بازاریابی

چگونگی مرتبط ساختن بازاریابی محتوا با شاخص‌های کلی بازاریابی

امروزه با استفاده از ابزارهای مختلفی که در دنیای بازاریابی وجود دارد می‌توانید مخاطبان هدف خود را در سفر محتوایی خود از یک مرحله به مرحله بعد بکشید. این بدان معنی است که شما باید در تولید محتوا یک استراتژی متصل داشته باشید که معمولا در بازاریابی محتوا این عنصر نادیده گرفته می‌شود.

در چندین مرحله می‌توانید این استراتژی را انجام دهید:

۱- نقشه سفر

شروع مرحله اول با نقشه برداری از مراحل کلیدی است که مسیر خرید مشتری ایده آل را برای شما مشخص می‌کند. نیازی نیست که نقشه شما خیلی دقیق باشد اما بهتر است که این نقشه نمایشی دقیق باشد از چیزی که مشتری در هر لحظه به آن می‌اندیشد. انجام مرحله اول یعنی همان داشتن نقشه به شما کمک می‌کند تا بتوانید آنچه را که در مراحل بعد باید به آن فکر کنید را بیشتر درک کنید.

۲- نقشه استراتژی

پس از تعیین کردن نقشه سفر اکنون شما باید برای شروع استراتژی خود آماده باشید. در هر مرحله از سفر خرید شما باید از چند اصل نقشه برداری کنید:

– موضوع محتوا

– فرمت محتوا

– کانال های توزیع محتوا

۳- برنامه ریزی کردن تاکتیک های تنظیم مجدد

از این مرحله می‌توان به عنوان پایه و اساس ساخت یک استراتژی متصل نام برد. افرادی که به مراحل بعد سفر خرید وارد می‌شوند همان کسانی هستند که شما آن‌ها را در مرحله اول با محتوا درگیر کرده اید.

۴- پیاده سازی، اندازه گیری و بهینه سازی

اگر شما هریک از مراحل گفته شده در بالا را انجام داده و تکمیل کردید، می‌توانید خود را جزو ۵۰درصد اول  بازاریابان محتوا بدانید در غیر این صورت جزو ۱۰درصد از آن ها خواهید بود. اما هیچ کدام از این ها در بازاریابی محتوا اهمیت ندارد تا زمانی که شما شروع به ایجاد و تولید محتوا کنید.

درست است که شما نقشه برداری ها را انجام داده‌اید اما  باید قبل از هر چیزی مطمئن شوید که زیرساخت های فنی برای عملکرد هریک از آن ها وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن