مشاوره تحلیل کسب و کار

در کاروکسب براساس چارچوب بین‌المللی BABOK در حوزه تحلیل کسب‌وکار خدمات مشاوره و اجرا ارائه می‌شود

ارائه خدمات مشاوره و اجرای تحلیل کسب و کار


تحلیل کسب و کار (Business Analysis)، مجموعه فرایندها و وظایفی است که با تعیین نیازها و توصیه راهکار‌هایی که برای ذی‌نفعان ارزش خلق می‌کند، تغییر در یک سازمان را اعمال می‌کند. تحلیل کسب و کار، سازمان را قادر می‌سازد تا نیازها و دلیل منطقی برای یک تغییر سازمانی را بیان کند، و همچنین راهکار‌هایی ارزش‌آفرین را ارائه دهد. تحلیل کسب و کار بر اساس پروژه و برنامه‌های مختلف در یک سازمان انجام می‌شود. برنامه ممکن است استراتژیک، تاکتیکی یا عملیاتی باشد. تحلیل کسب و کار ممکن است در محدوده مرزهای یک پروژه یا برای کل سازمان صورت گیرد و پیشرفت مداوم سازمان را در بر داشته باشد. می‌توان از آن برای درک وضعیت فعلی، تعریف وضعیت آینده و تعیین فعالیت‌های مورد نیاز برای انتقال از حالت فعلی به حالت آینده استفاده کرد.

ما در کاروکسب در حوزه تحلیل کسب و کار براساس راهنمای BABOK می‌توانیم به شما مشاوره دهیم.
چنانچه مایلید در خصوص تحلیل کسب و کار با هم گفتگو کنیم، فرم زیر را پر کنید.

فرم درخواست خدمات مشاوره تحلیل کسب و کار

خدمات اصلی مشاوره و اجرای تحلیل کسب و کار

گزارش شناخت


چقدر محیط داخل سازمان خود را از ابعاد مختلف می‌شناسید؟ آیا تاکنون نقاط قوت و ضعف سازمان خود را بررسی کرده‌اید؟ محیط خارج و اثرات و ریسک‌های تحولات بیرونی روی سازمان خود را چقدر بررسی می‌کنید؟ ما آماده‌ایم که با بررسی سازمان شما طبق راهنمای BABOK از ۵ زاویه دید، به شما دید کلانی در این خصوص بدهیم و به برنامه‌ریزی استراتژیک شما کمک کنیم.

مشاوره و کوچینگ


با مشاوره و آموزش مستمر به تیم‌های سازمان خود، می‌توانید دانش و تجربه تحلیل کسب‌وکار را به مرور به سازمان خود منتقل نمایید. مشاوران کاروکسب در کنار تیم‌های درون‌سازمانی شما تا حصول نتیجه خواهند بود. مزیت این روش، نهادینه‌سازی تحلیل کسب‌وکار و بهبود مستمر آن در سازمان براساس کار درون سازمانی است و مدیریت دانش  محقق می‌شود.

اجرا و پیاده‌سازی


با برون‌سپاری تحلیل کسب‌وکار به ما، می‌توانید استقرار روال مستمر تحلیل کسب‌وکار در سازمانتان را به یک تیم مجرب و حرفه‌ای، متشکل از برترین‌های دانشگاه‌های کشور بسپارید، واحد تحلیل کسب‌وکار را در سازمانتان شکل دهید و از آزمون و خطاهایی که در سایر روش‌ها احتمال آن وجود دارد، جلوگیری کنید و از تجربیات پیاده‌سازی در سازمان‌های دیگر بهره‌مند شوید.

خروجی‌های کلیدی تحلیل کسب‌وکار

در هر مشاوره یا پروژه تحلیل کسب و کار، ما براساس نیاز، محدوده پروژه و نوع توافق با سازمان، مجموعه‌ای شامل (و نه محدود به) خروجی‌های کلیدی زیر را ارائه می‌دهیم. 

 • ارزیابی وضعیت سازمان از ۵ زاویه دید (پرسپکتیو) مطابق با راهنمای BABOK شامل: چابکی، فناوری اطلاعات، معماری سازمانی، مدیریت فرایندها و هوش تجاری.
 • سند تحلیلی شامل شناسایی و تحلیل وضعیت موجود، مدیریت ریسک و تعریف وضع مطلوب
 • تعریف کلیدی‌ترین مسائل سازمان و فرصت‌های پیش‌روی آن (Rich Picture)
 • سند مدیریت ارتباط با ذی‌نفعان
 • تعریف و مستندسازی کلیدی‌ترین الزامات ذی‌نفعان
 • تهیه نقشه‌راه تحلیل کسب‌وکار مطابق با راهنمای BABOK
 • ارائه پیشنهادات و راهکارها (Solution) برای مسائل کلیدی
 • پیشنهادات تخصصی در حوزه نرم‌افزارهای احتمالی موردنیاز

براساس اهداف عملکردی، و همچنین براساس شناخت و ارزیابی که ما انجام می‌دهیم، نتایجی مانند موارد زیر در سازمان‌ها پس از تحلیل کسب و کار به دست می‌آید:

 • شناخت درست ذی‌نفعان
 • درک عمیق از الزامات ذی‌نفعان
 • شناخت مسائل کلیدی سازمانی
 • آغاز تغییر به سمت جاری‌سازی راهکارها
 • و …
چنانچه مایل هستید متناسب با نیاز سازمان شما و صنعت فعالیت شما، نمونه‌های بیشتری از خروجی‌های موردانتظار از تحلیل کسب و کار را ببینید، و یا نیاز دارید خروجی‌ها برای شما شفاف‌تر و ملموس‌تر شود، می‌توانیم در این خصوص بیشتر گفتگو کنیم.

ما می‌توانیم در یک جلسه (تلفنی یا آنلاین) نیازهای شما را بهتر شناخته و همچنین مزایا و شرایط کار مشاوره یا پروژه تحلیل کسب و کار را برای شما بیشتر تشریح کنیم.

برای این منظور کافی است فرم درخواست را پر کنید تا در این خصوص با شما بیشتر صحبت کنیم.

فرم درخواست خدمات مشاوره تحلیل کسب و کار

روال انجام پروژه تحلیل کسب و کار در کاروکسب

دریافت درخواست از کارفرما، برگزاری جلسه اولیه نیازسنجیبررسی جامع، ارائه پروپوزال
و طرح پیشنهاد پروژه
عقد قرارداد و شروع پروژه
براساس طرح مدیریت پروژه
نظارت مستمر و کنترل کیفی
روی خروجی‌های پروژه
ارائه خروجی‌های موردنیاز،
آموزش و تحویل نهایی

چرا تیم کاروکسب؟

مهندس الهه حصیری
مدیر ارشد پروژه‌ها

به طور قطع سطح علمی تیم مشاوره و اجرا، و تسلط ایشان روی مدل‌های علمی انجام کار، روی کیفیت خروجی کاملا اثرگذار است. یکی از افتخارات ما، این است که تیم کاروکسب متشکل از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور است.
دانش‌آموختگانی که در دانشگاه‌های برتر کشور و زیرنظر بهترین اساتید، عادت به ارائه خروجی و نتایج باکیفیت کرده‌اند، همین رفتار و رویکرد را در پروژه‌ها نیز به کار گرفته و با مسئولیت‌پذیری و دقت تمام، اصول کاری پروژه را به کار می‌بندند.
همکاری تیم کاروکسب در پروژه‌های مهم کشور در حوزه تحلیل کسب و کار موجب ایجاد تجربه اجرایی از به کار گیری راهنمای BABOK در عمل شده است. رویکرد روش‌شناسانه به این راهنما در تیم کاروکسب نهادینه شده است. 
 • همکاری کامل و منعطف با کارفرما با هدف نیل به بالاترین اثربخشی ممکن
 • پایبندی به تعهدات در ارائه بهموقع خروجیهای هر فاز پروژه
 • رعایت هنجارها، قوانین و عرف سازمان کارفرما در تمامی ابعاد
 • بهاشتراکگذاری دانش، اطلاعات و منابع با کارفرما
اگر علاقه‌مند هستید با تیم کاروکسب بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا در جلسه‌ای با شما بیشتر آشنا شویم. 

فرم درخواست خدمات مشاوره تحلیل کسب و کار

کاروکسب، مرجع آموزش و مشاوره مدیریت با رویکرد بازار ایران

شرکت خلاق
به انتخاب معاونت علمی ریاست جمهوری
عضو رسمی و حقوقی
سازمان نظام صنفی کشور
عضو رسمی و حقوقی
انجمن مشاوران مدیریت ایران
بهترین وب‌سایت مدیریت کسب‌وکار
جشنواره وب و موبایل ایران
دارنده گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت
ISO 9001:2015

برترین سازمان‌های کشور به کاروکسب اعتماد کرده‌اند

بستن