کارآفرینی

راهنمای شروع یک استارتاپ و نوشتن طرح کسب و کار برای کارآفرینان

هر کسی می‌خواهد که بیشتر دیده شود، شرایط خوبی داشته باشد و درآمد بیشتری داشته باشد. به منظور ساخت یک شرکت موفق و شروع یک استارت آپ شما نیاز به ایجاد و اصلاح یک طرح کسب و کار، ارزیابی امور مالی خود، طی کردن مراحل قانونی، انتخاب شرکای مناسب، تحقیق در مورد برنامه های نرم افزاری برای رشد کسب و کار، انتخاب بهترین ابزارها و سیستم ها برای کمک به شروع بازاریابی و فروش خود و بسیاری چیزهای دیگر دارید.

چگونه یک کسب و کار را شروع کنیم؟

شروع یک استارتاپ و یک کسب و کار شامل بسیاری از قطعات متحرک است که هر کدام هیجان انگیزتر از دیگری است.

شما باید برای خود برنامه کسب و کار طراحی کنید. در اصل، یک طرح کسب و کار به شما کمک می‌کند که به خودتان و دیگران ثابت کنید که آیا ایده کسب و کار شما ارزش پیگیری دارد یا خیر. این بهترین کار است تا قبل از شروع کار مشکلات را شناسایی و آن‌ها را حل کنید.

چگونه یک طرح کسب و کار بسازیم؟

۱- آنچه را که شما را متفاوت می‌کند مشخص کنید

با در نظر گرفتن مواردی که کسب و کار شما را متفاوت می‌کند خودتان را از کسب و کارهای دیگر در فضای کاری خود جدا کنید.

۲- طرح کسب و کار خود را کوتاه بسازید

برای شروع یک استارت آپ طرح های تجاری باید کوتاه و مختصر باشد. جزئیات بیش از حد در یک طرح کسب و کار مفید نیست و فقط باعث انحراف و اشتباه می‌شود. جزئیات خود را در جاهای دیگر ذخیره کنید.

۳- انعطاف پذیر باشید

طرح کسب و کار شما می‌تواند و باید همانطور که شما می‌خواهید پیش برود. این یک سند زندگی و حیات است و شما باید در مقابل آن انعطاف پذیر باشید.

مراحل نوشتن یک قالب طرح کسب و کار

مرحله اول : نوشتن خلاصه اجرایی. هدف از نوشتن خلاصه اجرایی این است که قبل از تحقق بخشیدن به جزئیات دیدگاهی از شرکت و بازار را برای خوانندگان در سطح بالا فراهم کنید.

مرحله دوم: شرح دادن مدل کسب و کار. پس از نوشتن خلاصه اجرایی در اینجا باید خلاصه ای از آنچه که شرکت شما انجام می‌دهد، ساختار کسب و کار، اطلاعات مربوط به مالک کسب و کار، جزئیات مکان، بازار مورد نیاز کسب و کار و نحوه برخورد  با خدمات و محصولات را شرح داد.

مرحله سوم: تجزیه و تحلیل شرایط بازار. یکی از اولین سوالاتی که باید در زمانی که ایده کسب و کار خود تست می‌کنید از خودتان بپرسید این است که آیا کسب و کار من جایی در بازار دارد؟ باید تجزیه و تحلیل کنید که بازار هدف شما چیست و چرا مشتریان باید علاقمند به خرید از شما باشند؟

مرحله چهارم: توضیح محصولات یا خدمات. در این مرحله می‌توانید جزئیات بیشتری از آنچه در حال فروش آن هستید و چگونگی نفعی که مشتریان از آن می‌برند را توضیح دهید. اگر قادر نباشید چگونگی کمک به مشتریان خود را در این مرحله توضیح دهید، ایده کسب و کار شما ممکن است خوب نباشد.

مرحله پنجم: شرح کلیه عملیات و نقش های مدیریت. از این بخش برای ساختن سازمان منحصر به فرد و ساختار مدیریت کسب و کار خود استفاده کنید (با در نظر داشتن اینکه بعدا ممکن است آن را تغییر دهید). اینکه چه کسی مسئول چه چیزی است و چگونه وظایف و مسئولیت های به هر فرد یا هر تیم اختصاص داده می‌شود را شرح دهید.

مرحله ششم: طراحی استراتژی بازاریابی و فروش. این مرحله جایی است که شما می‌توانید استراتژی های جامع بازاریابی و فروش خود و چگونگی فروش خود را برنامه ریزی کنید. قبل از اینکه بر روی طرح بازاریابی و فروش خود کار کنید باید به طور کامل بازار خود را تجزیه و تحلیل کرده باشید و خریداران موردنظر یعنی همان مشتریان ایده آل خود را انتخاب کنید.

مرحله هفتم: برنامه ریزی مالی و پیش بینی درآمد. در نهایت مدل مالی خود را برای شروع یک استارت آپ از جمله هزینه راه اندازی کسب و کار، پیش بینی های مالی و درخواست تامین مالی اگر سرمایه گذار دارید، به طور دقیق شرح دهید.

برچسب ها
آموزش های آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.
فرصت عالی در نوروز امسال: ٪۳۰ تخفیف ویژه تمامی دوره‌ها با کد تخفیف nowruz فقط تا ۱۵ فروردین!برنامه دوره‌ها را ببینید
+ +
بستن