کارآفرینی

قبل از شروع کسب و کار این ۳ سوال را از خود بپرسید

آیا شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که به راه اندازی و شروع کسب و کار کوچک فکر می‌کنید؟ بهتر است بدانید که در مسیر درستی قرار گرفته اید اما قبل از شروع کسب و کار برای خودتان، باید به خیلی چیزها فکر کنید.

شروع یک کسب و کار کوچک می‌تواند یک رویداد مهم یا تغییر دهنده در زندگی شما باشد. برای شروع کسب و کار کوچک شما باید این ۳ سوال اساسی را از خود بپرسید:

۱- آیا واقعا می‌خواهید به صورت مستقل عمل کنید و تصمیم گیرنده خودتان باشید و همه مسئولیت یک کسب و کار را بپذیرید؟

برخی از افراد شخصیتی دارند که تنها می‌توانند مانند یک کارمند منظم کار کنند. کارفرمایان تصمیمات مدیریتی را اتخاذ می‌کنند و شما به عنوان یک کارمند کار خود را انجام می‌دهید و امیدوارید که در عوض دستمزد کار خود را منظم و سرموقع دریافت کنید. مسئولیت های شما و انتظارات رئیس از شما به وضوح تعریف شده است.

کسب و کاری که برای خودتان شروع می‌کنید کاملا متفاوت است. شما خودتان یک شرکت هستید و به همین ترتیب موفقیت یا شکست کسب و کار به طور کامل به خود شما بستگی دارد. هیچ کس به شما نمی‌گوید که چه کاری انجام دهید، تصمیم گیری ها توسط خود شما انجام می‌گیرد و دستمزد شما بستگی به توانایی شما در جذب مشتری برای محصول یا خدماتتان دارد.

۲- آیا مشتاق هستید که سخت کار کنید و آمادگی آن را دارید که چیزهایی را به خاطر کسب و کار کوچکتان قربانی کنید؟

تمام صاحبان کسب و کار با تجربه به شما این را می‌گویند که شروع کسب و کار سختی های زیادی دارد. به خصوص در اوایل راه اندازی یک کسب و کار که شما ممکن است مجبور باشید خودتان مدیر، کارگر، حقوقدان، حسابدار و هر چیز دیگری که مورد نیاز است باشید. این به معنای ساعت های کار طولانی، شب های بی پایان و آخر هفته های بدون تعطیلات است. در مورد کسب و کارهای خرده فروشی شما مجبور هستید که محل کار خود را در طول ساعات کاری به طور منظم باز کنید.

حتما بخوانید:  کارآفرینی و ترس

اگر دارای خانواده هستید آن‌ها باید آمادگی ساعات کار اضافه شما را داشته باشند. البته بهترین راه برای مدیریت این است که خانواده خود را نیز در کسب و کارتان درگیر کنید. به عنوان مثال شاید همسرتان بتواند به شما در حسابداری کمک کند. اگر فرزندانتان به اندازه کافی بزرگ شده اند می‌توانند به شما در کسب و کارتان کمک کنند و شاید در نهایت کسب و کار شما به آن‌ها برسد.

۳- آیا شما به اندازه کافی اعتماد به نفس برای ساخت و شروع کسب و کار خود و به موفقیت رسیدن را دارید؟

تعداد بسیار کمی از کسب و کارها هستند که می‌توانند یک شبه به موفقیت برسند. رسیدن به موفقیت نیازمند کار سخت، صبر و استقامت است و ممکن است مدت ها طول بکشد. برخی از کسب و کارها می‌توانند در عرض چند ماه به سوددهی برسند اما برخی دیگر ممکن است سال ها طول بکشد تا موفق شوند.

شما باید شکست های اولیه را در کسب و کارتان بپذیرید و قادر به تصمیم گیری های مهم و مقابله با شکست ها و مشکلات باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن