فروش

۷ استراتژی مطمئن برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که وارد یک وب سایت شوید و بلافاصله احساس سردرگمی کنید؟ آیا طرح آن نتوانست به شما اطلاع دهد که شرکت چیست، چه چیزی فروخته است، یا چرا باید از آن خرید کنید؟ این تجربه کاربری وحشتناک نتیجه یک استراتژی برند ضعیف یا فقدان برند در وهله اول است.

اگر می‌خواهید شرکت شما در بازار مدرن موفق باشد، باید یک وب سایت حرفه‌ای با دانش خوبی از نرخ تبدیل وب سایت داشته باشید. وبسایت نشان‌دهنده برند شما است و با حمایت از تمام تلاش‌های بازاریابی دیجیتال به عنوان ستون فقرات کسب و کارتان عمل می‌کند.

داشتن یک برند قوی و استراتژی ارتباطی می‌تواند کسب و کار شما را به رقیبی سرسخت در در صنعتتان تبدیل کند. بدون آن، وب سایت و برند شما باطل می‌شود. با توجه به اینکه ارائه مداوم برند به طور متوسط ​​۲۳ درصد درآمد را افزایش می‌دهد، داشتن یک وب سایت خوب طراحی‌شده که به ایجاد اعتبار برند کمک می‌کند، برای کسب و کار حیاتی است.

از آنجایی که هر دو به هم مرتبط هستند، تمرکز بر افزایش نرخ تبدیل وب سایت نیز حیاتی می‌باشد.

نرخ تبدیل وب سایت چیست؟

نرخ تبدیل وب سایت را می‌توان به عنوان درصدی از بازدیدکنندگان سایت که اقدام مورد نظر را انجام می‌دهند تعریف کرد. این اقدام بازدیدکنندگان را به مشتریان شما تبدیل می‌کند و در وب سایت‌های مختلف، متفاوت است.

به عنوان مثال، تکمیل یک خرید، ثبت نام عضویت، اشتراک ایمیل، ثبت نام برای دوره آزمایشی، دانلود کتاب یا برنامه الکترونیکی، رزرو نسخه نمایشی و … مثال‌هایی از اقدامات لازم برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت هستند.

نرخ تبدیل وب سایت یک معیار کلیدی است که به تعیین میزان بهینه‌سازی وب سایت شما کمک می‌کند و فرصت‌های بالقوه‌ای را برای فروش بیشتر نشان می‌دهد. اگر نرخ تبدیل وب سایت شما بالاتر باشد، نشان‌دهنده سه چیز اصلی است:

  • شما می‌توانید توجه مخاطبان مناسب را به محصولات و خدمات خود جلب کنید
  • صفحات وب‌سایت، پیام‌رسانی، فراخوان‌های اقدام (CTA) و غیره با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کنند
  • شما تلاش‌های درستی انجام داده‌اید تا سفر کاربر را آسان‌تر و شهودی کنید.

چگونه نرخ تبدیل وب سایت را افزایش دهیم؟

به دست آوردن یک جریان خوب از بازدیدکنندگان به وب سایت عالی است، اما اگر آن‌ها با انجام اقدامات مورد نظر تبدیل نشوند، به این معنی است که وب سایتتان به درستی کار نمی‌کند. شناسایی مشکلات موجود در وب سایت شما و کار به صورت هوشمندانه برای غلبه بر آن‌ها بسیار مهم است.

در این مقاله ۷ استراتژی عملی برای ترغیب بازدیدکنندگان به انجام اقدامات صحیح و افزایش نرخ تبدیل وب سایت را بررسی خواهیم کرد.

۱- با چت زنده به بازدیدکنندگان وب سایت کمک کنید

زمان انتظار طولانی‌تر، عامل ناامیدکننده‌ای است که باعث می‌شود بازدیدکنندگان از اقدام خودداری کنند. ۵۹ درصد از مشتریان زمانی که برندها در کمتر از یک دقیقه به سؤالات آن‌ها پاسخ می‌دهند، تمایل بیشتری به خرید دارند. اجرای چت زنده یک راه عالی برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت است.

چت زنده به شما این امکان را می‌دهد که به بازدیدکنندگان وب سایت در زمان واقعی کمک کنید؛ این چیزی است که آن‌ها انتظار دارند. اینکه مشتریان را در زمانی که بیشترین نیاز را دارند جذب می‌کنید، تأثیر مثبتی بر تبدیل‌ها و رضایت مشتری دارد که بهترین بازگشت سرمایه (ROI) را به شما می‌دهد.

کسب‌وکارهایی که چت زنده ارائه می‌کنند شاهد ۳۴ درصد بهبود در میزان رضایت مشتری و ۲/۶ برابر بهبود در هزینه‌های مراقبت از مشتری هستند.

چت زنده چگونه به بهبود نرخ تبدیل وب سایت شما کمک می‌کند؟

افزایش تبدیل فروش: پرداختن سریع به سوالات فروش تأثیر مثبتی بر نرخ تبدیل دارد. Goinflow می‌گوید که ۳/۸۴٪ افزایش در نرخ تبدیل، با ۶٪ افزایش کلی در درآمد وجود دارد. وقتی به مشتریان با اطلاعات درست در زمان واقعی کمک می‌کنید، در حقیقت به آن‌ها کمک خواهید کرد تا سریع‌تر تصمیم بگیرند.

ارزش طول عمر مشتری بالاتر (CLTV): شخصی‌سازی چت‌های خدمات مشتری با بیانیه‌های همدلی می‌تواند باعث ایجاد تبدیل و رضایت مشتری شود که بازدیدکنندگان را با افزایش ارزش طول عمر مستری (CLTV) به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند.

خوشحال کردن مشتریان: Emarketer می‌گوید: “بیش از ۶۰٪ از مصرف‌کنندگان به وب سایتی باز می‌گردند که چت زنده ارائه می‌دهد.” برخلاف کانال‌های واکنشی که بر تصمیم‌های خرید تأثیر زیادی می‌گذارند، به ارائه پاسخ در زمان واقعی به سؤالات مشتری کمک می‌کند.

۲- ارزش پیشنهادی درست را ارائه دهید

ارزش پیشنهادی یک امر مهم است که باید در وب سایت شما بررسی شود. اگر ارزش درستی ارائه دهید، افزایش زیادی در تبدیل وب سایت خواهد داشت. اگر بتوانید ارزش پیشنهادی خود را کامل کنید، می‌توانید میانگین نرخ تبدیل وب سایت را افزایش دهید و استراتژی‌های بازاریابی خود را در بسیاری از کانال‌ها بهبود بخشید.

ارزش پیشنهادی نقش مهمی در ایجاد حس خوب به مشتریان بالقوه دارد زیرا این پیام را انتقال می‌دهد که دقیقاً آنچه را که آن‌ها نیاز دارند، ارائه خواهید کرد.

اساساً، این وعده برند است که ارزش زیادی را از طریق ویژگی‌های واضح و راه‌حل‌محور به مشتریان ارائه کند. بنابراین، ارزش پیشنهادی باید در وب سایت شما شفاف بوده و دارای یک حس فوریت خاص باشد تا مشتریان را مجبور به خرید محصولات یا خدمات شما کند.

جمع‌بندی

وب سایت مهم‌ترین کانال شما برای ارتباطات برند و در واقع چهره برند شماست. ارائه تجربه مشتری مناسب و استفاده از وب سایت برای جذب مشتری، چند معیار کلیدی است که باید به آن‌ها دست پیدا کنید.

از این رو، بهبود میانگین نرخ تبدیل وب سایت بسیار مهم است، زیرا نه تنها برای انتقال ارزش پیشنهادی برند به مشتریان بالقوه، بلکه به عنوان دروازه‌ای برای افزایش قابل توجه تبدیل‌های فروش عمل می‌کند.

نوشته های مشابه

2 سوال یا دیدگاه درباره “۷ استراتژی مطمئن برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن