروج از شغل فعلی، این است که بتوانیم به سرعت در یک موقعیت شغلی مناسب استخدام شویم. اما استخدام سریع با وجود تعدد و تنوع سایت‌های کاریابی و تعداد بالای فرصت‌های شغلی کمی دشوار به نظر می‌رسد. در این مقاله، به شما روش کاریابی و استخدام با کمک پلتفرم جامع کاریابی کاربرد را آموزش دادیم که می‌تواند باعث تسریع و تسهیل هرچه بیشتر فرآیند کاریابی و استخدام شما شود.

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن