فناوری

چرا توسعه‌دهندگان به دانش طراحی تجربه کاربر (UX) نیاز دارند؟

آیا می‌دانستید مشکلات فنی دلیل شماره یک برای حذف برنامه‌ها از تلفن توسط افراد است؟ بیش از ۹۰٪ برنامه‌های بارگیری‌شده پس از یک بار استفاده حذف می‌شوند.

به همین ترتیب، ۸۸٪ از کاربران پس از تجربه بد کاربر به وب‌سایت باز نمی‌گردند.

به همین دلیل طراحی تجربه کاربر (UX) اهمیت دارد. این روزها کاربران هر بار که با یک برنامه، محصول، پشتیبانی یا وب‌سایتی ارتباط برقرار کنند، انتظار تجربه‌های چشمگیری را دارند و در صورت عدم تحقق یافتن آن‌ها، ممکن است هرگز شانس دیگری به شما ندهند.

بنابراین یک توسعه‌دهنده چه کاری باید انجام دهد؟

اول از همه، درک و استفاده از بهترین شیوه‌های استراتژیک UX برای اطمینان از تجربه مشتری عالی از همان ابتدا، ضروری است.

همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که بستر میزبانی مناسب را دریافت کرده‌اید تا تجربه عملکرد وب‌سایت شما هیچ تأخیری نداشته باشد.

توسعه‌دهندگان برای ارائه تجارب یکپارچه که کاربر را به برند خود وفادار نگه دارند، باید وارد دنیای طراحی UX شوند و از آن کمک بگیرند. برای این منظور، آن‌ها باید با آنچه کاربر نهایی می‌خواهد هماهنگ باشند و بدانند چگونه می‌توانند رابط را کدگذاری کنند تا آنچه از آن‌ها انتظار می‌رود را ارائه دهند.

در این راهنما، ما بیشتر توضیح خواهیم داد که چگونه طراحی UX برای توسعه‌دهندگان از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود تا رضایت مشتری را از طریق افزایش قابلیت استفاده جلب کنند.

UX چه ارتباطی با توسعه نرم افزار دارد؟

طراحی UX می‌تواند به بهبود نحوه تعامل کاربران با برنامه‌ها، دستگاه‌ها و وب‌سایت‌ها کمک کند. این رفتار کاربران را تجزیه و تحلیل می‌کند تا اطمینان حاصل نماید که آن‌ها از تجربه دیجیتال ارزش کسب می‌کنند.

جای تعجب دارد که می‌بینیم ۹۶٪ از مشتریان با سایت‌هایی روبرو شده‌اند که با موبایل سازگار نیستند و این به هیچ وجه ایده‌آل نیست. اگر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار UX را در تمام مراحل چرخه حیات نرم‌افزار در نظر بگیرند، این مشکل قابل رفع است.

اگر هنوز قانع نشده‌اید، در ادامه ۷ دلیل وجود دارد که چرا توسعه‌دهندگان باید از طراحی UX استقبال کنند:

۱- طراحی UX باعث می‌شود رویکرد کاربرمحور را در پیش بگیرید.

طراحی UX بینش آنچه را که کاربران شما از محصولی که شما در حال تولید آن هستید می‌خواهند، ارائه می‌دهد. در واقع، آن‌ها را در مرکز فرآیند طراحی پروژه قرار می‌دهد.

این امر باعث می‌شود هنگام توسعه محصول بعدی خود با انجام تحقیقات کاربر و آزمایش قابلیت استفاده در هر مرحله از پیشرفت، رویکرد کاربرمحور داشته باشید. با این کار می‌توانید از افکار کاربر احتمالی خود برای درک نیازهای اساسی پروژه استفاده کنید.

اخیراً، با برنامه‌ای روبرو شده‌ایم که برای فعال‌سازی باید پیامک ارسال کند. این همچنین به معنای روشن کردن مرورگر و وارد کردن کد قبل از استفاده از برنامه است.

بدون شک، پشت این برنامه باید برنامه‌ریزی زیادی شده باشد، اما UX نامناسب ما را مجبور به حذف آن کرد.

فقط توسعه‌دهنده این برنامه نباشید. به نحوه تعامل کاربر نهایی با محصول خود فکر کنید و ببینید آیا استفاده از آن را آسان می‌دانید یا خیر.

تحقیقات کاملی انجام دهید و با مشتریان خود صحبت کنید تا درباره نیازهای آن‌ها بیشتر بدانید. به این ترتیب می‌توانید نیازهای آن‌ها را برطرف کرده و بهترین تجربه‌های کاربری را ایجاد کنید که نسبت به رقبا به شما برتری می‌دهند.

۲- UX به محبوبیت بیشتر محصولات شما کمک می‌کند.

۶۷٪ از کاربران تلفن همراه اگر تجربه کاربری ارائه شده توسط وب‌سایت را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد از آن وب‌سایت خرید می‌کنند.

ایجاد سفرهای ساده کاربر یا طراحی بهترین تجربیات یک نکته مثبت دیگر نیز دارد؛ آن‌ها احتمالاً از شما خرید می‌کنند و در آینده برای خریدهای بیشتر به وب‌سایت شما باز می‌گردند.

همچنین با حفظ تجارب عالی کاربر، حفظ مشتریان موجود آسان‌تر می‌شود. این امر باعث می‌شود در بازار از مزیت‌های رقابتی برخوردار شوید و افزایش خرید محصولات یا خدمات را تضمین می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن