هوش تجاری

Power Apps چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

Microsoft PowerApps یک انتخاب محبوب در نظر توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های کم کد/ بدون کد است. شرکت‌های تحقیقاتی برجسته فناوری اطلاعات مانند گارتنر و فورستر نیز در انتشار اخیر خود PowerApps را به عنوان رهبر سیستم عامل‌های برنامه کم کد رتبه‌بندی کرده‌اند.

این برنامه تنها راه‌حل (در نوع خود) در این صنعت است که توسعه برنامه‌های کم کد/بدون کد، تجزیه و تحلیل سلف سرویس و اتوماسیون را در یک پلتفرم جامع و واحد جمع می‌کند. در این مقاله قصد داریم راهنمای کاملی برای استفاده از این ابزار را ارائه دهیم که شامل کاربردهای PowerApps، ویژگی‌های آن، نحوه ساخت برنامه‌ها با استفاده از PowerApps و موارد دیگر است.

به بیان دیگر

PowerApps، اساسا یک بستر توسعه برای برنامه‌های موبایل و وب است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا “توسعه دهندگان داخلی سازمان شما” به توانایی‌هایی دست یابند که زمانی فقط مختص ابزارهای پیشرفته توسعه بود. علاوه بر این، یادگیری PowerApps به طور کلی بسیار آسان است. شما می‌توانید از آن برای به عهده گرفتن سریع سرنوشت کاری خود استفاده کنید به شرطی که تصمیمات صحیحی در هنگام ساخت و ساز آن بگیرید. برای جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخوشایند این راهنما را دنبال کنید.

PowerApps برای مبتدیان

PowerApps برنامه‌ای از طرف مایکروسافت است که به شما امکان می‌دهد سریع برنامه‌های قدرتمند با کد پایین را بسازید و به اشتراک بگذارید. در آن مجموعه‌ای از برنامه‌ها، سرویس‌ها و سیستم عامل‌های ارائه داده شده است که امکان توسعه سریع برنامه را برای ساخت برنامه‌های سفارشی بر اساس نیازهای کسب و کار شما فراهم می‌کند.

با این ابزار شما می‌توانید به سرعت برنامه‌های سفارشی ایجاد کنید که به داده‌های کسب و کار شما یا در داخل (Excel ،Office 365 ،SharePoint و موارد دیگر) یا بستر داده (منبع داده مشترک برنامه‌ها) یا موارد دیگر دسترسی راحتی داشته باشد.

PowerApps در هسته اصلی خود یک پلتفرم، به عنوان یک سرویس است که به شما امکان می‌دهد برنامه‌هایی ایجاد کنید که در هر دستگاه تلفن همراه یا مرورگری اجرا می‌شوند. هدف اصلی در توسعه PowerApps این است که کاربران بدون داشتن مهارت برنامه‌نویسی، برنامه‌هایی با قابلیت‌های جدید بسازند. مایکروسافت طراحی بصری اولیه PowerApps را با قابلیت کشیدن و رها کردن ارائه می‌دهد.

PowerApps با برنامه‌های مختلف مبتنی بر مایکروسافت و شخص ثالث از جمله SharePoint ،SQL سرور و OneDrive در مجموعه بهره‌وری Office 365 و Google Docs ،Dropbox ،Dynamics CRM و Oracle ارتباط دارد.

آنچه PowerApps را از سایر پیشنهادات متمایز می‌کند، توسعه‌دهندگان هستند و البته تیم‌های غیر فنی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

ویژگی‌های Microsoft PowerApps

PowerApps دارای ویژگی‌هایی است که به شما امکان می‌دهد بدون کدنویسی برنامه بسازید. در ادامه چند ویژگی قدرتمند PowerApps ذکر شده است:

  • ادغام آسان با سایر سرویس‌های مایکروسافت

یکی از دلایل اصلی استفاده از PowerApps این است که به راحتی با سایر سرویس‌های Microsoft مانند Excel ،OneDrive ،SharePoint و غیره، قابل اتصال است.

  • رابط کاربر پسند

PowerApps از یک رابط کاربر پسند پشتیبانی می‌کند. با این کار، حتی اگر تجربه توسعه برنامه‌ای را نداشته باشید، می‌توانید به راحتی یک برنامه بسازید. رابط‌هایی ایجاد کنید که بتوانند عملیات CRUD را انجام دهند.

  • برنامه‌های Canvas و برنامه‌های مدل محور

به دو روش می‌توانید برنامه‌ها را در PowerApps توسعه دهید: Canvas و Model-based Approach فقط با کشیدن و رها کردن عناصر روی بوم می‌توانید برنامه‌ای را طراحی کنید. با برنامه‌های مدل محور، بیشتر چیدمان توسط مولفه‌هایی که اضافه، تنظیم و تعیین می‌کنید، برنامه تولید می‌شود.

  • اتصال Cloud

اتصال به سرویس‌های ابری مانند SQL ،Dropbox ،Google Drive و غیره با PowerApps بسیار آسان است.

  • ایجاد و به اشتراک‌گذاری برنامه

با پشتیبانی از یک رابط کشیدن و رها کردن آسان برای ایجاد برنامه‌ها، به راحتی می‌توانید با PowerApps اطلاعات لازم را با هرکسی که می‌خواهید، به اشتراک بگذارید.

  • مقرون به صرفه

اگر می‌خواهید برنامه‌های کسب و کار غنی ایجاد کنید اما توانایی تهیه برنامه‌های توسعه دهنده را ندارید، استفاده از این ابزار خارق‌العاده را شروع کنید. PowerApps مقرون به صرفه است.

  • سرویس داده مشترک CDS

این مهم به شما امکان می‌دهد داده‌هایی را که در برنامه‌های کسب و کار به طور ایمن از آنها استفاده می‌کنید ذخیره و مدیریت کنید. داده‌ها در CDS به صورت اطلاعاتی موجودیت یافته، ذخیره می‌شوند. نهاد مجموعه‌ای از سوابق است که داده‌های مشابه جدول را در یک پایگاه داده ذخیره می‌کند.

CDS برای برنامه‌ها، شامل مجموعه‌ای از اشخاص حقوقی است که سناریوهای معمول را پوشش می‌دهند. هنوز هم می‌توانید نهادهای سفارشی خاص شرکت خود ایجاد کنید و با استفاده از Power Query آنها را با داده پر کنید. توسعه‌دهندگان از PowerApps برای ساخت برنامه‌های غنی با استفاده از این داده‌ها استفاده می‌کنند.

بستر قدرتمند برای PowerApps چیست؟

Microsoft Power Platform شامل Power BI ،PowerApps و Flow است. این سه سرویس ابزاری را برای مدیریت داده‌های هر فرآیند سازمانی فراهم می‌کنند.

  • پاور بی آی: برای نمایش و تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود. این یک ابزار BI تجسم داده تعاملی در زمان واقعی است.
  • PowerApps: برای تغییر داده‌ها استفاده می‌شوند. این برنامه در کمترین زمان برای وب، دستگاه‌های Android و iOS برنامه‌هایی با کد کمتر ایجاد می‌کند.
  • Microsoft Flow: برای اتوماسیون داده‌ها استفاده می‌شود. این اتوماسیون گردش کار قدرتمند با رویکرد بدون کد و یکپارچه‌سازی آسان را ارائه می‌دهد.

PowerApps چگونه کار می‌کند؟

PowerApps با ارائه الگوهای مختلف، اتصالات و برنامه‌های شخص ثالث برای کاربران تجاری، ایجاد برنامه را تسهیل می‌کند. دلیل اصلی محبوبیت آن در بین توسعه‌دهندگان نیز همین اتصالات است. به شما امکان می‌دهد عملیات CRUD را انجام دهید و از اکثر منابع داده داخلی، پشتیبانی می‌کند.

نتیجه سخن

Microsoft PowerApps انقلابی در فضای توسعه برنامه کم کد به وجود آورده است. سادگی این نرم‌افزار به هر کاربر از زمینه‌های فنی تا غیر فنی اجازه می‌دهد تا بدون ایجاد کیفیت عجیب و دور از ذهن، به راحتی برنامه مورد نیاز خود را بسازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن