BPM Course
بازاریابی

اهمیت ارزیابی اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی در کسب و کار

ارزیابی اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی یا حسابرسی بازاریابی، یک بررسی کامل از برنامه بازاریابی، اهداف، استراتژی ها و فعالیت های فعلی شما در کسب و کار کوچکتان است و هدف آن شناسایی نقاط ضعف و قوت بازاریابی است. یک حسابرسی بازاریابی درست و موفقیت آمیز به شما کمک خواهد کرد که با به دست آوردن نقاط قوت و ضعف بازاریابی خود به طور دقیق بتوانید تصمیمات جامعی در مورد نحوه تخصیص سرمایه به بازاریابی خود در آینده بگیرید.

اگر شما این حسابرسی را به صورت منظم انجام ندهید، نمی‌توانید از بازاریابی خود نتیجه بگیرید. در اینجا ۴ دلیل برای شما آورده ایم که نشان می‌دهد حسابرسی بازاریابی یک ایده خوب برای هر کسب و کار کوچک است.

۱- حسابرسی بازاریابی به شما کمک می‌کند تا فعالیت های بازاریابی خود را با اهدافتان هماهنگ کنید

بسیاری از کار آفرینان با درگیر شدن در عملیات روزمره کسب و کار کوچک خود و توجه به مسئولیت های روزمره، از اهمیت دادن به اهداف طولانی مدت کسب و کار و تصحیح آن‌ها باز می‌مانند. در چنین مواقعی نمی‌توانند متوجه شوند که چرا یک استراتژی خاص برای بازاریابی آن‌ها اجرا شده است و اینکه چگونه می‌توان فهمید که آیا این استراتژی روی کسب و کار آن‌ها موفقیت آمیز اجرا شده است یا خیر. حسابرسی راهی است که می‌توانید با آن به عقب بازگردید و به طرح کسب و کار و برنامه بازاریابی نگاهی بیاندازید و اطمینان حاصل کنید که فعالیت های روزانه شما که در حال اجرا هستند مطابق با اهداف کسب و کارتان است.

۲- می‌توانید نقاط ضعف کسب و کار خود را بیابید

حسابرسی بازاریابی به صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا همه فعالیت های بازاریابی در حال اجرای خود را رصد کنند و تعیین کنند که آیا این فعالیت ها موفق بوده است یا خیر. این برای شما فرصتی است که به کسب و کار خود هدفمند نگاه کنید و اطلاعات جمع آوری شده از تحقیقات خود را مرور کنید و در مورد زمینه های ناکارآمد کسب و کار خود تصمیم گیری کنید. پس از آن می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه فعالیت ها و تلاش های بازاریابی خود را برای رسیدن به موفقیت بیشتر افزایش دهید و یا تکنیک های جدید برای بازاریابی خود در نظر بگیرید.

۳- در معرض ایده های جدید و استراتژی های مختلف قرار می‌گیرید

حسابرسی بازاریابی نیاز به تحقیقات قابل توجهی در مورد کسب و کار دارد. هرچند ممکن است دلیل اصلی حسابرسی این نباشد، اما روند تحقیق می‌تواند راهی عالی برای کشف ایده های جدید در مورد کسب و کار شما باشد. با کشف این ایده ها و استراتژی ها می‌توانید با چند تغییر، فعالیت های بازاریابی جدیدی ایجاد کنید که دارای پتانسیل فوق العاده ای باشد.

۴- حسابرسی بازاریابی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها در دراز مدت می‌شود

بدون یک حسابرسی منظم، شما ممکن است زمان و بودجه زیادی را صرف فعالیت های بازاریابی کنید که نتایج قوی ندارد و شما از آن آگاه نیستید. انجام یک حسابرسی بازاریابی منظم به شما کمک می‌کند تا سرمایه گذاری بازاریابی خود را روی فعالیت هایی که برای کسب و کار شما مناسب تر است متمرکز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن