استراتژی

۴ نکته مدیریت مالی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک

شروع یک کسب و کار همیشه با چالش های زیادی همراه است اما مهمترین نگرانی های صاحبان کسب و کارهای کوچک نگرانی های مالی است. راه های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با اصلاح پروسه های عملیاتی خود مسائل مالی را از پیش رو بردارید و مواردی وجود دارد که می‌توانید در مدیریت روزمره کسب و کار خود برای بهبود امور مالی به آسانی نجام دهید.

مواردی که در زیر آورده شده است راهنمایی های روزمره ای هستند که صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌توانند برای مدیریت مالی در روند مدیریت خود استفاده کنند.

۱- مخارج شخصی و مخارج کسب و کار را مخلوط نکنید

دلایل زیادی وجود دارد که شما به عنوان یکی از صاحبان کسب و کارهای کوچک نباید مخارج و حساب های شخصی و کسب و کار خود مثل مالیات و بدهکاری های شخصی را با هم مخلوط کنید.

بهترین راه برای حفظ جدایی این هزینه ها، تنظیم بودجه شخصی و بودجه کسب و کار است. سعی کنید به آن‌ها به طور جداگانه بپردازید به طوری که کارت های اعتباری کسب و کار و امور مالی شخصی از هم جدا باشد.

۲- پیش از امضای یک قرار داد با فروشندگان مذاکره کنید

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید به خاطر داشته باشند که هنگام خرید از فروشندگان یا بستن قرارداد با تأمین کنندگان، سعی کنند برای معامله بهتر با آنان مذاکره کنند. و یادشان باشد که هنگام تصمیم گیری همه چیز را بررسی کنید تا دچار ضرر مالی نشوند.

۳- پرداخت صورت حساب ها را در هر دوره به موقع انجام دهید

بسیار مهم است که همانطور که در مورد امور مالی شخصی خود صورتحساب ها را به موقع پرداخت می‌کنید به عنوان یکی از صاحبان کسب و کارهای کوچک در مورد کسب و کار خود نیز با همان دقت و به موقع پرداخت صورتحساب را انجام دهید. هزینه های عقب افتاده پرداخت ها و وام ها می‌تواند بهای زیادی برای شما داشته باشد و همواره باعث افزوده شدن بر این هزینه ها شود و مجبور به پرداخت دیرکرد آنان شوید. همانطور که در مورد مالیات گفته می‌شود، پرداخت خیلی دیر می‌تواند جریمه های جدی را به همراه داشته باشد.

۴- دوره حسابداری مقدماتی ببینید

شما به عنوان یکی از صاحبان کسب و کارهای کوچک مجبور نیستید به صورت فیزیکی و اتوماتیکی با پول سرو کار داشته باشید اما تصمیمات مربوط به پول را شما باید برای شرکت اتخاذ کنید. بنابراین حتی اگر شما یک حسابدار استخدام کنید و با یک حسابدار کار کنید، باید اصول حسابداری کسب و کار را بدانید. در صورت نیاز در دوره های حسابداری آنلاین شرکت کنید یا به کلاس های حسابداری بروید و بیاموزید که چگونه پول نقد به کسب و کار کوچک شما وارد و از آن خارج می‌شود.

سخن پایانی

شما که یکی از صاحبان کسب و کارهای کوچک هستید هرچه بیشتر در مورد مسائل مالی کسب و کار خود بدانید، آمادگی بهتری برای گرفتن تصمیمات هوشمندانه در مدیریت کسب و کار خود دارید. درست است که این راهنمایی ها تا حدودی به شما در مورد مسائل مالی کمک می‌کند اما هیچ چیز جایگزین فعال بودن و پرتلاش بودن در کسب و کار نخواهد شد و زمانی که شما تلاش را با مدیریت صحیح مالی ترکیب کنید هیچ مشکل کوچک یا بزرگی نمی‌تواند شما را به چالش بکشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن