رپورتاژ

بهترین سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ [رایگان]

دیجیتال مارکتینگ، عبارتی که در سال‌های اخیر، همه جا شنیده می‌شود و بر لزوم استفاده از آن تاکید می‌گردد. با توجه به گسترش استفاده از فضای آنلاین، بازاریابی موثر از حالت سنتی خود خارج و به بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است. پیش از آنکه چند سایت آموزش دیجیتال مارکتینگ را معرفی کنیم، باید با دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آموزش و یادگیری آن بیشتر آشنا شویم. عصر ارتباطات و اینترنت نه تنها باعث تغییر سبک زندگی ما شده، بلکه در حوزه‌های متعددی از جمله تبلیغات نیز تاثیرات بسیاری گذاشته است. یکی از این تغییرات شکل گیری تبلیغات دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ بوده است.

اما یادگیری دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟ در این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد و چند سایت آموزش دیجیتال مارکتینگ به زبان فارسی و انگلیسی را معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با شاخه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یکی از زیر شاخه‌های بازاریابی است که ابزارها و زیرشاخه‌های مختلفی دارد. برای آموزش دیجیتال مارکتینگ باید با این زیرشاخه‌ها به خوبی آشنا شوید.

  1. سئو، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو شامل فعالیت‌های متعددی مانند بهینه‌سازی تکنیکال سایت، تولید محتوا و لینک‌سازی داخلی به منظور بدست آوردن جایگاه خوبی برای وبسایت شما در موتورهای جستجو است. این اقدامات باعث می‌شود که در لیستی از کلمات کلیدی مدنظر و کسب و کارتان جایگاه خوبی به دست بیاورید و بیشتر در معرض مخاطبان قرار بگیرید.

  1. طراحی سایت، ابزاری برای معرفی کسب و کارتان

سایت‌ها در دنیای اینترنت بهترین ابزار برای معرفی کسب و کار شما به شمار می‌روند. داشتن یک سایت با طراحی مناسب و خوب از نظر بصری و تکنیکال به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را در تبلیغات به دست بیاورید. بنابراین طراحی و مهندسی سایت یکی از اصلی‌ترین زیرشاخه‌های بازاریابی دیجیتال است.

  1. تبلیغات، روشی برای بیشتر دیده شدن

تبلیغات دیجیتال در بستر اینترنت امکانات متعددی به بازاریابان می‌دهد و شما می‌توانید با رپورتاژ، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات محتوایی، بنری، همسان و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به اهداف بازاریابی خود دست یابید. تبلیغات در گوگل و پلتفرم‌های مشابه نیز خود هر کدام به دلیل پیچیدگی‌های زیاد، به صورت زیرشاخه جدا شناخته می‌شوند.

  1. شبکه‌های اجتماعی، از آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام تا توییتر و لینکدین

شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر به عنوان یکی از قدرتمندترین بسترهای معرفی کسب و کار و برندها به شمار می‌روند.

شما به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید شناخت کاملی به امکانات شبکه‌های اجتماعی (برای مثال اینستاگرام مارکتینگ) داشته باشید و استراتژی‌های مختلف تولید محتوا، خلاقیت، روابط عمومی و برندینگ را به خوبی بشناسید.

  1. گوگل ادز، مدیریت حرفه‌ای تبلیغات

گوگل ادز ابزار تبلیغاتی است که شرکت گوگل در اختیار بازاریابان قرار داده است. با استفاده از گوگل ادز می‌توانید تبلیغات خود را به لینک‌های اول جستجوی گوگل برسانید. آموزش این ابزار از مهمترین بخش‌های آموزشی در مسیر یادگیری دیجیتال مارکتینگ است.

  1. بازاریابی محتوایی، استراتژی مهم در جذب مخاطب

از مهمترین بخش‌ها در بازاریابی آفلاین و دیجیتال، تولید محتوا است. تولید محتوای کاربردی و تاثیرگذار برای مخاطبان و برطرف کردن نیازهای آنها به واسطه محتوا در قالب‌های ویدیو، متن، عکس، گرافیک و … بخش اصلی بازاریابی محتوایی به شمار می‌رود. انتشار این محتوا در اینترنت و تحلیل اطلاعات بازدیدکنندگان، تکمیل بازاریابی محتوایی است.

  1. گردآوری و تحلیل داده‌ها، روشی برای سنجش عملکرد

یکی از امکانات مهمی که فضای دیجیتال به بازاریابان می‌دهد، گردآوری و تحلیل اطلاعات مخاطبان و رفتار آنها می‌باشد. با استفاده از ابزارهای متعدد تجمیع و تحلیل دیتا باید عملکرد فعالیت‌های بازاریابی را سنجید و نسبت به نتایج بدست آمده دید بهتری داشت تا نسبت به بهبود فرایندهای آتی اقدام کنید و از طرفی نیز گزارش عملکرد خود را ثبت کنید.

  1. ۸. افیلیت مارکتینگ، حوزه‌ای جذاب در دیجیتال مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ (affiliate marketing) از حوزه‌های پرطرفدار و جذاب بازاریابی دیجیتال است و در سال‌های اخیر استفاده از آن رواج یافته است. همکاری در فروش تاثیر مستقیم بر روی میزان فروش دارد. این نوع بازاریابی توسط افراد خارج از کسب و کار انجام می‌شود.

با جستجو در سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌توانید اطلاعات جامع‌تری در مورد این ابزارها به دست آورید.

با بهترین سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان آشنا شوید

یکی از ویژگی‌های توسعه اینترنت، توسعه بسترهای آموزشی متعدد بوده است که هزینه‌های آموزش را در جهان بسیار پایین آورده‌اند. فراوانی مطالب آموزشی در بستر اینترنت، به خصوص مطالب با کیفیت رایگان، به عنوان ابزاری برای بازاریابی محتوایی برندهای آموزشی و خدماتی، این فرصت را برای همه فراهم کرده تا از برابری آموزشی برخوردار باشند. شما می‌توانید در مورد سرفصل های دیجیتال مارکتینگ با مراجعه به یک سایت آموزش دیجیتال مارکتینگ، بدون هزینه، به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

در ادامه بهترین دوره‌های آنلاین رایگان را به شما معرفی می‌کنیم تا  مهارت‌های خود را در زمینه دیجیتال مارکتینگ افزایش دهید.

دوره مجازی دیجیتال مارکتینگ، با گوگل دوست‌داشتنی

دوره رایگان آنلاین بازاریابی دیجیتال گوگل یکی از بهترین دوره‌ها برای یادگیری اصول بازاریابی دیجیتال است؛ تمام جنبه‌های دیجیتال مارکتینگ برای مبتدیان ​​را پوشش می‌دهد و پس از گذراندن آن، یک گواهینامه رایگان دریافت می‌کنید.

این دوره آنلاین رایگان ۴۰ ساعته در بازاریابی دیجیتال دارای ۲۶ قسمت است؛ هر قسمت دارای چندین درس است که شامل متن، ویدیو و آزمون‌ها برای ارزیابی دانش شما می‌شود.

دوره رایگان آنلاین بازاریابی دیجیتال Hubspot

دوره‌های رایگان آکادمی Hubspot شامل موارد زیادی از جمله دوره‌های دیجیتال مارکتینگ است که دارای مدرک معتبر هستند؛ بسته به علاقهٔ خود، می‌توانید انتخاب کنید که در کدام‌یک از آن‌‌ها شرکت کنید.

یادگیری سرفصل های دیجیتال مارکتینگ؛ با دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ متمم

سایت متمم با این رویکرد که سرفصل های یک دوره آموزشی باید بر اساس نوع و تعداد مخاطب، سابقه‌ی ذهنی و تجربه‌ی عملی مخاطب، نیازها و دغدغه‌های مخاطب، مدت زمان دوره و ده‌ها عامل دیگر تعریف و تعیین شود، به ارائه سرفصل های دیجیتال مارکتینگ پیشنهادی خود پرداخته و آموزشی اصولی و درس محور ارائه داده است.

دوره‌های رایگان کالج تپسل، بهترین دوره های دیجیتال مارکتینگ

کالج تپسل به عنوان یکی از قدیمی‌ترین منابع فارسی آموزشی دیجیتال مارکتینگ، همواره نسبت به آموزش رایگان کاربران اینترنت متعهد بوده است. کالج تپسل علاوه بر نگارش و انتشار مقالات متعدد در قالب‌های متنوع محتوایی در حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ، اقدام به تدوین و انتشار بلوک‌های آموزشی نموده که هر بلوک آموزشی به صورت تفصیلی موضوع مشخصی را آموزش می‌دهد.

اگر برای یادگیری به دنبال یک سایت آموزش دیجیتال مارکتینگ به عنوان مرجعی معتبر هستید، کالج تپسل همراه شماست.

جدیدترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ را در کالج تپسل آموزش ببینید

با توجه به اینکه با توسعه کسب و کارهای آنلاین و دیجیتال در ایران، بازار آموزش مهارت‌های مرتبط با اینترنت رونق زیادی گرفته، در این مطلب برخی از بهترین دوره های دیجیتال مارکتینگ را معرفی کردیم. در حوزه تبلیغات دیجیتال نیز این بازار جذابیت ویژه‌ای برای مخاطبان داشت. کالج تپسل به عنوان مرکز آموزشی یکی از قدیمی‌ترین بسترهای تبلیغات دیجیتال در ایران یعنی تپسل و مدیااد، به صورت مستقل راه‌اندازی شد تا بتوان با افزایش دانش دیجیتال بازاریابان به کسب و کارها و این زیست بوم نوظهور کمک کند.

شما می‌توانید با مراجعه به آدرس college.tapsell.ir و بخش تماس با ما، با تیم کالج تپسل در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید با شماره تماس ۹۱۰۹۰۹۸۶(۰۲۱) به صورت مستقیم با تیم پشتیبانی ما یا ۵-۸۸۲۰۶۸۹۳ (داخلی ۴۳۴ و ۴۳۵) در ارتباط باشید.

نویسنده : الهام زیبایی

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن