رپورتاژ

نرم افزارهای حسابداری ابری چه کاربردی دارند؟

صنعت حسابداری در مقایسه با گذشته پیشرفت‌های چشم‌گیری را تجربه کرده است. امروزه دفاتر بزرگ حسابداری و زونکن‌های اداری جای خود را به نرم‌افزارهای حسابداری پیشرفته داده‌اند. پس از معرفی تکنولوژی پردازش ابری در سال ۲۰۰۰ میلادی، شرکت‌ها نیز به استفاده از خدمات حسابداری ابری روی آوردند. با‌توجه‌به استقبال گسترده کسب‌و‌کارها به استفاده از نرم‌افزارهای مالی ابری، در این مقاله قصد داریم کاربردهای نرم افزارهای حسابداری ابری را به‌طور کامل بررسی کنیم. به شما قول می‌دهیم که پس از مطالعه این مطلب می‌توانید کار‌آمدی واحد حسابداری کسب‌و‌کارتان را دو چندان کنید.

۱٫ کاهش هزینه‌های جاری؛ اولین ویژگی سیستم حسابداری ابری

در سیستم پردازش غیر‌ابری و سنتی، اطلاعات مالی حساس مجموعه‌ها در سرورها، هاردها یا درایوهای فیزیکی موجود در شرکت ذخیره می‌شدند؛ تهیه و نگه‌داری از این زیرساخت‌های فضای غیر‌ابری هزینه‌های گزافی را برای کسب‌و‌کارها ایجاد می‌کردند. خوشبختانه امروزه نرم‌افزارهای ابری کاملا این مشکل را بر‌طرف کرده‌اند.
در نرم‌افزارهای مالی ابری که در بازار با نام نرم‌افزار حسابداری آنلاین نیز شناخته می‌شوند، شرکت‌ها برای ذخیره و پردازش اطلاعات به هیچ زیرساختی نیاز ندارند؛ به‌این‌ترتیب در هزینه‌های شرکت‌ها به‌مقدار فراوانی ذخیره خواهد شد. یک نرم افزار مالی ابری کاملا بر بستری فضای ابری و بر مبنای اینترنت کار می‌کند و مدیران حسابداری می‌توانند بدون هیچ محدودیتی نسبت به تهیه صورت‌های مالی و سایر امور حسابرسی مجموعه خود اقدام کنند.

۲٫ دسترسی سریع به داده‌ها؛ یکی از کاربردهای نرم افزارهای حسابداری ابری

یکی از مهم‌ترین کاربردهای نرم‌افزارهای ابری، امکان دسترسی سریع و لحظه‌ای به همه اطلاعات مالی است. این برنامه‌ها روی سرورهای ابری فعال می‌شوند و داده‌های مالی به‌صورت آنلاین روی این سرورها قرار می‌گیرند. به‌این‌ترتیب، شما از هر کجای دنیا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید در فضایی امن به همه اطلاعات حساس کسب‌و‌کار خود دسترسی داشته باشید. امروزه مجموعه‌های معتبری مانند سپیدار سیستم امکان خرید نرم‌افزارهای ابری و نرم افزار حسابداری فروشگاهی و شرکتی را برای کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک کشور فراهم کرده‌ و فرآیند انجام امور مالی را تسریع کرده‌اند.

۳٫ افزایش امنیت اطلاعات مالی کسب‌و‌کارها با نرم افزارهای ابری

داده‌های مالی، مهم‌ترین اطلاعات هر کسب‌و‌کار در دنیای امروزی هستند؛ اطلاعاتی که در معرض حمله‌های سایبری و هک شدن قرار دارند. یکی از کاربردهای نرم افزارهای حسابداری ابری، تهیه نسخه پشتیبان (بک‌آپ گرفتن) از همه این اطلاعات در فضای ابری است. در‌واقع کسب‌و‌کارهایی که اطلاعات مالی حساسی دارند، با خرید یک نرم افزار حسابداری ابری می‌توانند امنیت داده‌‌های خود را چند برابر کرده و از نابودی کامل آن‌ها جلوگیری کنند.

۴٫ حسابداری بدون‌نیاز به زیر‌ساخت‌ جدید؛ کاربرد بهترین نرم افزار حسابداری ابری

با استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری ابری، دیگر نیازی به خرید تجهیزات و زیرساخت‌های جدید برای انجام امور حسابداری شرکت‌ها نخواهید داشت. یک حسابدار برای استفاده از نرم‌افزارهای ابری فقط به یک مودم، یک لپتاپ و اینترنت نیاز دارد! همچنین، توجه داشته باشید که این نرم‌افزارهای آنلاین کار چند کارمند حسابداری را یک‌تنه انجام می‌دهند و شما نیازی به استخدام نیروی حسابداری جدید در مجموعه خود نخواهید داشت.

۵٫ یک‌پارچه‌سازی اطلاعات با نرم‌افزارهای مالی ابری

دسترسی به نرم‌افزار آنلاین حسابداری در هر زمان و مکانی امکان‌پذیر است؛ اما این بدان معنا نیست که اطلاعات مالی شما در دو یا چند مکان متفاوت قرار دارند؛ چرا که یکی از کاربردهای نرم افزارهای حسابداری ابری یکپارچه‌سازی اطلاعات است. با استفاده از این برنامه‌ها همه کارکنان کسب‌و‌‌کارتان به اطلاعاتی یک‌پارچه و هماهنگ دسترسی خواهند داشت و هماهنگی واحدها و بخش‌های مختلف کسب‌و‌کار افزایش می‌یابد.

۶٫ قابلیت گزارش‌گیری قدرتمند؛ کاربرد جذاب نرم‌افزارهای ابری

سیستم حسابداری ابری قابلیت گزارش‌گیری بسیار قدرتمندی دارد که کار حسابداران مجموعه‌ها را بسیار راحت‌تر می‌کند. این سیستم در داشبورد مالی نرم‌افزار امکان گزارش‌گیری در قالب‌های مختلفی مانند نمودارها، صورت‌های مالی، شاخص‌های کلیدی و رفتار کاربران را فراهم کرده است.
این امکانات جذاب در شرایطی در یک برنامه جمع شده‌اند که قیمت نرم‌افزارهای ابری از بسیاری از نرم‌افزارهای حسابداری دیگر مناسب‌تر است. برای خرید سیستم‌های آنلاین حسابداری با بهترین قیمت می‌توانید از مجموعه سپیدار سیستم اقدام کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری ابری را از سپیدار سیستم تهیه کنید!

در این مقاله کاربردهای نرم افزارهای حسابداری ابری را به‌طور کامل بررسی کردیم. خرید این نرم‌افزارهای آنلاین امروزه در میان شرکت‌های مختلف بسیار متداول شده‌ است. مجموعه سپیدار سیستم با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و تولید نرم‌افزارهای شرکتی و فروشگاهی در کشور، امروزه به‌عنوان بهترین عرضه‌کننده نرم‌افزارهای ابری در ایران نیز شناخته می‌شود.
شما می‌توانید انواع نرم‌افزارهای حسابداری ابری، فروشگاهی و شرکتی را با قیمت مناسب از سپیدار سیستم خریداری کنید. برای آگاهی از محصولات متنوع و کاربردی سپیدار وارد سایت این مجموعه به نشانی sepidarsystem.com شوید. برای دریافت مشاوره نیز می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ تماس بگیرید.

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن