فروش

۹ ترفند مهم و راهنمایی کامل برای فروش در اینستاگرام

یادگیری نحوه فروش در اینستاگرام، فرصت‌های باورنکردنی برای دستیابی به مخاطبان هدف و افزایش فروش را به کسب‌وکارهای مختلف ارائه می‌دهد. سال گذشته، eMarketer گزارش داد که اگر اینستاگرام ۱۰۷۴ میلیارد کاربر در سال ۲۰۲۱ در سراسر جهان داشته باشد، چیزی حدود ۷۳/۵ میلیون نفر بیشتر از سال ۲۰۲۰ عضو جدید داشته است. از برندهای بزرگ گرفته تا فروشگاه‌های محلی، کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان با اینستاگرام نتیجه خوبی را به دست آورده‌اند.

طبق یک گزارش، ۸۰٪ از کاربران اینستاگرام بر اساس مواردی که هنگام مرور این برنامه مشاهده کرده‌اند، تصمیم به خرید می‌گیرند. اگر تا به حال فروش در اینستاگرام را شروع نکرده‌اید، یک فرصت بزرگ را از دست داده‌اید. در متن حاضر ۹ نکته اثبات شده برای کمک به شما در یادگیری نحوه فروش در اینستاگرام را مرور خواهیم کرد.

۱- بیزینس پروفایل مناسب انتخاب کنید.

بیزینس پروفایل اینستاگرام شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • عکس پروفایل: عکسی را انتخاب کنید که با برند شما هماهنگ باشد (مانند یک آرم) و شناسایی شرکت شما را آسان کند.
  • بیوگرافی خوش‌ساخت: بیوگرافی اینستاگرام شما فوق‌العاده مهم است. این قسمت باید شامل شرح واضحی از کسب‌وکار شما باشد و با مخاطبان صحبت کند. به آن‌ها بگویید که دقیقا چه پیشنهادی دارید.
  • لینک فروشگاه شما: بخش URL یک لینک قابل کلیک است که می‌توانید به صفحه اینستاگرام خود اضافه نمایید، بنابراین مطمئن شوید که از آن به بهترین شکل استفاده می‌کنید. این مکانی عالی برای هدایت بازدید از پست‌ها و داستان‌های شما است. همچنین ایجاد یک URL منحصربه‌فرد برای این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا بازدید از وب‌سایت خود را از اینستاگرام ردیابی کنید.

Love Crochet نمونه‌ای عالی از یک بیزینس پروفایل خوش‌ساخت است:

بیزینس پروفایل اینستاگرام اغلب اولین نقطه تماس مشتری با برند شما است، بنابراین ایجاد یک احساس عالی و جالب در ذهن مردم برای پیگیری کسب‌وکار مهم می‌باشد. با ایجاد یک پروفایل زیبا و موفق، می‌توانید مشتریان جدید را به فالوورهای وفادار تبدیل کنید. این بدان معناست که آن‌ها فقط چند قدم با سرمایه‌گذاری در محصولات شما فاصله دارند.

۲- از تبلیغات اینستاگرام برای رسیدن به مخاطب هدف استفاده کنید.

با ادامه تغییرات در الگوریتم اینستاگرام و افزایش رقابت در این پلتفرم، ضروریات را فراموش نکنید. تبلیغات اینستاگرام با کمک به استراتژی‌های بازاریابی در اینستاگرام، برای کسب‌وکارها بسیار مهم است. پس از ایجاد بیزینس پروفایل در اینستاگرام، می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. کجا دوست دارید تبلیغات شما دیده شود و مدت زمانی که می‌خواهید اجرا شوند را مشخص کنید. اینستاگرام گزینه‌های متنوعی را برای شما فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید مواردی را که متناسب با نیازهای کسب‌وکارتان است، انتخاب کنید.

اجرای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام کار چندان دشواری نیست، اما می‌تواند باعث ترس بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و کسانی شود که قبلا این کار را انجام نداده‌اند. خوشبختانه، این کار آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. ساده‌ترین راه برای اجرا: پستی را که می‌خواهید تقویت کنید انتخاب نمایید و دکمه “تبلیغ” را فشار دهید. اینستاگرام به طور خودکار “مخاطبان مشابه” را جذب می‌کند.

البته می‌توانید با انتخاب موارد مورد علاقه، دامنه سنی و جنسیت به‌راحتی محدوده کار خود را مشخص کرده و افراد زیادی را به دامنه کار خود اضافه کنید. وقتی مخاطب و بودجه را تنظیم کردید، مطمئن شوید که قبل از ضربه زدن روی “تأیید”، برای آخرین باز آگهی را بازبینی کنید.

