استراتژی

تعیین اهداف واضح و کاربردی برای کسب و کار

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه اهداف واضح و کاربردی برای کسب و کار را مشخص کنید و تغییراتی که لازم است انجام دهید تا از طریق آن ها به قدرت برسید را بدانید:

۱- اهدافی را که می‌خواهید اولویت بندی کنید روشن کنید

یکی از  بزرگترین چالش های هر کسب و کار انجام هم زمان چند کار است. شما نیاز به پیدا کردن مشتریان چدید، حفظ مشتریان موجود، مدیریت امور مالی، ایجاد انگیزه در کارکنان و غیره دارید که باید همه این ها را هم زمان انجام دهید.

هنگامی که تنظیم اهداف بزرگ شرکت را به صورت سالیانه انجام می‌دهید باید اولویت های خود را بدانید.

۲- اهداف اولویت بندی شده را با تیم خود مرور کنید

هر مدیر موفق در هر کسب و کاری می‌داند که کسانی که برای او کار می‌کنند ارزشمندترین دارایی او هستند.

تیم شما هر روز در شرکت شما مشغول به کار هستند، برروی محصولات کار می‌کنند و یا با مشتریان صحبت می‌کنند. آن ها کسانی هستند که می‌توانند به شما بگویند چه چیز در کسب و کارتان عملی است و چه چیزی عملی نیست.

پس شما پس از تجزیه و تحلیل آنچه در مورد آن تصمیم گرفته اید که به عنوان اهداف برتر کسب و کارتان باشد را با کارکنان خود در میان بگذارید و نظر آن ها را جویا شوید. آن ها ممکن است نظرات مفیدی را در این باره به شما ارائه دهند.

۳- به وجود آوردن عادات تجاری خوب برای رسیدن به اهداف خود

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید برنامه ای تنظیم کنید و عادت های خوبی را در آن ایجاد کنید.

مثلا در زندگی اگر شما بخواهید وزن کم کنید باید برنامه ورزشی در نظر بگیرید و برای طبخ غذاهای سالم وقت  بگذارید و مواردی از این قبیل. در مورد اهداف واضح و کاربردی برای کسب و کار خود نیز باید به همین شیوه عمل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن