منبع این مقاله
ارتباطات

بهترین راه برای شبکه‌سازی در یک شغل جدید

هر فردی که وارد سازمان جدید می‌شود باید شبکه‌ای از افراد را بسازد، اما برنامه‌های منابع انسانی در این خصوص معمولا خیلی مفید نیستند

درباره نویسنده

نویسنده
پیتر گری، استاد دانشکده تجارت دانشگاه ویرجینیا و سردبیر ژورنال انجمن سیستم‌های اطلاعاتی است. وی این مقاله را به همراه راب کراس، نویسنده کتاب قدرت پنهان شبکه‌های اجتماعی، ارائه داده است.

خلاصه مطلب

  • در این مطلب بر پایه یک پژوهش علمی می‌بینیم که چگونه می‌توان در یک شغل جدید شبکه‌سازی کرد. کشاندن افراد به شبکه خود، یک استراتژی متفاوت برای تازه‌واردهاست.

تحقیقات ما در طول یک دهه اخیر نشان می‌دهد که ساخت یک شبکه خوب از افرادی که بتوانند اطلاعات، منابع و پشتیبانی را برای شخص فراهم کنند، بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. ما دنبال این بودیم که آیا می‌توانیم این فرایند را تسریع کنیم و شتاب بدهیم؟ آیا می‌توانیم نقشه راهی برای شبکه‌سازی یک تازه‌وارد ارائه کنیم؟

ما کار را با پیگیری مسیر افرادی شروع کردیم که در سازمان‌های مختلف مشغول می‌شوند و اطلاعات مربوط به شبکه‌سازی‌های آن‌ها را ثبت کردیم. هدف این بود که افرادی که زودتر ارتباطات سازمانی می‌سازند را شناسایی کنیم.

تازه‌واردهای موفق، افرادی بودند که در جلسات بیشتر سوال می‌پرسیدند، در هر زمان که ممکن بود به دیگران کمک می‌کردند، به دنبال بردهای متقابل هستند و تولید انرژی می‌کنند. گرگ پریور، رئیس استعدادیابی Workday، در این خصوص می‌گوید که موفق‌ها آن‌هایی هستند که دیگران را به شبکه خود می‌کشانند، تا این که خود را وارد شبکه دیگران کنند.

همچنین تازه‌واردها الزاما نباید به رهبران رسمی سازمان در ابتدای کار وصل شوند. آن‌ها کافی است در کنار رهبران فکری کلیدی قرار بگیرند تا راه‌های کلیدی امور سازمانی را یاد بگیرند.

در یک بازه زمانی ۲ تا ۴ ساله، این استراتژی تغییراتی می‌کند. افراد به سمت بهبود ارتباطات با همکاران نزدیکشان می‌روند و از بخش‌ها یا واحدهای دیگر سازمان افرادی را برای ارتباطات انتخاب می‌کنند.

نتیجه آن که، به استراتژی‌های کشش باید بیشتر بها داد. ضمن آن که جلسات اولیه را به غیر از جلسات بین کارمند و مدیر باید با اثرگذاران شبکه‌های درون‌سازمانی نیز ترتیب داد.

از طريق
کار و کسب
منبع
HBR
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن