بازاریابی

راهکارهای صرفه‌جویی بودجه در بازاریابی محتوا

بازاریابان محتوا اکثرا دو تقاضا دارند که می‌خواهند پاسخ درستی برای آن‌ها بیابند. اول اینکه می‌گویند که خواهان محتوایی هستند که با تعاملات (Engagement) بسیار بالا نتیجه بگیرد و دوم اینکه دوست دارند برای برنامه های محتوایی خود بودجه بیشتری در اختیار داشته باشند.

واقعیتی که شاید برای همه وجود داشته باشد محدودیت و کمبود بودجه است. اما باید این نکته را بدانید که برای بهبود محتوا و تعامل بالا از طریق محتوای خوب همیشه لازم نیست که بودجه زیاد در اختیار داشته باشید بلکه به چگونگی انجام کار شما نیز بستگی دارد. شما با برنامه ریزی مناسب در زمینه تهیه و تولید محتوا می‌توانید با بودجه محدود به نتایج بسیار مطلوبی دست پیدا کنید و در بازاریابی محتوا بسیار موفق و تاثیر گذار باشید

در اینجا به شما دو راه کار معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن و برنامه ریزی در آن بتوانید در هزینه های تولید محتوای خود صرفه جویی کنید:

۱- به جای کمیت بر روی کیفیت تاکید کنید

برای داشتن بیشترین صرفه جویی در هزینه های بازاریابی محتوا باید سعی کنید در یک فضایی که هزینه محور است فعالیت نکنید. بهتر است تمام مزایای فرمت های مختلف محتوا و استفاده از آن‌ها و همچنین مواد اولیه آن‌ها را در نظر بگیرید و با بودجه و تخصص خود آن را تطبیق دهید.

هرچه وقت بیشتری در تحقیق درباره تولید محتوا صرف کنید، محتوایی که شما تولید می‌کنید قابل اطمینان تر و معتبرتر خواهد بود. گذشته از این‌ها باعث صرفه جویی در هزینه های تولید محتوا و همچنین جلب توجه بیشتر مخاطبانتان می‌شود و دیگر نیازی نیست تا از روش ها و ترفندهای هزینه بر در تولید محتوا برای جلب نظر مخاطبتان استفاده کنید.

۲- انواع مختلف محتوا را با برنامه خود ادغام کنید

شما می‌توانید سرمایه گذاری محتوای خود را با استفاده از فرمت های متفاوت و جدید تا حد زیادی گسترش دهید. زیرا در بین فرمت های متفاوت فرصت های زیادی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از این فرمت های متنوع و جدید تصویر جدیدی از محتوای خود بسازید و خسته کننده بودن آن را برطرف کنید.

به عنوان مثال اگر شما تنها به اندازه ۳ روش برای تولید محتوا بودجه دارید، به جای سه روش قدیمی و همگانی از ۳ روش جدید استفاده نکنید؟ شما می‌توانید از تجربیات جدیدی مثل پادکست ها با توجه به بودجه خود استفاده کنید و با برنامه ها و روش های تولید محتوای خود ادغام کنید.

سخن پایانی

به طور خلاصه باید گفت که نباید اجازه دهید که محدودیت بودجه رویاهای شما را نیز برای کسب و کارتان محدود کند. سعی کنید قبل از فکر کردن به بودجه اطمینان حاصل کنید که محتوای جدید و با کیفیتی برای خریداران خود تهیه می‌کنید. شما با استفاده از همین روش های گفته شده می‌توانید در هزینه های بازاریابی محتوا تا حد زیادی صرفه جویی کنید و تاثیر مثبت و به سزایی بر روی خریداران خود بگذارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن