کارآفرینی

چگونه با انگیزه بمانید وقتی چشم انداز شما را نمی‌بینند

زندگی یک کارآفرین معمولا چالش های فراوانی دارد که این چالش ها همیشه هم جذاب نیست و شما باید بدانید با وجود این چالش ها چطور بازهم با انگیزه بمانید.

شما ممکن است چندین ماه یا حتی سال ها نتوانید از ایده هایتان پول در بیاورید. مردم ممکن است از شما سوال کنند چه زمانی کسب و کار شما به پیشرفت و سوددهی خواهد رسید. حتی ممکن است از اینکه شما سخت کار می‌کنید اما سوددهی کمی دارید متعجب شوند. متاسفانه آن ها چشم انداز شما را نمی‌بینند.

چگونه در این شرایط باز هم با انگیزه بمانیم:

یک عمل کننده باشید نه یک سخنران

ما باید بیاموزیم که ایده های خود را نزد خود نگه داریم به جای اینکه آن ها را با افرادی که اعتقاد کمی به ایده های ما دارند در میان بگذاریم. وقتی چیزی را با کسی به اشتراک می‌گذارید یا با آن‌ها در میان می‌گذارید، پاسخ و واکنش آن ها هیچ ارتباطی به کار شما ندارد بلکه چیزی است که خودشان فکر می‌کنند.

از ذهنیت خود محافظت کنید، یک اندیشه مثبت به شما کمک می‌کند تا انگیزه‌ی خود را حفظ کنید. اطلاعات خود را با دوستان و خویشاوندانی که همیشه منفی هستند در میان نگذارید. هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، ابتدا انجام دهید سپس درباره‌ی آن حرف بزنید.

منزوی نشوید

اگر نزدیک ترین دوستان و خانواده شما اشتیاق شما را درک نکنند، ممکن است از آن‌ها دوری کنید. این کار شما را منزوی می‌کند. بهتر است بیرون بروید و فعالیت های اجتماعی خود را داشته باشید. حتی اگر شما یک فرد درونگرا هستید، عدم تعامل با انسان ها یا فعالیت در فضای باز می‌تواند ذهن شما را ضعیف کند.

سخن پایانی

یک کارآفرین خلاق بودن، ممکن است باعث منزوی شدن شود. این امر ممکن است شما را از مسیرتان منحرف کند. این موضوع برای بعضی افراد ناراحت کننده است. افکار و ایده های خود را دنبال کنید، با انگیزه بمانید و در مسیر خود به درستی گام بردارید.


مجموعه

انگیزش


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن