بازاریابی

۵ راز موفقیت فروشگاه‌های آنلاین

چه زمانی خریداران حاضر به پرداخت بیشتر برای یک محصول می‌شوند؟ ما درباره این موضوع چندین پیشنهاد داریم که با تجربیات واقعی به اثبات رسیده است.

مهمترین ابزارهایی که برای ایجاد و حفظ یک فروشگاه الکترونیکی پررونق و موفقیت فروشگاه‌های آنلاین لازم است که برای شما سود بیشتری به ارمغان می‌آورد را در زیر برای شما لیست کرده‌ایم:

ساده بودن

ایجاد یک جریان کاری ساده برای فرایند ثبت و خرید بسیار مهم است. هیچ کس دوست ندارد برای خرید یک فرایند سخت را طی کند یا مجبور باشد برای پرداخت آنلاین کلیک‌های زیادی انجام دهد. شما باید از کاری که صبر مشتری را به پایان می‌رساند و در نتیجه باعث گرایش او به خرید از سایت‌های رقیب که آسان‌تر هستند جلوگیری کنید. پیچیدگی در فرایند خرید نشان‌دهنده غیرحرفه‌ای بودن است.

تحویل فوری

تنها مشتریانی که وفادار و صبور هستند برای تحویل گرفتن کالای خود منتظر خواهند ماند.
مگر اینکه پیشنهاد قیمت شما و تخفیفات شما بسیار فوق العاده باشد یا محصول شما بسیار منحصر به فرد باشد در غیر اینصورت و در موارد دیگر تحویل کالای شما باید سریع باشد. خیلی سریع.

کالاهای منحصر به فرد

اغلب مشتریان به کالایی خاص نیاز دارند. اگر شما آماده ارائه کالاهای منحصر به فرد و به یاد ماندنی در فروشگاه آنلاین خود هستید نشان دهنده این است که شما متفاوت و آماده موفقیت هستید. همیشه متفاوت عمل کردن نتایج متفاوتی هم به دنبال خواهد داشت.

تصویر با کیفیت از محصولات

حتما دقت کرده‌اید که فروشگاه‌هایی که چیدمان ویترین زیبایی دارند در جذب مشتری موفق‌تر عمل می‌کنند، عکس از محصولات یکی از موضوعات مهم برای یک کسب و کار اینترنتی و فروشگاه آنلاین است. زیرا مشتری به کالا و محصول شما دسترسی ندارد و از روی تصاویر جذب محصول شما می‌شود، درنتیجه تصویری واضح و شفاف و از تمامی زوایای محصول شما و البته واقعی در خرید مشتری نقش مهمی دارد. برای داشتن تصاویر با کیفیت و جذاب لزوما نیاز نیست از عکاسان و دوربین‌های حرفه‌ای استفاده کنید، بلکه فقط با یادگیری ترفندهایی با موضوع عکاسی برای فروشگاه‌های آنلاین می‌توانید تصاویر با کیفیت و چشمگیر برای فروشگاه خود داشته باشید.

خدمات مشتری و پشتیبانی عالی

هیچ مشتری و خریداری دوباره برای خرید نزد شرکتی که با آن‌ها برخورد نادرست داشته‌اند یا بدرفتاری کرده‌اند و یا شرکتی که معامله نادرست با آن‌ها داشته است باز نخواهد گشت.

شما باید بدون توجه به قیمت گذاری، پیشنهادات، تحویل یا نوع محصولات، خدمات مشتری را در اولویت کار خود قرار دهید.

کمی مراقبت و برخورد و نگرش مثبت می‌تواند کسب و کار شما را رونق دهد و به جلو براند.

تفاوت در قیمت

اگر همه چیز در مورد شما با رقیبتان یکسان باشد، مشتری‌ها با تفاوت حداقلی قیمت شما نسبت به او به سمت شما خواهند آمد. رقابت کنید اما خوب بازی کنید. این یکی از مهمترین کلیدهای موفقیت فروشگاه های آنلاین است. (فراموش نکنید که تعیین قیمت مناسب نباید بر کیفیت محصول شما اثر بگذارد).

دریافت اطلاعات مشتری

هیچگاه مشخص و قابل پیش‌بینی نیست که یک مشتری برای بار دوم هم از فروشگاه شما خرید کند، بنابراین دریافت اطلاعات مشتری به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مشتری خود را پیگیری و با او ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی و آنلاین هزینه‌ و سرمایه‌گذاری زیادی در این بخش می‌کنند. دریافت اطلاعات مشتری و ارتباط برقرار کردن با وی باعث می‌شود در جریان اخبار، تخفیفات و آفرهای فروشگاه شما قرار گیرد و همین شانس دوباره‌ای برای خرید از شما را می‌دهد.

نکته پایانی

در هنگام ساختن استراتژی برای فروشگاه آنلاین خود مطمئن شوید که تمام مواردی که در لیست بالا گفته شد را در ذهن خود دارید. منحصر به فرد باشید و قیمت‌های متفاوتی ارائه دهید.

فرآیند خرید آسان، تحویل سریع و مراقبت و احترام به مشتریان را ارائه دهید و مطمعن باشید که مشتریان شما برای خرید دوباره نزد شما بازخواهند گشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن