منبع این مقاله
ارتباطاتمدیریت خود

۱۰ اشتباه زبان بدن که فروشندگان باید از آن اجتناب کنند (از پربازدیدهای HubSpot)

این مقاله دارای نسخه PDF انگلیسی است. (لینک دانلود)

درباره نویسنده

نویسنده
لزلی یی، سردبیر وبلاگ فروش هاب اسپات است و در زمینه بهبود نرم افزار فروش هاب اسپات کار می‌کند. او در این مقاله به اشتباهات رایج فروشندگان در زبان بدن می‌پردازد.

زبان بدن جزو مباحث پرطرفداری است که اغلب خوانندگان بسیاری را به خود جذب می‌کند؛ اما بین مطالعه درباره زبان بدن و اجرای زبان بدن فاصله زیادی است. این مطلب به ۱۰ اشتباه زبان بدن می‌پردازد.

  1. وضعیت بدن

وضعیت بدن یکی از ویژگیهای صحبت کردن در زبان بدن است. اگر پشت خود را خم کرده، شانه های خود را پایین بیاورید و گردنتان را شل نگه دارید در این صورت یک پیام ضعیف ارسال می کنید که مخاطبانتان به حرفه بودن شما مشکوک شوند و برایشان دراین باره سوال پیش آید.

  1. ضرب زنی با انگشتان دست خود

شاید این یک تیک عصبی یا یک عادت قدیمی است، اما زدن انگشتان دست و پا  برروی میز باعث می شود که به نظر برسد که شما بی صبرانه منتظر پایان جلسه هستید

  1. برقرار نکردن ارتباط چشمی

تماشای ساعت، نگاه کردن به پاهای خود،و یا نگاه مدوام به صفحه نمایش و یا پاورپوینت خود رفتاری نادرست و غیر حرفه ای است. در عوض، با ایجاد یک نقطه تماس، برای چند ثانیه کوتاه، با هرکسی ارتباط چشمی برقرار کنید.

این ارتباط چشمی می تواند کوتاه، اما خیلی سریع نباشد- زمان ایجاد آن صمیمی باشید. به سرعت با سر خود اطمینان دهید  پیامی را به مخاطب خود می رسانید که شخص شما و مخاطبتان به آن علاقمند هستید.

ارتباط چشمی در زبان بدن
ارتباط چشمی در زبان بدن

 

  1. ارتباط چشمی زیاد

از طرف دیگر، شما نمی خواهید مشتری های احتمالی خود را از دست بدهید. و خیره شدن به آنها در طول جلسات، راهی مطمئن برای از دست دادنشان است!

[restrict paid=true]
  1. با آنها رودررو نشوید

در حالی که مشتری های شما ممکن است توجه کامل شما را به خود جلب کند، آنها نمی دانند که شما به دیوار رو نگاه کرده و یا به آنها نگاه می کنید

به طور مشابه، قدم زدن به عقب و جلو و یا حرکت دست ها و پاها به سرعت باعث ایجاد سر و صدا  و وسواس است و زمانی که تلاش می کنید اطلاعات متقاعد کننده ای را ارائه دهید، خوب نیست. در عوض، اطمینان را با اطمینان  و آرام حرکت کنید.

مهم نیست که در یک مکان بمانید—و یا در یک بازه زمانی طولانی با مشتری های احتمالی خود روبه رو شوید.

تماما به سمت جلو حرکت کنید—یا حتی کل جمعیت- اطمینان حاصل کنید که یک پیام مثبت را انتقال می دهید

  1. نگاه کردن به ساعت

اگر ساعت یا ساعت مچی خود بارها و بارها در جلسه چک کنید نشانه ی واضحی برای مخاطبین شماست : که شما باید جایی بهتر باشید

  1. بررسی گوشی یا ایمیل خود

گر در جلسه ی خود دستگاه های خود را چک کنید، هیچ راهی برای حفظ تمرکزتان وجود ندارد- چند وظیفه ای بودن کار نمی کند. و برای یک لحظه فکر نکنید مخاطبین شما متوجه نمی شود که شما متون خود را چک می کنید.

  1. مالش دست ها

بستن دست ها، مالیدن آنها روی هم یا حرکت مداوم و بی قراری آنها باعث عصبانیت می شود و ممکن است مخاطب  احساس ناراحتی کند یا به آنچه که می گویند اعتقاد نداشته باشد.

در عوض، بازوی های خود را در طرفین خود نگه دارید و به صورت آینه ای باز کنید. از دستان خود استفاده کنید تا آنچه  که دهانتان می گوید را، از طریق حرکات محاسبه شده و مختصر بیان کنید.

  1. گره کردن دست ها

با گره کردن دست ها ممکن است این پیام را بدهد که شما از چیزی ناراضی هستید این یک موقعیت دفاعی است که بین شما و مخاطبانتان فاصله ایجاد می کند.

بازوهای خود را باز کنید و از بدن خود دور کنید – مثل اینکه به زدن یک تیر خرس بزرگ فکر می کنید. این ژست بازی است که دعوت کننده و گرم است، به مخاطبان حس آرامش و اعتماد می دهد.

  1. گره کردن و روی هم انداختن پاها

پاهای شما دورترین نقطه از مغزتان هستند، بنابراین  گاهی اوقات کنترل انها هنگام ارائه خیلی سخت تر است . تکان دادن مداوم پاها و تنظیم موقعیت ایستادن  به مخاطبان شما این حس را منتقل می کند که شما ناراحت و بی قرار هستید.

با اطمینان ایستاده و نسبت به مخاطبان حرکات محاسبه شده و کنترل شده  انجام دهید. بگذاریدهر کس فکر کند قبلا این حرکات را انجام داده و تمرین کرده اید و آنها را مطمئن سازید که شما یک فرد با تجربه در ارائه هستید.

زبان بدن برای ارائه خوب ضروری است و سزاوار تمرین است. بیش از حد مراقب باشید یا بی دقتی نکنید. شما می خواهید طبیعی باشید.

وضعیت را به عنوان یک دوستی که اطلاعات را با او به اشتراک می گذارید در نظر بگیرید، نه سخرانی یک دانش آموز. دفعه بعد که این نکات را به یاد می آورید و اجرا می کنید ، ببینید مخاطبان شما چه واکنشی نشان می دهند.

[/restrict]
برچسب ها
آموزش های حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.