می‌توانید با بودجه اندکی شروع و تبلیغات خود را برای چند روز اجرا کنید تا موارد را مورد آزمایش قرار دهید. برای پیگیری نحوه عملکرد تبلیغات، روی “مشاهده نتایج” در گوشه پایین سمت چپ تبلیغات کلیک کنید. به یاد داشته باشید، تبلیغات اینستاگرام می‌تواند عملی شود، بنابراین مطمئن شوید که همچنان به دنبال اصلاح پست‌ها و مخاطبان خود هستید تا زمانی که به نتایج موردنظر برسید.

یک ترفند

بهترین تبلیغاتی که باعث فروش بیشتر در اینستاگرام برای کسب‌وکار شما می‌شود، تبلیغاتی است که نحوه خرید را به‌روشنی توضیح می‌دهد. Thebouqsco را در نظر بگیرید. در مثال زیر، آن‌ها از فراخوان اقدام “اکنون خرید کنید و ۱۵% پس‌انداز کنید” در کپشن و شرح مختصری از پیشنهاد استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین برای تشویق کاربران به خرید از عبارت “اکنون خرید کنید” به‌عنوان فراخوان استفاده می‌کنند.

اساسا، شرکت Bouqs روند خرید را ساده می‌کند. مهم است که پیام‌رسانی را ساده نگه دارید تا کاربران را از هدف نهایی پست منحرف نکنید.

۳- فروش از طریق تبلیغات استوری اینستاگرام

در مارس ۲۰۱۷، اینستاگرام آپدیت تبلیغات در استوری‌ها منتشر کرد و به برندها فرصتی دیگر برای دستیابی به مشتریان جدید را داد. این تبلیغات جذاب و تمام صفحه به شما امکان می‌دهد از نوعی هدف‌گذاری استفاده کنید که باعث می‌شود تبلیغات شما برای افراد مشخصی ظاهر شود. در حالی که تبلیغات با عکس احتمالا تا سال ۲۰۲۱ جایگاه نخست خود را حفظ می‌کنند، تبلیغات با استوری باید بیشترین رشد را بر اساس افزایش استفاده از استوری اینستاگرام داشته باشد.

شما یک برچسب کوچک “اسپانسرشده” را در گوشه بالا سمت راست و یک فراخوان برای اقدام (“بیشتر بدانید”) را در پایین این تبلیغات مشاهده خواهید کرد. باز هم، افزودن یک فراخوان اضافی برای اقدام در پایین آگهی شما همچنین می‌تواند برای کسانی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر هستند مفید باشد.

شما در تبلیغات اینستاگرام می‌توانید یک ویدئو یا یک عکس ایجاد کنید. هر کدام را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که کلیپ اولیه شما بیشتر از آن جلب‌توجه می‌کند. شما باید نگاه افراد را به‌سرعت جذب کنید.

استوری اینستاگرام به روشی عالی برای کسب‌وکارها، به جهت برقراری ارتباط عمیق‌تر با فالوورها و نشان دادن شخصیت برند، تبدیل شده است. آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که روزانه با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید. مطمئن شوید که این فرصت عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان آینده را از دست نمی‌دهید.

۴- ایجاد استوری با لینک‌های محصول

محبوبیت استوری اینستاگرام همچنان رشد می‌کند و این ویژگی روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد؛ بنابراین، جای تعجب نیست که کسب‌وکارها همچنان به یافتن راه‌های جدید و خلاقانه‌ای می‌پردازند که باعث می‌شود فروش بیشتری داشته باشند.

استوری اینستاگرام، فرصت مناسبی را برای کسب‌وکارهای شخصی و بزرگ فراهم می‌کند. بسیاری از برندها از استوری اینستاگرام برای خرید اینترنتی، تبلیغ پیشنهادهای ویژه یا نمایش موارد جدید استفاده می‌کنند. هنگام افزودن لینک به استوری اینستاگرام، پیکان کوچکی را مشاهده خواهید کرد و متن “مشاهده موارد بیشتر” در پایین تصویر شما ظاهر می‌شود. از آنجا که ممکن است این متن کوچک مورد توجه واقع نشود، می‌توانید متنی را به کاربران هدایت کنید تا “قابلیت کشیدن به بالا” (یا چیزی مشابه آن) را برای کشف اطلاعات بیشتر، داشته باشند.

الگوریتم اینستاگرام اکنون همه تعاملات دریافت شده در استوری اینستاگرام را نیز در نظر می‌گیرد، مانند پاسخ‌ها و اشتراک‌ها. هرچه کاربر با استوری‌های اینستاگرام تعامل بیشتری داشته باشد، به‌احتمال زیاد پست‌های شما در فید به وی نشان داده می‌شود.

۵- یک فید قابل خرید از اینستاگرام در Shopify ایجاد کنید.

یکپارچه‌سازی ویژگی‌های خرید Shopify نیز یک برد بزرگ برای کسب‌وکارها در اینستاگرام است. طبق گفته Shopify و TechCrunch، “اینستاگرام در حال حاضر یک رسانه ” قابل‌توجه” و دارنده بخش زیادی از ترافیک فروشگاه‌های بازرگانی Shopify است.

ویژگی خرید از اینستاگرام به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا محصولی را که برای فروش در دسترس است برچسب‌گذاری کنند و به کاربران امکان می‌دهد آن‌ها را مستقیما درون برنامه خریداری نمایند. افزونه‌های Shopify مانند گالری‌های نمایش مشخصات عمومی، خرید را برای همه آسان می‌کنند. ویژگی خریدهای فوری به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا مواردی را به سبد خرید اضافه کرده و محصولات را مستقیما از تصاویر موجود در صفحه شما خریداری کنند. کسب‌وکارها می‌توانند یک گالری سفارشی برای نمایش محصولات خود ایجاد کرده و لینک گالری را به بیوگرافی اینستاگرامشان اضافه کنند.

ایجاد یک فید قابل خرید اینستاگرام با ابزاری مانند ویژگی Later’s Linkin.bio یک استراتژی محبوب برای کسب‌وکارهایی است که به دنبال فروش از طریق اینستاگرام هستند. در اینجا می‌توانید URL سفارشی را در بیوگرافی MeUndies مشاهده کنید، جایی که آن‌ها کاربران را از طریق کپشن‌های پست و استوری اینستاگرام هدایت می‌کنند:

Linkin.bio یک صفحه فرود است که به فید اینستاگرام شما شباهت دارد و پست‌هایتان را به‌صورت تصاویر قابل کلیک نشان می‌دهد. می‌توانید آن را مستقیما به یک صفحه محصول پیوند دهید. این کار ساخت یک فید قابل کلیک و قابل خرید را آسان می‌کند که مخاطبان را مستقیما به محتوای شما پیوند می‌دهد. همچنین می‌توانید بدون تغییر لینک در بیوگرافی خود به چندین وب‌سایت و صفحه پیوند دهید.

وقتی یکی از فالوورهای شما روی لینک موجود در بیوگرافی کلیک کند، به صفحه فرود بهینه سازی شده برای تلفن همراه منتقل می‌شود که شبیه صفحه فید اینستاگرام شما است و پست‌های اینستاگرام را به‌عنوان تصاویر قابل کلیک نشان می‌دهد. وقتی فالوور از صفحه Linkin.bio شما بازدید می‌کند، می‌تواند برای بازدید از صفحه محصول، روی هر یک از پست‌های اینستاگرام شما کلیک کند.

۶- ارائه تبلیغات فقط برای اینستاگرام

مردم فروش با تبلیغات خوب را دوست دارند. اینستاگرام مکان مناسبی برای تبلیغ فروش، راه‌اندازی محصول جدید یا کد تخفیف منحصرا برای فالوورهای شماست. می‌توانید اطلاعات تبلیغاتی خود را در عنوان یا در استوری اینستاگرام اضافه کنید و کاربران را به استفاده از لینک موجود در بیوگرافی ترغیب نمایید.

اگر از تبلیغات اختصاصی اینستاگرام استفاده می‌کنید، می‌توانید در سایر شبکه‌های اجتماعی تیزر تبلیغاتی ایجاد کنید تا بازدید از بیزینس پروفایل اینستاگرام را بیشتر کند. در واقع تبلیغ موارد منحصربه‌فرد فقط در اینستاگرام (به‌عنوان مثال کد تخفیف ویژه برای فالوورها) در میان سایر شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان را ترغیب می‌کند تا حساب اینستاگرام شما را دنبال کنند تا مطمئن شوند پیشنهادهای بعدی را از دست نمی‌دهند.

۷- مشارکت با اینفلوئنسرهای اینستاگرام

اینفلوئنسرهای اینستاگرام با توجه به اینکه همکاری‌ها و حمایت‌های مالی دریافت می‌کنند، تقریبا جایگزین تبلیغات دیجیتالی شده‌اند و امروزه بخش بزرگی از استراتژی‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی هستند. مصرف‌کنندگان امروز به تبلیغات سنتی اعتماد ندارند. آن‌ها به مردم اعتماد می‌کنند. تحقیقات انجام شده توسط Nielsen نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان به توصیه‌های شخصی بیشتر از تبلیغات تجاری اعتماد دارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ فرصتی منحصربه‌فرد به برندها می‌دهد تا مخاطبان خاص خود را جذب کنند. اگرچه ممکن است در ابتدا سرمایه‌گذاری خطرناکی به نظر برسد، اما مهم است که با فرد موردنظر هماهنگ کنید. مجموعه‌ای از پست‌های اینستاگرامی توسط یک وبلاگ‌نویس مد با ۵۰۰۰۰۰ فالوور، می‌تواند طی ۲۴ ساعت یک سری محصولات کامل را به فروش برساند.

اینفلوئنسرهای نوپا

اگر بودجه لازم برای مشارکت با یک اینفلوئنسر معروف را ندارید، یافتن فردی با فالوورهای کمتر را در نظر بگیرید. این اینفلوئنسرها دارای فالوورهای قابل‌توجهی هستند، اما نه گسترده و معمولا تعداد فالوورهای آن‌ها از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ نفر متغیر است. اینفلوئنسرهای نوپا معمولا تمایل بیشتری به انجام توافق‌نامه “غیرعادی” دارند و محصولات را برای کسب‌وکار شما تبلیغ می‌کنند. اگر کسب‌وکار کوچکی هستید، سرمایه‌گذاری در اینفلوئنسرهای نوپا می‌تواند راهی عالی برای جذب مشتریان احتمالی باشد.

۸- از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید.

اگر می‌خواهید برند شما در اینستاگرام مورد توجه قرار گیرد و مخاطبان کاملا جدیدی را جذب خود کند، باید بر هنر هشتگ‌گذاری تسلط داشته باشید. هشتگ‎‌ها می‌توانند برای مواجه کردن میلیون‌ها نفر با برند شما عالی عمل کنند. با این حال، مهم است که از تعداد زیادی هشتگ در پست‌های خود استفاده نکنید. انجام این کار باعث می‌شود پست‌های شما اسپم به نظر برسند.

خیلی بهتر است که روی چند هشتگ بسیار مؤثر تمرکز کنید. با این کار احتمال مشاهده پست‌های شما توسط افراد مناسب افزایش می‌یابد. از این گذشته، شما مخاطبان خاص را هدف قرار می‌دهید. با انتخاب دقیق هشتگ‌ها، اطمینان حاصل خواهید کرد که افرادی که پست‌های شما را پیدا می‌کنند، در جامعه آماری موردنظرتان قرار دارند.

یک ترفند ساده برای یافتن هشتگ‌های عالی

ببینید کدام یک از اینفلوئنسرها شبیه به شما کار می‌کند. از هشتگ‌های او استفاده کنید. اما مراقب هشتگ‌هایی باشید که ممکن است بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند. به‌خاطر داشته باشید که بسیاری از این هشتگ‌ها ممکن است میلیون‌ها پست داشته باشند، بنابراین اگر این هشتگ‌ها را انتخاب کنید، احتمال زیادی وجود دارد که پست شما به فراموشی سپرده شود. سعی کنید هشتگ‌هایی را پیدا کنید که توسط اینفلوئنسرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال، هشتگ #travel در حال حاضر بیش از ۴۰۶ میلیون پست دارد؛ بنابراین، اگر سفر جایگاه ویژه شماست، این بهترین هشتگ برای استفاده نیست زیرا اشباع شده است. بهتر است کمی دقیق‌تر شوید. شاید #backpacking مناسب‌تر باشد.

۹- کپشن را فراموش نکنید.

کپشن یکی دیگر از عناصر جدایی‌ناپذیر هر پست اینستاگرام است. کپشن می‌تواند پست را بهبود بخشد یا آن را با شکست مواجه کند. اگر تصویری جذاب اما کپشن ضعیف دارید، ممکن است پست شما خیلی خوب پیش نرود، بنابراین کپشن چیزی است که قطعا باید به آن توجه کنید.

کپشن در واقع می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد. اولین و مهم‌ترین آن‌ها این است که می‌تواند مربوط به بیننده باشد. همچنین کپشن‌ها می‌توانند به‌عنوان فراخوان عمل کنند. می‌توانید افراد را به تعامل با برند خود به روش‌های دیگر تشویق کنید، مانند بازدید از سایت و یا بررسی یک فیلم.

نتیجه سخن

مشخص کردن نحوه فروش در اینستاگرام برای تعیین اینکه چه روش‌هایی برای کسب‌وکار شما بهترین نتیجه را دارد، امری عملی است. پیروی از این ۹ نکته روند کار را بسیار آسان می‌کند. اگرچه یادگیری نحوه فروش در اینستاگرام در ابتدا می‌تواند کمی ترسناک باشد، اما بسیار آسان‌تر از آن است که به نظر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن