مدیریت خود

معرفی ۱۹ کتاب برتر در زمینه مدیریت و کسب ‌وکار

ما همیشه در حال رشد هستیم و دوست داریم که همیشه به دنبال راه‌هایی برای افزودن مهارت‌های جدید باشیم که می‌توانند از نظر شخصی و حرفه‌ای به ما کمک کند.

کتاب‌های لیست شده در این مقاله، می‌توانند به شما کمک کنند تا در خانه و دفتر کار خود به دستاوردهایی که می‌خواهید دست یابید. پیشنهاد می‌کنیم، این کتاب‌ها را به بخشی از لیست مطالعه خود حتما اختصاص دهید.

 1. همدلی لبه (Empathy Edge):

استفاده از ارزش شفقت به عنوان موتور موفقیت. به قلم ماریا راس

وقتی اعضای تیم با موضوعاتی به ما (به عنوان مدیران پروژه) مراجعه می‌کنند، بهتر است سعی ‌کنیم در پایین‌ترین زیر سطح قضاوت قرار بگیرم تا بهتر درک کنیم که چگونه می‌توان در سطح آگاهی آنها قرار گرفت. همدلی برای کسب و کارها یک ضرورت مطلق است و این کتاب منبع بزرگی در نحوه رهبری، برند و فرهنگ‌سازی برای هر کسب و کار، در هر اندازه است.

 1. قانون را بشکافید (Ditch the Act):

قدرت شگفت‌آور واقعی خود را برای موفقیت بزرگتر به دیگران نشان دهید. به قلم لئونارد کیم و رایان فولاند

کیم و فولاند در این کتاب نشان می‌دهند که انسان بودن و ارتباط با دیگران از طریق تلاش برای عدم آسیب‌پذیری بسیار مهم‌تر است. اساسا، این کتاب راهنمای عالی برای دست‌یابی به یک “خود” عالی و ایده آل است.

 1. آنچه لازم است (What It Takes):

درس‎‌هایی در پیگیری تعالی. به قلم استفان شوارتزمن

ما همیشه مشتاق یادگیری چگونگی حرکت سایر رهبران در دنیای کسب و کار برای رسیدن به مکان امروز هستیم. شوارتزمن مسیر خود را از دانشجو تا مدیرعامل بلک استون، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در جهان بیان می‌کند. این مطلب به ویژه برای کسانی که تازه کار خود را شروع می‌کنند، بسیار ارزشمند است.

 1. سکون (Stillness):

به قلم رایان هالیدی

مهم نیست که جهان تا چه اندازه آشفته است، ما باید همیشه سعی کنیم برای رسیدن به اهداف خود ثابت قدم باشیم تا اعضای تیم را به جایی که باید بروند راهنمایی کنیم. این کیفیتی است که همه رهبران باید از آن استقبال کنند. در اینجا، هالیدی نشان می‌دهد که سکون کلیدی است که نه تنها منجر به یک کسب و کار موفق می‌شود، بلکه یک زندگی راضی‌کننده را نیز به همراه خواهد داشت.

 1. راهنمای غیر مشهود هوش هیجانی (Emotional Intelligence):

به قلم کری گویت

رهبری در این دوره فقط تعیین و برطرف کردن انتظارات نیست. این مهم در مورد ارتباط با مردم، مشتریان و دنیای اطراف شما نیز اهمیت خود را دارد. کتاب گویت نشان می‌دهد که چگونه می‌توان روابط موثرتری برقرار کرده، محیط‌های بهتری برای کار و به شیوه‌ای هدفمندتر هدایت کرد.

 1. دانه قهوه (The Coffee Bean):

یک درس ساده برای ایجاد تغییرات مثبت به قلم جان گوردن و دامون وست

این دو نویسنده داستانی ارائه می‌دهند که درس‌هایی را در مورد چگونگی زندگی شاد و تأثیرگذار در بر دارد و به دیگران نیز کمک می‌کند تا بهترین روش را برای موقعیت خود انتخاب کنند. این کتاب یک خوانش سریع و سبک دارد که می‌توانید بارها و بارها به آن مراجعه کنید.

 1. نمی‌تواند مرا آزار دهد (Can’t Hurt Me):

روش‌هایی برای تسلط بر ذهن به قلم دیوید گوگینز

اگر تغییر خودمان آسان بود، همه این کار را می‌کردند. اما سختی این کار است که همه را به زندگی معمولی سوق می‌دهد. گوگینز نشان می‌دهد که یک تغییر اساسی در ذهنیت می‌تواند به شما در دستیابی به چیزهایی کمک کند که هرگز حتی احتمال وقوع آن‌را نیز در ذهن نداشته‌اید.

 1. نامه‌های بزوس (The Bezos Letters):

۱۴ اصل برای رشد کسب و کار خود مانند آمازون به قلم استیو اندرسون

آمازون یکی از مهم‌ترین شرکت‌های جهان است. جف بزوس، مرد سازنده آن، الگوی شایسته‌ای برای کارآفرینانی است که می‌خواهند شرکت‌های خود را به طور مشابه تأثیرگذار کنند. اندرسون ۱۴ اصل رشد بزوس را شکسته و راهی برای موفقیت به خوانندگان نشان می‌دهد تا درک کنند که چگونه می‌توانند از یکی از موفق‌ترین کارآفرینان تاریخ درس بگیرند و آنها را در شرکت‌های خود اعمال کنند.

 1. چگونه می‌توان این کار را انجام داد (How to Get Sh*t Done):

چرا زنان باید از انجام همه کارها دست بکشند تا بتوانند به یک کار دست یابند! به قلم ارین فالکنر

بسیاری از کتاب‌های خودیاری که می‌خوانیم برخی از چالش‌های خاص زنان را در زندگی حرفه‌ای خود هر روز نادیده می‌گیرند. در اینجا، فالکنر به زنان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه در موارد مهم تصمیم بگیرند و برنامه بهره‌وری شخصی خود را بسازند.

 1. اصل مجاورت (The Proximity Principle):

استراتژی اثبات شده‌ای که منجر به دست‌یابی به شغلی می‌شود، که شما دوست دارید. به قلم کن کلمن

همه ما می‌دانیم که وقتی در شغلی که از آن متنفر هستیم، وقتمان را هدر می‌دهیم، چقدر استرس و ناراحتی را به زندگی خود اضافه می‌کنیم. اکثر ما در این نقطه از زندگی بوده و یا هستیم. همانطور که کلمن در این کتاب می‌نویسد، نکته اصلی شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی مراحل لازم برای رسیدن به مکانی است که می‌خواهید. کلمن چهار مفهوم مهم را که به شما امکان انجام چنین کاری را می‌دهد، هدیه کرده و به شما در یافتن شغلی که در آن احساس کامل بودن کنید، یاری می‌رساند.

 1. مینیمالیسم دیجیتال (Digital Minimalism):

انتخاب زندگی متمرکز در جهانی پر سر و صدا به قلم کال نیوپورت

در این کتاب، نیوپورت نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید بهترین کاربردها را برای تمام فناوری‌های اطراف خود تعیین کنید تا در دنیایی پر از حواس پرتی‌های آنلاین گم نشوید.

 1. اهداف (Goals):

چگونه می‌توان از زندگی خود بیشترین بهره را برد. به قلم زیگ زیگلار

در این کتاب، سخنران انگیزشی افسانه‌ی زیگلار، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با نوشتن اهداف خود، علنی ساختن اهداف و غنیمت شمردن آنها، اهداف اصلی زندگی و کار خود را تعیین کنید و در مقابل آنها پاسخگو باشید.

 1. علم شگفت‌آور جلسات (The Surprising Science of Meetings):

چگونه می‌توانید تیم خود را به اوج عملکرد مناسب برسانید. به قلم توسط استیون راگلبرگ

در این کتاب، راگلبرگ در مورد راه‌هایی برای استفاده بهینه از جلسات خود با برنامه‌های پر جنب و جوش، گروه‌های کوچک‌تر و سایر بینش‌های منحصر به فرد می‌نویسد.

 1. ساکت باشید و گوش کنید (Shut Up and Listen):

حقایق سخت تجاری که به شما کمک می‌کنند تا به موفقیت دست یابید به قلم تلمن فرتیتا

رایج است که کارآفرینان احساس شکست داشته باشند. با وجود موقعیت‌های زیاد برای تصمیم‌گیری – و مواردی که ممکن است اشتباه پیش بروند – آسان است که در سختی تجزیه و تحلیل گیر کنید. در این کتاب، نویسنده، که به تجربیات خود متکی است تا برخی اصول متداول را که به عنوان پایه راهنما در طول زندگی حرفه‌ای که خود داشته است، به اشتراک بگذارد.

 1. مربی تریلیون دلار (Trillion Dollar Coach):

دفترچه راهنمای بیل کمپبل به قلم اریک اشمیت

کمبل به ساخت شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل کمک کرد و در کتاب اشمیت، دروس او به شکلی بیان می‌شود که آنها را برای صاحبان مشاغل از هر اندازه جذاب و قابل استفاده می‌کند.

 1. نه دروغ در مورد کار (Nine Lies About Work):

راهنمای رهبری ایده‌های واقعی برای دنیای واقعی به قلم مارکوس باکینگهام

باکینگهام برای خنثی کردن برخی از شناخته شده‌ترین افکار در مورد دنیای تجارت مدرن، به تحقیقات متکی است. این کتاب یک تجربه تازه خواهد بود تا در مورد برخی از توصیه‌هایی را که در طول این سال‌ها زیاد به شما شده است، بهتر بیندیشید و در بعضی موارد آنها را دور بریزید.

 1. محدوده (Range):

چگونه افراد عادی در جهانی تخصصی پیروز می‌شوند. به قلم دیوید اپستین

اپستین در این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه افرادی که برای مقابله با طیف وسیعی از شرایط مختلف آموزش دیده‌اند، می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به همتایان متخصص خود داشته باشند.

 1. چتر شما چه رنگی است (What Color Is Your Parachute):

یک کتابچه راهنمای عملی برای شکارچیان کسب و کارهای متفاوت. به قلم ریچارد بولس

جست و جو در بازار کار می‌تواند دلهره‌آور باشد، به خصوص اگر شما در فکر کار جدیدی باشید. این کتاب جزو ابزاری ضروری است که با استفاده از آن روش‌های جستجوی مفید و راه‌هایی برای اطمینان از استفاده خوب از وقت شکار برای متقاضیان کار فراهم می‌کند.

 1. لان شات (Loonshots):

چگونه می‌توان ایده‌های دیوانه‌وار را به وجود آورد. به قلم صفی باهکل

این فقط یک کتاب تجاری نیست. بلکه مجموعه‌ای جذاب از داستان‎‌هایی در مورد رهبرانی است که ایده‌هایی را بدست آورده و آنها را به ناشناخته‌های بزرگ منتقل کرده‌اند. اینها درس‌هایی از جنگ و اکتشافات فضایی است، بدون ذکر بسیاری از مناظر جذاب دیگر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن