BPM Course
رپورتاژ

۹ ایده کاربردی برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار

نیمی از زندگی افراد شاغل در محل کار می‌گذرد و به‌نوعی دفتر کار خانه دوم کارمندان است. به همین دلیل دکوراسیون دفتر کار نقش بسیار مهمی در عملکرد کارکنان دارد. برای چیدمان دفتر کار فقط نباید به زیبایی توجه کرد و راحتی و کاربردی بودن نیز اهمیت بالایی دارند. در ادامه، چند ایده جذاب، ساده و ارزان‌قیمت برای دکوراسیون دفتر کار را معرفی می‌کنیم. اگر دوست دارید محیط کاری زیبا و راحت داشته باشید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۱٫  استفاده از میز و صندلی مدرن؛ بهترین راه دکوراسیون دفتر کار ساده

چیدمان درست صندلی‌ها و فاصله میزها با هم،‌ نکته‌ای کلیدی در دکوراسیون دفتر کار است. پیش از هر چیز، از راحتی و ارگونومیک بودن صندلی‌ها مطمئن شوید. رنگ میز و صندلی باید با اجزای دیگر دفتر هماهنگ باشد. اگر برندتان رنگ خاصی دارد، صندلی و وسایل دفتر کار را هم‌رنگ با آن بخرید. میز کامپیوتر نیز باید جای کافی برای قرار دادن پرینتر، ست اداری و وسایل شخصی کارمند را داشته باشد. اگر دفتر کار کوچکی دارید، مانیتورها را روی دیوار پیچ کنید و از چند میز ساده برای قرار دادن کیبورد و مانیتور استفاده کنید.

۲٫  دکوراسیون دفتر کوچک با انتخاب وسایل مناسب

اگر محیط کار کوچکی دارید، به جای کمدهای بزرگ و جادار، از قفسه‌ها و شلف‌های دیواری استفاده کنید. برعکس، خالی نشان دادن محیط‌های کاری بزرگ حس بدی به کارکنان می‌دهد؛ بنابراین از میزها و کتابخانه‌های بزرگ استفاده کنید و در اتاق مدیریت وسایلی مانند میز تلویزیون و چند گلدان را در گوشه کنار قرار دهید تا محیط خالی دیده نشود. در دفترهای کوچک، از مبلمان‌های بزرگ و جاگیر استفاده نکنید و چند صندلی مدرن و شیک در کنار میز پذیرش قرار دهید.

۳٫  استفاده از لوازم دکوری برای دکوراسیون دفتر کار مدرن

وسایل دکوری، خستگی و یکنواختی محیط کاری را از بین می‌برند و کارمندان اشتیاق بیشتری به کار پیدا خواهند کرد. سعی کنید روی دیوارهای محل کار پوسترهای خلاقانه‌ای از تصویر برندتان بزنید. قاب عکس بزرگی از کارکنان شرکت نیز فضای شاد و سرزنده‌ای به محیط کار می‌دهد. علاوه‌بر این، آکواریوم، مجسمه و آثار هنری نیز برای تزیین دفتر اتاق مناسب‌اند. یکی از ایده‌های جذاب برای مواقع استراحت نیروهای کاری، جدا کردن قسمتی از شرکت برای تی وی روم است که کارمندان بتوانند در آن بازی یا فیلم تماشا کنند.

۴٫  سامان‌دهی دکوراسیون دفتر کار کلاسیک و مدرن به کمک شلف

برای نظم دادن به وسایل و مدارک، باید از کمدهای قفسه‌بندی‌شده یا شلف‌ها استفاده کنید. برای مثال، قسمتی از دیوار شرکت را شلف قرار دهید تا هر کارمند لیوان خود را در آن بگذارد. علاوه‌بر این، پوشه‌ها و مدارکی که مدام با آن‌ها سروکار دارید بهتر است در قفسه‌های بدون در باشند تا به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. برای هر اتاق یا قسمت، قفسه‌ جداگانه‌ای قرار دهید تا اسناد و مدارک هر بخش مشخص باشد.

۵٫  دکوراسیون دفتر کار شیک با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای

بزرگ‌ترین اپن آفیس‌ها یا محیط‌های کار باز هم دارای بخش‌بندی‌هایی هستند. اگر محل کارتان چند اتاق بیشتر ندارد و می‌خواهید از فضای سالن استفاده کنید، بخش‌های مهم شرکت مانند پذیرش، اتاق ریاست، دفتر جلسات و لابی را با پارتیشن شیشه‌ای از هم جدا کنید تا دفتر کار نظم پیدا کند. پارتیشن‌های شیشه‌ای جلوی نور را نمی‌گیرند و محیط کار بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

۶٫  ترکیب رنگی درست؛ راهی عالی برای دکوراسیون دفتر کار مهندسی

هر بخش از دفتر کار با توجه به کارکرد آن، رنگ‌آمیزی متفاوتی نیاز دارد. برای مثال، در قسمت اصلی که کارمندان می‌نشینند باید از رنگ‌های خنثی استفاده کرد تا موجب حواس پرتی کارکنان نشود. از سوی دیگر، در قسمت‌هایی مانند اتاق انتظار و سالن غذاخوری رنگ‌های شادتری را قرار دهید تا فضا دوستانه‌تر جلوه کند. این موضوع فقط مختص رنگ دیوارها نیست؛ بلکه شامل همه وسایل اداری اعم از میز و صندلی و کمدها هم می‌شود.

۷٫  استفاده از گلدان و گیاه؛ محیط کار را سرزنده کنید

گیاهان سبز و سرزنده، محیط کار را شاداب می‌کنند و به فضای دفتر رنگ‌وآب تازه‌ای می‌بخشند. چند گلدان پایه‌بلند بزرگ را در کنار پنجره قرار دهید. علاوه بر این، فتوسنتز گیاهان، هوا را پاکیزه می‌کند و تمرکز کارمندان بیشتر خواهد شد.

۸٫  توجه به رنگ و نوع کفپوش و تناسب با کاغذدیواری

رنگ کفپوش تاثیر فوق‌العاده‌ای بر کوچک یا بزرگ نشان دادن محیط دارد. در دفترهای کار کوچک، از کفپوش‌ و کاغذ دیواری رنگ روشن استفاده کنید. توجه کنید که رنگ کفپوش باید با دیوارها و سقف همخوانی داشته باشد. کفپوش‌های طرح چوب برای محیط‌های بزرگ، شیک و خاص‌اند.

۹٫  نورپردازی مناسب دکوراسیون دفتر کار مدیریت

نور دفتر کار نه باید به قدری باشد که چشم اذیت شود و نه ‌آن‌قدر کم که کارکنان احساس خواب‌آلودگی کنند. بخش مدیریت نیز از این قضیه مستثنی نیست. نور طبیعی، دفترهای کار کوچک را بزرگ جلوه می‌دهد. اگر پنجره‌های کمی در دفتر کارتان دارید، از لامپ فلورسنت زرد استفاده کنید.

با خرید وسایل دکوراسیون دفتر کار، بهره‌وری کارکنان را دوبرابر کنید

در این مقاله با چند ایده ساده و کاربردی برای دکوراسیون دفتر کار آشنا شدیم. هنگام انتخاب و خرید وسایل دفتر کار، فقط زیبایی را در نظر نگیرید و به راحتی دسترسی و سلامتی کارمندان هم فکر کنید. وسایل محل کار هر روز مصرف می‌شوند و به همین دلیل باید جنس محکم و مناسبی داشته باشند.

گروه تولیدی بلج بدون هیچ واسطه‌ای، انواع دکوراسیون چوبی باکیفیت را با کمترین قیمت به فروش می‌رساند. توصیه می‌کنیم که حتماً از تنوع کتابخانه، میز تحریر، لوازم دکوری، پارتیشن چوبی و شلف دیواری سایت bolej.ir دیدن کنید. علاوه بر فروش آنلاین، می‌توانید از فروشگاه‌های حضوری بلج هم خرید کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت بلج سر بزنید یا با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن