کارآفرینی

قبل از شروع کسب و کار این ۳ سوال را از خود بپرسید

آیا شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که به راه اندازی و شروع کسب و کار کوچک فکر می‌کنید؟ بهتر است بدانید که در مسیر درستی قرار گرفته اید اما قبل از شروع کسب و کار برای خودتان، باید به خیلی چیزها فکر کنید.

شروع یک کسب و کار کوچک می‌تواند یک رویداد مهم یا تغییر دهنده در زندگی شما باشد. برای شروع کسب و کار کوچک شما باید این ۳ سوال اساسی را از خود بپرسید:

۱- آیا واقعا می‌خواهید به صورت مستقل عمل کنید و تصمیم گیرنده خودتان باشید و همه مسئولیت یک کسب و کار را بپذیرید؟

برخی از افراد شخصیتی دارند که تنها می‌توانند مانند یک کارمند منظم کار کنند. کارفرمایان تصمیمات مدیریتی را اتخاذ می‌کنند و شما به عنوان یک کارمند کار خود را انجام می‌دهید و امیدوارید که در عوض دستمزد کار خود را منظم و سرموقع دریافت کنید. مسئولیت های شما و انتظارات رئیس از شما به وضوح تعریف شده است.

کسب و کاری که برای خودتان شروع می‌کنید کاملا متفاوت است. شما خودتان یک شرکت هستید و به همین ترتیب موفقیت یا شکست کسب و کار به طور کامل به خود شما بستگی دارد. هیچ کس به شما نمی‌گوید که چه کاری انجام دهید، تصمیم گیری ها توسط خود شما انجام می‌گیرد و دستمزد شما بستگی به توانایی شما در جذب مشتری برای محصول یا خدماتتان دارد.

۲- آیا مشتاق هستید که سخت کار کنید و آمادگی آن را دارید که چیزهایی را به خاطر کسب و کار کوچکتان قربانی کنید؟

تمام صاحبان کسب و کار با تجربه به شما این را می‌گویند که شروع کسب و کار سختی های زیادی دارد. به خصوص در اوایل راه اندازی یک کسب و کار که شما ممکن است مجبور باشید خودتان مدیر، کارگر، حقوقدان، حسابدار و هر چیز دیگری که مورد نیاز است باشید. این به معنای ساعت های کار طولانی، شب های بی پایان و آخر هفته های بدون تعطیلات است. در مورد کسب و کارهای خرده فروشی شما مجبور هستید که محل کار خود را در طول ساعات کاری به طور منظم باز کنید.

اگر دارای خانواده هستید آن‌ها باید آمادگی ساعات کار اضافه شما را داشته باشند. البته بهترین راه برای مدیریت این است که خانواده خود را نیز در کسب و کارتان درگیر کنید. به عنوان مثال شاید همسرتان بتواند به شما در حسابداری کمک کند. اگر فرزندانتان به اندازه کافی بزرگ شده اند می‌توانند به شما در کسب و کارتان کمک کنند و شاید در نهایت کسب و کار شما به آن‌ها برسد.

۳- آیا شما به اندازه کافی اعتماد به نفس برای ساخت و شروع کسب و کار خود و به موفقیت رسیدن را دارید؟

تعداد بسیار کمی از کسب و کارها هستند که می‌توانند یک شبه به موفقیت برسند. رسیدن به موفقیت نیازمند کار سخت، صبر و استقامت است و ممکن است مدت ها طول بکشد. برخی از کسب و کارها می‌توانند در عرض چند ماه به سوددهی برسند اما برخی دیگر ممکن است سال ها طول بکشد تا موفق شوند.

شما باید شکست های اولیه را در کسب و کارتان بپذیرید و قادر به تصمیم گیری های مهم و مقابله با شکست ها و مشکلات باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن