خلاصه کتاب

خلاصه کتاب تعریف مجدد تاثیرگذاری | Influence Redefined

خلاصه کتاب تعریف مجدد تاثیرگذاری | Influence Redefined

تصویر کتاب

«اکثر مردم به اندازه‌ای که گمان می‌کنند، تاثیرگذار نیستند.» – تعریف مجدد تاثیرگذاری، صفحه 3

اکثر ما می‌خواهیم چه همراه با خانواده، چه در محل کار یا در شرایط وسیعتر اجتماعی تاثیر‌گذاری بیشتری داشته باشیم. کتاب استاسی هانکه یعنی تعریف مجدد تاثیرگذاری می‌گوید که اگر آماده متفاوت فکر کردن باشیم و مهم‌تر از آن، اگر بتوانیم به طور مداوم عمل کنیم؛ می‌توانیم تاثیرگذارتر باشیم.

هانکه می‌گوید اکثر ما معتقدیم تاثیرگذارتر از آنچه در واقعیت هستیم، می‌باشیم؛ بنابراین نقطه آغازین ما، بررسی واقعی درک ما از معنای تاثیرگذاری و چگونگی ارتباط برقرار کردن فعلی ما می‌باشد.

در ادامه شما نکات اصلی و مهم این اثر را در قالب خلاصه کتاب تعریف مجدد تاثیرگذاری | Influence Redefined مطالعه می‌کنید.
ایده اصلی

«ما عدم درکی از معنای تاثیرگذاری و درک قدیمی و نامناسبی از معنای تاثیرگذاری در آینده داریم – تعریف مجدد تاثیرگذاری، صفحه 4

هانکه بیان می‌کند تعریف رایج تاثیرگذاری «توانایی انگیزه‌بخشی به مردم برای اقدام کردن» است. درحالی‌که قطعا درست است، او می‌گوید این تعریف، کامل نیست. این تعریف، این مفهوم را می‌رساند که تاثیرگذاری چیزی است که در هنگامی‌که قصد داریم مردم اقدامی انجام دهند، به طور ویژه انجام می‌دهیم.

تعریف تاثیرگذاری هانکه بسیار وسیع‌تر است:

  • اقدامات مداوم در تمام زمانها، در تمام شرایط که با اهداف و الویت‌های شما موافق هستند.
  • پس از پایان یافتن تعامل، مردم به سمت عمل حرکت می‌کنند.
  • ایجاد یک تجربه برجسته که شما را از بقیه مردم جدا می‌کند.
  • برقراری ارتباط کلامی و غیرکلامی یکپارچه
  • با احساس شما نسبت به آن سنجیده نمی‌شود؛ بلکه با نتایجی که به طور مداوم به دست می آورید، سنجیده می‌شود.
  • مهارتی است که می‌تواند از طریق بازخورد، تمرین و مسئولیت‌پذیری توسط هرکسی توسعه پیدا کند.

مهم‌ترین نکته که برای من در این تعریف برجسته شد، توافق بود. این موضوع مرا متعجب زده کرد. آیا من در آنچه که اعتقاد دارم و انجام می‌دهم و می‌گویم، استوار هستم؟

بر اساس گفته‌های هانکه، در درجه اول باید بازی «الف» خود را در هر نمونه‌ای از ارتباطات وارد کنیم تا نشان دهد که مراقب هستیم.

هانکه از ما درخواست می‌کند تا به این موضوع فکر کنیم آیا مردم در توییت، گفتگوهای دو نفره، ملاقات و فورا پس از ساعتها نوشتن، تجربه یکسانی با ما دارند. او به خاطر من می‎آورد که نمی‎توانم یک ملاقات را با یک حضور قدرتمند آسان کنم و سپس با ایمیلی پر از غلط املایی و درخواست‎های مورد انتظار پیگیری کنم.

یاداشتی برای خودم: در آینده مطمئن باشید که من متن‌ها را قبل از ارسال آنها، بررسی مجدد می‌کنم. خود تصحیح‌گر همیشه دوست من نیست!

نکته اول

همه چیز در مورد شما نیست

«تاثیرگذاری، پیرامون تجربه‌ای است که شما برای فرد دیگری ایجاد کرده‌اید.» – تعریف مجدد تاثیرگذاری، صفحه 35

هانکه بر این نکته تاکید می‌کند که به منظور تاثیرگذار بودن، باید مطمئن باشیم که نه تنها با نیازهای خود، بلکه با نیازهای مخاطبان خود هم مواجه می‌شویم. این موضوع مرا یاد یک شوخی قدیمی می‌اندازد: «دیگر در مورد من کافی است، بیاید در مورد شما صحبت کنیم… شما در مورد من چه فکری می‌کنید؟»

او ما را به چالش می‌کشد تا در مورد هر بخش از ارتباطات، به عنوان یک فرصت برای ایجاد تجربه برجسته فکر کنیم. این پیام که در فایل ویدئویی توئیتی مشاهده کرده‌ام که کریس اندرسون در سخنرانی TED می‌گوید اگر بپرسیم «من چه پاداشی می‌توانم به این افراد بدهم؟»؛ هر گفتگو، یک عمل سخاوتمندانه است.

نکته دوم

ویدئو هرگز دروغ نمی‌گوید

«همان‌طورکه اکثر شما نمی‌خواهید آن را انجام دهید؛ ویدئو گرفتن از خود، یکی از فوق‌العاده ترین سرمایه‌گذاری هایی است که می‌توانید در زندگی حرفه‌ای و شخصی خود انجام دهید.» – تعریف مجدد تاثیرگذاری، صفحه 122

هانکه ما را با این گفته به چالش می‌اندازد که اگر بخواهیم تاثیرگذارتر باشیم و کار دیگری انجام ندهیم، باید از خودمان ویدئویی همراه با گفتگو ضبط کنیم.

بنابراین، من این کار را انجام دادم. و آنچه را که دیدم یا شنیدم، دوست نداشتم. اما خود مولف هم در ابتدا این کار را انجام نداد. او به ما یادآوری می‌کند مهم است خودمان را همانطوری که مخاطبانمان می‌بینند، ببینیم.

هانکه تعدادی فرایند بازدید سریع را ارائه داده است:

اول، ویدئو را از دیدگاه شنونده خود ببینید و همراه با بی‌تفاوتی بپرسید: «آیا من توسط این شخصی که می‌بینم و سخنان او را در ویدئو می‌شنوم، تحت تاثیر قرار می‌گیرم؟»

دوم، ویدئو را بدون صدا ببینید. زبان بدن، تماس چشمی، ژست بدن، حالات چهره و حرکات صورت خود را مشاهده کنید. آیا شما با اعتماد به نفس دیده می‌شوید؟ آیا «حالات غیرکلامی» از پیام شما پشتیبانی می‌کند یا آن را منحرف می‌کند؟

سوم، به آن ویدئو بدون تماشای آن، گوش دهید. آیا شما با اعتماد به نفس شنیده می‌شوید؟ آیا لحن صدای شما و عادتهای سخن گفتن شما، موافق با پیام شما هستند؟

چیزهای زیادی برای تاثیرگذاری وجود دارد، اما خودآگاهی و تعهد به عمل همراه با تمرکز بی‌نظیر روی تجربه مخاطب خود، یک مسیر طولانی را برای شما حذف می‌کند.

جمع بندی

اگر واقعا می‌خواهید تاثیرگذارتر باشید، یک رفیق را پیدا کنید، به بازخورد صادقانه متعهد باشید و از کار خود لذت ببرید. مخاطب شما آن را دوست خواهد داشت و بنابراین شما هم سرانجام، آن را دوست خواهید داشت.

آموزش های آنلاین

نوشته های مشابه

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.
فرصت عالی در نوروز امسال: ٪۳۰ تخفیف ویژه تمامی دوره‌ها با کد تخفیف nowruz فقط تا ۱۵ فروردین!برنامه دوره‌ها را ببینید
+ +
بستن