رپورتاژ

با درمانکده از بهترین پزشکان متخصص نوبت آنلاین بگیرید

درمانکده سرویس آنلاین در حوزه سلامتی است که با هدف دسترسی ساده و سریع بیماران به پزشکان متخصص تاسیس شد. همه ما می‌دانیم و تجربه کرده‌ایم که رزرو نوبت از پزشکان متخصص با اتلاف زمان همراه است. در قدم اول احتمالا با پیدا کردن پزشک متخصص باتجربه مشکل پیدا می‌کنیم، پس از آن باید امیدوار باشیم که روز و ساعت ویزیت با زمان ما هماهنگ باشد. آنقدر نوبت‌گیری برایمان مهم است که اصلا به بُعد مسافت مطب از منزل‌مان و ترافیک مسیر توجه نمی‌کنیم؛ در واقع هرچه باشد می‌پذیریم. در عوض سعی می‌کنیم زودتر از منزل خارج شویم تا در ساعت تعیین‌شده در مطب پزشک حاضر شویم. وقتی به مطب می‌رسیم تازه می‌فهمیم که باید در صف انتظار طولانی بیماران منتظر بمانیم، بعضی وقت‌ها متوجه می‌شویم اصلا پزشک هنوز در مطب حضور ندارد.

اینطور به نظر می‌رسد زمان بیمار ارزشی ندارد و انتظار کشیدن‌های بیمار بخشی از دریافت نوبت است؛ گاهی اوقات آنقدر این زمان طولانی می‌شود که درد فروکش می‌کند و ترجیح می‌دهیم به خانه برگردیم. درمانکده این درد حوزه سلامت را درک کرده است و تلاش می‌کند تا با معرفی پزشکان متخصص، بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پزشک دسترسی داشته باشند.

درمانکده چطور زمان رزرو نوبت مطب پزشکان را کاهش می‌دهد؟

درمانکده برای کاهش زمان نوبت‌گیری راه‌کارهای زیر را ارائه کرده است:

معرفی پزشکان متعهد با توجه به میزان رضایتمندی بیماران

یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود مطب برخی پزشکان بسیار شلوغ باشد و مطب برخی دیگر خلوت، عدم آگاهی بیماران و اطلاع‌رسانی صحیح در این حوزه است. در واقع پزشکان متعهد و باتجربه بسیار زیادی وجود دارند که شناخته‌شده نیستند. درمانکده سعی کرده است با معرفی این پزشکان، بیماران انتخاب‌های متعددی داشته باشند. فرض کنید دنبال دکتر ارتوپد هستید و می‌خواهید بدانید چگونه لیست پزشکان متخصص درمانکده، در یافتن بهترین پزشک ارتوپد به شما کمک می‌کند.

این مجموعه ساز‌وکاری را فراهم کرده است تا بیماران بتوانند نظرات و میزان رضایتمندی خود از مراجعه به پزشک را در سایت به اشتراک بگذارند. شما با بررسی این نظرات می‌توانید بهترین پزشک متخصص را انتخاب و نوبت اینترنتی بگیرید. علاوه‌بر این در لیست پزشکان می‌توانید میزان تجربه و تحصیلات پزشک مورد نظر را نیز ببینید.

مشخص کردن زمان نوبت‌گیری

فرض کنید می‌خواهید از بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران نوبت حضوری بگیرید. وضعیت‌تان طوری است که همین امروز و یا فردا به کمک پزشک نیاز دارید. حالا علاوه‌بر مشکلات قبلی، باید پزشک متخصصی را پیدا کنید که زمانش را با زمان شما تطبیق دهد. به نظرتان چقدر شانس دارید که پزشک باتجربه‌ایی را پیدا کنید که او زمانش را با زمان شما تنظیم کند؟ درمانکده ادعا نمی‌کند که می‌تواند جریان را برعکس کند، به‌طوریکه پزشکان متخصص زمان خود را با زمان بیمار تنظیم کنند؛ اما راه‌کار خوبی پیدا کرده است.

اگر همین حالا به لیست پزشکان متخصص درمانکده مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که زودترین زمان نوبت ویزیت (روز و ساعت) برای کاربران ثبت شده است. همچنین با انتخاب هر پزشک تقویم کاری آن‌ها نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با توجه به مشکلی که دارید برای دریافت اولین نوبت خالی مطب پزشک به صورت آنلاین اقدام کنید.

مشخص کردن مدت زمان انتظار در مطب

بسیار باید خوش‌شانس باشید تا دقیقا در ساعت مشخص‌شده بتوانید با پزشک متخصص ملاقات کنید. در بیشتر مواقع باید از چند دقیقه تا چند ساعت در مطب بنشیند و انتظار بکشید تا نوبت‌تان شود. درمانکده برای اینکه بتواند در این زمینه به شما کمک کند، مدت زمان انتظار در مطب را به‌طور حدودی برای کاربران خود مشخص کرده است. همچنین از آنجا که اتلاف وقت بیماران در مطب پزشکان یک مشکل رایج است، بسیاری از کاربران در بخش نظرسنجی به این مورد اشاره می‌کنند. شما می‌توانید با بررسی آن‌ها متوجه شوید که پزشک چقدر برای زمان بیمار ارزش قائل است.

مشخص کردن مکان جغرافیایی مطب پزشک

یکی دیگر از مشکلاتی که بیماران برای دریافت نوبت از پزشکان متخصص با آن مواجه هستند، بُعد مسافت بین منزل با مطب پزشک است. گاهی اوقات نیز موقعیت مکانی مطب پزشک به گونه‌ای است که مجبور هستید علاوه‌بر انتظار در صف بیماران، زمانی را برای شلوغی، ترافیک مسیر و پیدا کردن جای پارک نیز در نظر بگیرید. اگر در کلان‌شهری مانند تهران زندگی می‌‌کنید باید طرح ترافیک را به این مشکلات اضافه کنید. شاید مجبور باشید برای رسیدن به مطب دکتر، با آن حال مریض‌تان، قسمتی از راه را پیاده یا با وسایل نقلیه عمومی و شاید اسنپ طی کنید.

درمانکده ادعا نمی‌کند که می‌تواند راه‌حلی برای شلوغی و طرح ترافیک پیدا کند، اما سعی کرده است با قرار دادن نقشه و موقعیت مکانی مطب، اطلاعات مفیدی را در این زمینه به کاربران خود ارائه کند تا قدری از دغدغه‌های آن‌ها کم شود. این نقشه به شما کمک می‌کند تا مسیرهای رسیدن به مطب را بررسی کنید و بدانید دقیقا با چه مشکلات احتمالی در مسیر مواجه می‌شوید.

نمی‌خواهیم فرایند نوبت‌گیری از پزشکان متخصص را سخت جلوه دهیم؛ اما قابل انکار نیست که در زمان بروز بیماری نظام خدمات پزشکی آنقدر قدرتمند کار نکرده است که بیماری تنها دغدغه بیماران باشد. بیمار و اطرافیان او در هر مرحله، از پیدا کردن پزشک متخصص، نوبت‌گیری، هزینه ویزیت گرفته تا انجام آزمایش‌های پزشکی، تهیه دارو و هزینه دارو، با شوک و استرس مواجه می‌شوند. درمانکده این خلا را درک کرده است و به سهم خود تلاش می‌کند تا قدمی کوچک اما موثر در این زمینه بردارد.

آیا خدمات درمانکده به دریافت نوبت اینترنتی محدود می‌شود؟

درمانکده در کنار خدمات دریافت نوبت اینترنتی از مطب پزشکان، خدمات زیر را نیز ارائه می‌دهد:

مشاوره آنلاین پزشکی

با توجه به وضعیت خود می‌توانید به شکل‌های زیر از خدمت مشاوره پزشکی درمانکده استفاده کنید:

  • مشاوره تلفنی
  • مشاوره اینترنتی که به سه شکل زیر ارائه می‌شود:
  • متنی
  • صوتی
  • تصویری

تست هوشمند کرونا

با استفاده از این تست می‌توانید به‌طور آنلاین و رایگان وضعیت ابتلای خود به کووید ۱۹ را بررسی کنید. البته این تست جایگزین آزمایش تشخیصی کرونا PCR و آنتی بادی نیست.

داروخانه درمانکده

از خدمات داروخانه درمانکده می‌توانید برای خرید انواع مکمل‌های دارویی، ورزشی، محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنید. این محصولات با مناسب‌ترین قیمت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و پس از خرید در کوتاه‌ترین زمان برای آن‌ها پست می‌شود. همچنین قبل از خرید محصول می‌توانید با پزشک درمانکده مشورت کنید.

بانک اطلاعات مراکز درمانی

این خدمت درمانکده به شما کمک می‌کند تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین و مناسب‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی را پیدا کنید. درمانکده این مراکز را در دسته‌بندی‌های زیر ارائه کرده است:

  • بیمارستان‌ها
  • مراکز تصویربرداری
  • کلینیک‌ها
  • آزمایشگاه‌ها
  • داروخانه‌ها

هزینه دریافت مشاوره آنلاین و نوبت‌گیری اینترنتی درمانکده چقدر است؟

ارائه خدمات نوبت‌گیری اینترنتی برای مشاوره و نوبت حضوری در درمانکده رایگان است. همچنین باید بدانید هیچ تفاوتی بین حق ویزیت حضوری با نوبت‌گیری آنلاین وجود ندارد.

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن