بازاریابی

۵ تکنیک کلیدی برای این که از سئو برای معرفی وب‌سایت خود استفاده کنید

هر ساله خرید اینترنتی، نرخ رشد ۱۶% درصدی نسبت به سال قبل دارد و اینترنت هم مکانی عالی برای فعالیت کسب و کارها محسوب می‌شود. کسب وکارهای کوچک با یک ایده درست، تحقیق اندک و ایجاد یک وبسایت تجاری، می‌توانند برای خود موقعیت سودآوری را درست کنند و با کسب وکارهای بزرگ به رقابت بپردازند.

در ذیل، نکاتی بیان شده است تا از مزیت‌های این موقعیت استفاده کنیم.

  • رفتار افراد در جستجو را تحلیل کنید.

زمانی را برای تحقیق در مورد عبارات استفاده شده در جستجوی آنلاین صرف کنید تا عبارات مورد استفاده در فروش کالاهای خود را بیابید. از ابزارهایی مانند wordtracker یا KeywordPlanner در گوگل ادورز استفاده کنید تا کلماتی که بیشترین استفاده را دارند اما نتایج جستجوی محدودی را به وجود می‌آورند، بیابید. این کلمات می‌توانند بازگشت سرمایه خوبی را به همراه داشته باشند. هم‌چنین این کلمات را در گوگل جستجو کنید تا گوگل کلمات پیشنهادی را به شما بدهد. از این کلمات هم می‌توانید استفاده کنید. از سایت answerthepublic.com برای ایده گرفتن در تولید محتوا استفاده کنید.

  • برای گوگل بهینه‌سازی کنید.

بسیاری از مشتریان، سایت‌های جدید را به کمک موتورهای جستجو پیدا می‌کنند. گوگل ۸۸% بازار را دارد، پس مطمئن شوید که سایت شما رتبه خوبی درنتایج گوگل دارد. مراقب محدودیت‍‌های جستجو هم باشید.

سئو و تبلیغات
سئو و تبلیغات
  • صفحات با رتبه بالا را بهینه‌سازی کنید.

در باکس جستجوی گوگل، عبارت مورد نظر برای بهینه‌سازی را تایپ کنید و سپس یک فاصله و بعد عبارت site:www.yoururl را تایپ کنید. اولین صفحه سایت شما که در نتایج جستجو ظاهر می‌شود، نزدیک‌ترین صفحه برای بهینه‌سازی آن عبارت خاص می‌باشد. هم‌چنین گوگل آنالیتیکس، صفحات محبوب و صفحات مشکل‌دار را به شما نشان می‌دهد.

  • از توصیفات متا، هوشمندانه استفاده کنید.

توصیفات متا، همان توضیحاتی هستند که در زیر لینک هر صفحه در نتایج جستجو نشان داده می‌شود و این جملات باید طوری نوشته شوند تا کاربر روی آن کلیک کند. متا کیوردها، نامرتبط هستند و گوگل از این کلمات در توصیفات متا استفاده‌ای نمی‌کند.

  • عناصر مهم را بهینه کنید.

چگالی کلمات کلیدی، دیگر اهمیت سابق را ندارد؛ پس پر کردن صفحه با کلمات کلیدی، نباید جزئی از استراتژی شما باشد. اما نوشتن کلمات کلیدی در دیگر عناصر html مانند استفاده از آن‌ها در تگ عنوان، می‌تواند به شما کمک کند. این تگ، حداکثر ۱۶۰ کاراکتر دارد و شامل کلمات کلیدی اولیه، ثانویه و برند شما می‌باشد. بهتر است از کلمات کلیدی در سرتیتر های متن استفاده کنید، اما زیاد آن را بهینه نکنید. اگر گوگل متوجه شود که از کلمات کلیدی غیر طبیعی استفاده می‌کنید، گوگل شما را جریمه می‌کند. محتوای خود را برای کاربران بنویسید نه ربات‌های گوگل.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن