مدیریت افراد

۵ پیشنهاد برای قدردانی از کارمندان

اینکه شما انرژی خود را بر روی تقاضای مشتری متمرکز کنید کاملا طبیعی است. در حقیقت اگر اولویت اصلی شما مشتری باشد بسیار عالی است. مشتریان راضی بیشتر خرج می‌کنند و این باعث می‌شود شما هم راضی تر باشید. با این حال گاهی نشان دادن عشق و محبت به افرادی که هرروز کار می‌کنند تا مشتریان را راضی نگه دارند یعنی قدردانی از کارمندان نیز بسیار مهم است.

بر اساس یک مطالعه در دانشگاه وارویک، کارمندان شادتر ۱۲ درصد تولید بیشتری دارند. به همین دلیل ما به فکر قدردانی از کارمندان هستیم و کار آن‌ها را بیشتر مورد پذیرش قرار می‌دهیم.

۱- پیروزی های کوچک را جشن بگیرید

تمرکز کردن بر روی اهدافی که کارمندان بر روی آن تلاش می‌کنند آسان است. این ها اهدافی هستند که در استراتژی های شرکت شما مشخص شده اند و اغلب در نتیجه تکمیل یک محصول جدید یا دستیابی به هدف فروش سالیانه است. درواقع این اهداف اهدافی هستند که به پیمودن مسیر اهداف بزرگتر کمک می‌کنند. حتی اگر هنوز کار نهایی انجام نشده است اما قدردانی کارمندان و کار سخت آنان نشانه رویکرد متفکر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار است.

۲- برای انجام کار خوب به کارمندان پاداش دهید

یکی از بهترین راه های قدردانی از کارمندان جشن گرفتن دستاوردهای آن‌ها است. عملکرد آن‌ها را پیگیری کنید و اهداف مورد نظر خود را برآورد کنید. به جای اینکه تنها جشن های قدردانی همگانی در شرکت برگزار کنید می‌توانید از کارمندانتان به صورت فردی و شخصی نیز قدردانی کنید و به خاطر تلاش های مهم هر فرد به او پاداش دهید. بهترین راه این است که هرماه از کارمندان نظرسنجی کنید و کارمند نمونه ماه را انتخاب کرده و به او پاداش دهید.

۳- سالگرد تاسیس شرکت یا سالگرد استخدام فردی کارکنان را جشن بگیرید

بهترین دارایی یک شرکت کارمندانی است که مدت طولانی در آن شرکت کار می‌کنند. این ها کسانی هستند که باید به اندازه مشتریان وفادار و با سابقه خود بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید. مهم نیست که آن‌ها دو سال با شما بوده اند یا بیست سال. مهم تعهدی است که آن‌ها نسبت به شما دارند. یک راه ساده برای قدردانی از کارمندان وفادار گرفتن جشن سالگرد تاسیس شرکت و در کنار آن جشن سالگرد استخدام برای چنین کارمندانی است.

۴- بر روی سلامت کارکنان سرمایه گذاری کنید

قدردانی از کارمندان می‌تواند فراتر از شناخت و قدردانی از دستاوردهای آن‌ها باشد. شما می‌توانید قدردانی خود را با ارائه انگیزه هایی که به نفع کلیت فرهنگ شرکت و همچنین زندگی شخصی کارمندان است نشان دهید. به عنوان مثال اگر امکان آن را دارید ایجاد یک باشگاه ورزشی برای کارکنان شرکت یا کلاس های تناسب اندام، تهیه میوه ها و تنقلات سالم برای شرکت و غیره. همه این گزینه ها می‌تواند نوعی قدردانی از کارمندان باشد به نحوی که به آن‌ها می‌فهماند سلامت آن‌ها در داخل و خارج شرکت برای شما اهمیت دارد.

۵- از کارکنان بپرسید دوست دارند چگونه از آن‌ها قدردانی شود

شاید شما فکر کنید که می‌دانید کارکنانتان چه می‌خواهند اما گاهی اوقات این می‌تواند یک راز باشد. به جای جستجو برای کشف این راز تنها کافی است از خود کارمندانتان بپرسید. نظرسنجی از کارکنان بهترین گزینه برای این است که بدانید چطور دوست دارند از آن‌ها قدردانی کنید. این کار باعث می‌شود احترام و وفاداری آن‌ها نسبت به کسب و کار شما بیشتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن