منبع این مقاله
مدیریت ارتباط با مشتری

۳ راه برای اطمینان از رضایت مشتریان

مهم نیست که کسب وکار شما چیست. شما احتمالا نیاز به سطوح ارتباطات تنگاتنگ با مجموعه مشتریان خود دارید. درحالی‌که تعدادی از مشتریان از اکثر محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند، بقیه آنان به سختی از این محصولات استفاده می‌کنند.

شناسایی اکثر مشتریان متعهد به شما، می‌تواند در ایجاد روابط طولانی‌مدت با این مشتریان کمک کند و مثالی برای دیگران باشد که که کاملا هر محصول یا خدمات پیشنهادی شما را درک می‌کنند. و یکی از روشهای اصلی بهبود روابط با مشتریان برتر از طریق ایجاد برنامه حمایت از مشتری است.

بسیاری از کسب وکارهای B2B، اهمیت برنامه حمایت از مشتری را می‌شناسند. درحقیقت، (براساس تحقیق  IDC) در حالی‌که تنها ۱۰% از کسب وکارهای B2B در سال ۲۰۱۷ برنامه حمایت از مشتری داشتند، این آمار در سال ۲۰۱۸ به ۶۷% افزایش یافت.

توسعه یک برنامه حمایت از مشتری، می‌تواند به شما در تبدیل مشتریان متعهد به سفیران برند کمک کند. به این نکته‌ها توجه کنید تا برنامه حمایت از مشتری را بسازید و مشتریان شما احساس قدردانی کنند.

از مشتریان برای پیوستن به برنامه حمایت از مشتری شما دعوت کنید

اجازه دهید مشتریان برتر شما بدانند که وفاداری آنها بدون توجه نمانده است و از خدمت آنها با یک دعوت رسمی برای پیوستن به برنامه حمایت از مشتری خود تشکرکنید. قبل از دعوت آنها برای پیوستن به برنامه، تنها به اینکه حمایت از مشتری چگونه به کسب وکار شما سود خواهد رساند، فکر نکنید؛ بلکه باید به این هم فکر کنید که چگونه به اعضا سود خواهد رساند و این مزایا را در دعوت آنان به طور برجسته نمایش دهید.

در سال ۲۰۱۸، شرکت من یک برنامه حمایت از مشتری را راه‌اندازی کرد که یک انجمن اختصاصی از رهبران منابع انسانی و استخدام متخصصانی که کاملا بستر ما را درک می‌کنند، فراهم می‌کند. امروزه، این برنامه بیش از۲۰۰ عضو دارد و هم‌چنان هم رشد این اعضا ادامه دارد. فراتر از اینکه سفیرانی برای برند ما شوند، اعضا مزایای متنوعی را می‌بینند. این مزایا شامل محتوای اختصاصی، فرصتی برای شبکه‌سازی با متخصصان باسابقه در حرفه خود و مزایای دیگر می‌شود.

زمانی‌که شما مشتریان برتر خود را برای پیوستن به برنامه حمایت از مشتری خود دعوت کردید، اطمینان داشته باشید که برنامه خود را روی وبسایت خود و دیگر کانالها به اطلاع عموم رسانده‌اید و به دیگر مشتریان فرصتی برای پیوستن به آن و ایجاد ارتباط تنگاتنگ بیشتر با آنها بدهید.

برنامه حمایت از مشتری
برنامه حمایت از مشتری

 

دسترسی‌های اولیه و زود به ویژگی‌های جدید را فراهم کنید

اکثر مشتریان متعهد شما احتمالا در بین اولین متقاضیان آخرین محصولات و ویژگی‌های شما هستند و هر زمان که شما چیز جدیدی را اعلان می‌کنید، هیجان زده می‌شوند. به جای اینکه آخرین به‌روز رسانی‌ها را برای تمام مجموعه مشتریان خود پخش کنید، به گروه حمایت از مشتریان خود اجازه دهید تا نگاهی به اتفاقات آینده داشته باشند.

به مشتریان متعهد دسترسی اولیه به جدیترین پیشرفت‌ها را اعطا کنید که به آنها احساس ارزشمند بودن را می‌دهد و مشتریان را به ادامه ارتباط عمیق با کسب وکار شما تشویق می‌کنند. به دلیل این‌که، طرفداران شما بیشتر از سایر مشتریان در مورد اقدامات شما می‌دانند تا بتوانند بازخورد صحیحی را روی پیشنهادات جدید شما فراهم کنند و تیم شما بتواند اصلاحاتی را قبل از اعلام رسمی محصولات و ویژگی‌های جدید برای تمام مجموعه مشتریان انجام دهند.

دستیابی به برنامه حمایت از مشتری خود برای پیشنهاد دسترسی اولیه به ویژگی‌های جدید به آنها را در نظر بگیرید. اگر ویژگی‌های جدیدی وجود دارد، بپرسید که آیا آنها تمایلی به افزوده شدن به محصولات و خدمات شما دارند یا نه، و ارائه پیشنهادات و انتقادات کلی در مورد تجربه مشتری را به طور کلی درخواست کنید. با استفاده از این انتقادات و پیشنهادات، شما به طور مداوم می‌توانید پیشنهادات خود را اصلاح کنید تا با نیازهای برخی از ارزشمندترین مشتریان مواجه شوید.

درخواست ارائه بازخورد کنید و به آنها عمل کنید

فراتر از اشتراک‌گذاری اولین بازدید از آخرین پیشرفت‌ها، به طور منظم ارائه بازخورد از برنامه حمایت ازمشتری را درخواست کنید تا ببینید که کسب وکار شما چگونه در سراسر هیئت مدیره اجرا می‌شود. نظرسنجی‌های مستمر برای تمام مجموعه مشتریان خود ارسال کنید و به طور منظم چک کنید که آنها کدام‌یک از پیشنهادات شما را بیشتر دوست دارند و چه بهبودهایی برای آسان کردن زندگی و شغل آنها می‌توان انجام داد.

درحالی‌که فرستادن یک نظرسنجی برای تمام مشتریان، به شما در جمع‌آوری بازخورد جامع کمک می‌کند؛ فرایند بازخورد را با حمایت از مشتری خود یک گام به جلو ببرید. برای مثال، شما می‌توانید یک جلسه بازخورد اختصاصی‌تر را میزبانی کنید که در آن مشتریان فرصتی برای اشتراک‌گذاری مستقیم تفکرات خود نسبت به محصول یا تیم اجرایی شما دارند. و زمانی‌که شما این بازخورد را در دست داشته باشید، گام‌هایی را تعیین کنید تا آپدیتها را در استراتژی تجاری و نقشه راه کلی خود قرار دهید.

برنامه حمایت از مشتری می‌تواند در رشد کسب وکار شما به سطح دیگر کمک کند. با دنبال کردن این گام‌ها، شما می‌توانید مشتریان فعلی خود را تشویق کنید تا نسبت به همکاری با شما هیجان زده شوند و مشتریان جدیدی را جذب کنیدکه خود را متعهد به مشارکت مداوم می‌دانند.

منبع
Inc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن