BPM Course
برندینگ

۴ روش برای بهبود ارزش ویژه برند

ارزش ویژه برند یک کسب و کار، شامل تمام وابستگی، احساس و تجربیاتی را که مشتری در مواجه با برند، به ذهنش می‌رسد، می‌شود. بین شما و مشتریان شما چه نوع رابطه‌ای وجود دارد؟ قوی‌تر بودن در رابطه، به معنای این است که در ارزش ویژه برند خود برتر باشید.

تقویت ارزش ویژه برند

در این جا چهار شیوه بیان شده است که تمرکز کسب و کار شما روی دسته درستی از توسعه ارزش ویژه برند را تضمین می‎کند.

محصولات و خدمات با کیفیت

این، ستون فقرات برند شماست. اگر بخواهید خرید و بازاریابی خوبی داشته باشید، ضروری است که محصول با کیفیت را به دست مشتریان خود برسانید.

متاسفانه، کسب و کارهای هر صنعتی در تولید محصولاتی که تنها خلاقانه هستند، اشتباهاتی می‌کنند. تولید محصولی که به طور کامل تست نشده و با انتظارات کارایی مشتری تطابقی ندارد (مانند ویندوز ویستا)، می‌تواند ارزش ویژه برند شما را از بین ببرد.

تحلیل رقابتی

یک برند قوی، برندی است که می‌تواند با تغییرات بازار تطابق پیدا کند. برای داشتن چنین برندی، یک نگاه به گرایشات بازار داشته باشید و یک نگاه هم به فعالیت رقیبان خود. به عبارت دیگر، فقط نسبت به عملکرد خود خیلی سخت‌گیرانه عمل نکنید.

یک روش موثر برای ایجاد ارزش ویژه برند، این است که یک بازار خاص را هدف خود قرار دهید. به عبارت‌دیگر، یک نیاز خاص را که فعلا هیچ کسی عملکرد رضایت‌بخشی در آن ندارد، کشف کنید. این کار، تفکر خلاقانه و درک عالی از مشتریان خود را نشان می‌دهد. مورد تحسین و احترام واقع‌شدن، نشانی از ارزش ویژه یک برند قوی می‌باشد.

ارزش ویژه برند
ارزش ویژه برند

تصویر برند استوار

زمانی‌که بازار و جایگاه خود را درک کنید، نیاز به برقراری ارتباط استوار و تنگاتنگ با مشتریان خود دارید. محصولات و قیمت‌گذاری آنها اهمیت بالایی دارد، اما دیگر جنبه‌های کسب و کار هم مهم است. هر بخشی از کسب و کار شما از نام و پیکره برند شما تا فعالیت در رسانه‌های اجتماعی، که با مشتریان و مشتریان بالقوه تماس دارند، باید اصلاح شود تا تضمین شود که به شدت هدف قرار گرفته است.

تصویرسازی برند خود را از ابتدا بنا کنید و پس از آن کسب و کار خود را مدل کنید. اگر در بخش اعلائی از حرفه خود فعالیت می‌کنید، عملکرد درجه یکی داشته باشید. اگر محصول یا خدمات شما قرار است خنده روی لبان مردم بنشاند، پس شوخ و سرگرم‌کننده باشید.

موافق و استوار باشید. مشتریان علاقه‌های خود را می‌دانند و دانسته‌های خود را دوست دارند. در کنترل دانسته‌های آنها باشید.

به مشتریان یاد دهید

ارزش ویژه برند، در ذهن مشتریان شما می‌ماند. به آنها گوش دهید. اطمینان داشته باشید که به مشتریان، کانال‌های برای ارائه بازخورد داده شده است. این روش، به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف، قوت و فرصت‌های رشد برند را درک کنید.

اهمیتی ندارد که کسب و کار شما در چه سطحی قرار دارد، با این حال درک ارزش ویژه برند شما اهمیت دارد. اگر مشتریان شما، مشتریان تکراری یا بخشی از استراتژی ارجاعی شما هستند، باید بتوانید تصویر مثبتی در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید. اگر شما به آن دست پیدا کنید، برند شما تقویت می‌شود و شما رشد واقعی را خواهید دید. ولی، سعی کنید نسبت به شما تردیدی ایجاد نشود.

نوشته های مشابه

1 سوال یا دیدگاه درباره “۴ روش برای بهبود ارزش ویژه برند”

  1. مطلب جالبی بود البته در خصوص ارزش ویژه برند باید توجه داشت که قدمت برند خود یک فاکتور اساسی است که باید به آن توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن