فروش

پروموشن فروش چیست و چگونه انجام می‌شود؟

پروموشن فروش مجموعه‌ای از فناوری‌های بازاریابی است که هدف آن تحریک تقاضا برای محصولات خاص و افزایش آگاهی از برند است. از نظر زمانی، احساس حساسیت به زمان و مشتریان احتمالی جدیدی ایجاد می‌کند و مشتریان فعلی را درگیر خود می‌سازد.

پروموشن فروش یکی از عناصر اصلی تبلیغات است. برای ایجاد روابط طولانی مدت با کاربران، باید انواع فروش مناسب مخاطبان خود را پیدا کنید.

مزایای پروموشن فروش

به جلب مشتریان جدید کمک می‌کند: پروموشن فروش می‌تواند تصویر محصول شما را تقویت کند زیرا به اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد آن را در گروه‌های اجتماعی مرتبط با کسب و کار شما ترغیب می‌کند. اگر کفش‌های فوتبال می‌فروشید، افراد علاقه‌مند به فوتبال پیام شما را به اشتراک می‌گذارند.

امکان ارتباط مجدد با مخاطبان فعلی را فراهم می‌کند: هنگامی که شخصی اشتراک خبرنامه‌های ایمیل یک برند را گرفت، به طور منظم تبلیغات فروش دریافت می‌کند. این روشی برای جذب مخاطب و برقراری ارتباط نزدیک با شرکت است که برای ایجاد وفاداری برند بسیار مهم می‌باشد.

درآمد شما بالا می‌رود: پروموشن فروش به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تعداد کالاهای فروخته‌شده را افزایش دهند، حتی اگر برای رسیدن به این هدف نیاز به کاهش قیمت داشته باشند. البته صرف کاهش قیمت کافی نیست، مردم باید به کالای شما احتیاج داشته باشند، تخفیف نیز دلیل دیگر خرید است.

آگاهی از برند را افزایش می‌دهد: پروموشن فروش راهی برای شهرت پیدا کردن برند شما است زیرا افراد به احتمال زیاد در مورد شرکتی صحبت می‌کنند که مزایایی را پیشنهاد می‌کند و برای محصولاتش پول کمتری پرداخت می‌نمایند. این همان کاری است که پروموشن فروش انجام می‌دهد.

اهداف پروموشن فروش

اگرچه هدف اصلی پروموشن فروش افزایش تقاضای یک محصول خاص است، اما می‌توانید با آن به چندین هدف مهم برسید. درک آن‌ها به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی تبلیغاتی موثر ایجاد کنید.

محصول جدیدی را به بازار عرضه کنید: اگر می‌خواهید کافی‌شاپ کوچک خود را به شیرینی‌ فروشی تبدیل کنید، باید به بخش‌های جدید بازار دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید با ارائه یک کوکی رایگان با هر فنجان قهوه، مشتریان جدیدی را جذب کنید یا به بازدیدکنندگان پیشنهاد کنید هر چند وقت یک بار قیمت را تعیین کنند.

مشتری جدید جذب کنید: این هدف باید بلندمدت باشد زیرا باعث رشد کسب و کار شما می‌شود. مشتریان بالقوه احتمالاً مشتریان رقبای شما هستند، بنابراین با تجزیه و تحلیل محصول و مزایای آن می‌توانید چیز ارزشمندتری ارائه دهید.

روحیه رقابتی خود را حفظ کنید: تحقیق و تجزیه و تحلیل رقبا نه تنها به شما در جذب مشتری جدید کمک می‌کند بلکه به طور مداوم محصول و خدمات مشتری را بهبود می‌بخشد.

مشتریان فعلی را وادار به خرید بیشتر کنید: همیشه حفظ مشتری موجود از جذب مشتری جدید آسان‌تر است. یک رویکرد شخصی را برای هر مشتری فراهم کنید؛ این به شما در ایجاد وفاداری مشتری کمک می‌کند. در نتیجه، مشتریان برند شما را تبلیغ می‌کنند.

حراج خارج از فصل داشته باشید: کالاهایی مانند لباس شنا، قایق، چادر، یخچال و فریزر قطعاً در تابستان محبوبیت بیشتری دارند اما باید برای فروش آن‌ها در طول سال راهکارهای ویژه‌ای در نظر بگیرید. تخفیف‌های محدود به زمان و سایر ترفندهای بازاریابی را ارائه دهید.

انواع پروموشن فروش

روش‌های مختلفی برای اجرای موفقیت‌آمیز تبلیغات وجود دارد، اما بیایید برخی از مواردی که بیشتر استفاده می شود را بررسی کنیم و به عنوان مثال از یک فنجان قهوه استفاده کنیم.

معامله قیمت: این یک کاهش موقتی هزینه است، به عنوان مثال، ۲۰٪ تخفیف برای یک فنجان قهوه به مدت یک هفته.

برنامه پاداش وفاداری: این بدان معنی است که مشتریان هنگام خرید قهوه امتیاز یا اعتبار جمع می‌کنند. اگر به طور مثال ۱۰ امتیاز کسب کنند، یک قهوه رایگان می‌خورند.

معامله بسته پاداش: این بدان معناست که مشتری می‌تواند محصولات بیشتری را با پرداخت قیمت اصلی بدست آورد. به عنوان مثال، آن‌ها یک دلار برای یک فنجان قهوه پرداخت می‌کنند و آب نبات رایگان دریافت می‌کنند، که موجب بروز احساسات مثبت شده و باعث می‌شود در آینده دوباره برگردند.

هدایا: هدف این روش افزایش آگاهی از برند است. این بدان معنی است که برخی از موارد را در ازای اطلاعات شخصی به صورت رایگان در اختیار داشته باشید تا در بازاریابی بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال، یک فنجان قهوه رایگان در ازای شماره تلفن ارائه دهید، که می‌توانید از آن برای اهداف مختلفی استفاده کنید: ترویج فروش جدید، به اشتراک‌گذاری به روزرسانی‌ها و اخبار با پیام کوتاه و غیره.

کوپن: شما می‌توانید قهوه را به قیمت اصلی بفروشید و در ازای آن کوپن‌هایی بدهید که باعث می شود خرید بعدی ۵٪ ارزان شود.

کوپن موبایل: مخفف کوپن دریافت شده از طریق پیامک در تلفن‌های همراه است. برای دریافت تخفیف، مشتری باید کوپن را در تلفن هوشمند خود نشان دهد.

حتما بخوانید:  چک لیست مذاکره فروش

تکنیک‌های پروموشن فروش

در این بخش، برخی از تکنیک‌های معروف و همچنین روش‌های کمتر استفاده شده را مشاهده خواهید کرد که بدون تلاش زیاد به شما در افزایش فروش کمک می‌کنند.

تخفیف: این قدیمی‌ترین تکنیک است. شرکت‌های کوچک و شرکت‌های بزرگ از این روش برای فروش بیشتر استفاده می‌کنند. یکی از دلایل محبوبیت آن، این است که تخفیف هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای فروشندگان مفید است. فروشندگان می‌توانند در انبار خود جای خالی را برای اجناس جدید باز کنند و مشتریان می‌توانند با قیمت‌های کمتر، خرید بیشتری نمایند. به خاطر داشته باشید که تخفیف معمول باید بین ۵ تا ۲۰٪ باشد زیرا مشتریان به کمتر از ۵٪ تخفیف اهمیتی نمی‌دهند و تخفیف بیش از ۲۰٪ باعث می‌شود که نسبت به برند شما مشکوک شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن